Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl | FRA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920 Antwerpia | ||||||
Chorąży | Émile Écuyer | |||||
Liczba zawodników | 304 w 113 konkurencjach w 23 dyscyplinach | |||||
|
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowana była przez 304 sportowców – w tym przez 8 kobiet. Zawodnicy francuscy zdobyli łącznie 42 medali. Dodatkowo w Konkursie Sztuki i Literatury srebrny medal zdobyła Henriette Brossin de Polanska.
Zdobyte medale
Skład kadry
Boks
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/Mecz o 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Jean-Baptiste Rampignon | waga musza | Harry Turner W | Frank di Genaro P | Nie awansował | |||
Charles Albert | Vincenzo Dell'Oro W | Joseph Charpentier W | Frank di Genaro P | William Cuthbertson P | 4. | ||
Georges Cochon | waga kogucia | Samuel Vogel P | Nie awansował | ||||
Henri Ricard | Hjalmar Nygaard W | Chris Graham P | Nie awansował | ||||
Jean Gachet | waga piórkowa | Jack Zivic W | Paul Fritsch P | ||||
Paul Fritsch | Edoardo Garzena W | Jean Gachet W | |||||
Joseph Solvinto | waga lekka | Samuel Mosberg P | Nie awansował | ||||
Jacques Grégoire | Richard Beland P | Nie awansował | |||||
Louis Piochelle | waga półciężka | wolny los | Harold Franks P | Nie awansował | |||
René Darbou | Sverre Sørsdal P | Nie awansował | |||||
Xavier Eluère | waga ciężka | Mariano Barbaresi W | Sigurd Hoel W | Ronald Rawson P | William Spengler W |
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Marco Torrès | wielobój indywidualnie | 87,62 | |
Jean Gounot | 87,45 | ||
Georges Thurnherr | 86,00 | 5. | |
Laurent Grech | 85,65 | 6. | |
Louis-Charles Marty | 81,15 | 13. | |
François Walker | 80,55 | 15. | |
Georges Berger, Émile Boitelle, Émile Bouchès, René Boulanger, Alfred Buyenne, Eugène Cordonnier, Léon Delsarte, Lucien Démanet, Paul Durin, Victor Duvant, Fernand Fauconnier, Arthur Hermann, Albert Hersoy, Alphonse Higelin, Auguste Hoël, Georges Lagouge, Paulin Lemaire, Ernest Lespinasse, Jules Pirard, Eugène Pollet, Louis Quempe, Georges Thurnherr, Marco Torrès, François Walker, Julien Wartelle, Paul Wartelle | wielobój drużynowo | 340,100 |
Hokej na trawie
- Paul Haranger, Robert Lelong, Pierre Estrabant, Georges Breuille, Jacques Morise, Édmond Loriol, Désiré Guard, Roland Bedel, André Bounal, Gaston Rogot, Pierre Rollin – 4. miejsce
Hokej na lodzie
- Jean Chaland, Pierre Charpentier, Henri Couttet, Georges Dary, Jacques Gaittet, Léon Quaglia, Alfred de Rauch – 5. miejsce
Jeździectwo
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Hédoin de Maille | Chéri Biribi | 23,9375 | 5. |
Michel Artola | Plumard | 23,4375 | 6. | |
Jean Esnault-Pelterie | Saint James | 21,8125 | 9. | |
Antoine Boudet | Ambleville | 21,8125 | 9. | |
Henri Mehu | Callipyge | 20,1250 | 12. | |
Marcel Blanchard | Lenotre | 20,0000 | 13. |
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Poz. | ||
woltyżerka indywidualnie | Field | 29,500 | |
Salins | 26,333 | 7. | |
Cauchy | 25,250 | 9. | |
Cabanac | 24,333 | 10. | |
Badu | 23,00 | 11. | |
Formal I | 22,833 | 12. | |
Formal II | 20,500 | 13. | |
woltyżerka drużynowo | Field Salins Cauchy | 81,0583 |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Punkty karne | Miejsce | |||
Skoki indywidualnie | Edmond L'Hotte | Kabyle | 8,00 | 10. |
Jacques Alquir-Bouffard | Dahlia | 13,25 | 20. | |
Franck Tisnés | Ugolin | 17,00 | 22. | |
Skoki drużynowo | Auguste de Laissardière Henri Horment Théophile Carbon Pierre Le Moyne | Othello Dignité Incas Flirt | 34,75 | 4. |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | 50 km | 20 km | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Edouard Saint-Poulof | Josette | 862,50 | 525,00 | 0,00 | 1387,50 | 13. |
Camille de Sartiges | Jehova | 855,00 | 495,00 | 2,50 | 1352,50 | 15. | |
Jules de Vregille | Grand Manitou | 600,00 | Nie ukończył | Nie ukończył konkurencji | |||
André Vidart | Maxime | 600,00 | Nie ukończył | Nie ukończył konkurencji | |||
WKKW drużynowo | Edouard Saint-Poulof Camille de Sartiges Jules de Vregille André Vidart | jak wyżej | punktacja jak wyżej | nie ukończyli konkurencji |
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Fernand Canteloube | jazda indywidualna na czas (m) | 4:42:54,4 | |
Georges Detreille | 4:46:13,4 | 6. | |
Achille Souchard | 4:51:56,0 | 10. | |
Marcel Gobillot | 4:55:39,6 | 14. | |
Fernand Canteloube Georges Detreille Marcel Gobillot Achille Souchard | jazda drużynowa na czas (m) | 19:16:43,4 |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Repasaże – półfinały | Repasaże – Finał | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
sprint | Henri Bellivier | Christopher Dotterweich William Taylor | 13,2 | 1. | Fred Taylor Norman Webster | b.d | 2. | L'Empereur Norman Webster Anthony Young | b.d | 1. | Pierre Lanousse Harold Bounsell Georges Perrin | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
Georges Paillard | James Walker Giuseppe Cavallotti | b.d | 2. | Albert White Henry Andersen | b.d | 3. | Pierre Lanusse Henry Andersen Piet Ikelaar | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||||||
Pierre Lanusse | Albert White Axel Hansen | 13,0 | 1. | Thomas Johnson Piet Ikelaar | b.d | 2. | Georges Paillard Piet Ikelaar Henry Andersen | 13,0 | 1. | Georges Perrin Harold Bounsell Henri Bellivier | 13,0 | 1. | Maurice Peeters James Walker | 15,2 | 2, | Nie awansował | ||||
Georges Perrin | Fred Taylor Armido Rizzetto | b.d | 2. | James Walker Léonard Daghelinckx | b.d | 2. | Léonard Daghelinckx Ernest Binard Franco Giorgetti | 12,8 | 1. | Pierre Lanousse Harold Bounsell Henri Bellivier | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
tandemy | Henri Bellivier Georges Perrin | Harry Ryan, Thomas Lance Sammy Goosen, George Thursfield | b.d | 3. | Nie awansowali | |||||||||||||||
50 km | Gaston Alancourt | b.d | 8. | 8. | ||||||||||||||||
Jean Couder | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
Roger Enguerrand | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
wyścig na dochodzenie drużynowy | Georges Enguerrand Henri Habent Jean Couder Lucien Faucheux | Włochy | b.d | 2. | Nie awansowali |
Lekkoatletyka
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | René Mourlon | 11,2 | 1. | 11,0 | 3. | Nie awansował | |||
René Lorain | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
René Tirard | 11,7 | 2. | 11,2 | 4. | Nie awansował | ||||
Émile Ali-Khan | 11,0 | 1. | 10,9 | 2. | 10,8 | 2. | 11,1 | 5. | |
200 m | René Tirard | 23,2 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | |||
René Caste | 23,0 | 1. | 22,2 | 3. | Nie awansował | ||||
René Lorain | 25,0 | 1. | 23,0 | 3. | Nie awansował | ||||
Jean-René Seurin | 23,6 | 3. | Nie awansował | ||||||
400 m | Gaston Féry | 51,1 | 1. | 50,6 | 1. | b.d | 6. | Nie awansował | |
Géo André | 52,3 | 2. | 51,3 | 3. | 50,5 | 5. | Nie awansował | ||
Maurice Delvart | 50,9 | 3. | Nie awansował | ||||||
Eugène Bayon | 52,4 | 3. | Nie awansował | ||||||
800 m | Fernand Bauduin | 2:02,5 | 3. | 1:58,0 | 5. | Nie awansował | |||
Jean Esparbès | 1:57,7 | 4. | 1:57,3 | 3. | 1:58,0 | 8. | |||
Robert Goullieux | 1:58,8 | 1. | 1:59,6 | 5. | Nie awansował | ||||
Kléber Argouac'h | 2:02,5 | 4. | b.d | 6. | Nie awansował | ||||
1500 m | André Audinet | 4:03,7 | 3. | 4:06,4 | 6. | ||||
Armand Burtin | 4:07,7 | 4. | Nie awansował | ||||||
Maurice de Conninck | 4:09,8 | 4. | Nie awansował | ||||||
René Leray | 4:15,0 | 5. | 4:16,5 | 10. | |||||
5000 m | Jean-Baptiste Manhès | 16:07,8 | 7. | Nie awansował | |||||
Lucien Duquesne | 16:08,2 | 5. | Nie awansował | ||||||
Joseph Guillemot | 15:33,0 | 1. | 14:55,6 | ||||||
10 000 m | Jean-Baptiste Manhès | 34:12,0 | 4. | 32:26,0 | 6. | ||||
Lucien Duquesne | 35:06,6 | 7. | Nie awansował | ||||||
Joseph Guillemot | 32:41,6 | 1. | 31:47,2 | ||||||
Gaston Heuet | 32:11,1 | 3. | 32:26,0 | 6. | |||||
3000 m z przeszkodami | Edmond Brossard | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
Robert Geyer | 11:11,9 | 4. | Nie awansował | ||||||
Frédéric Langrenay | 10:39,8 | 5. | Nie awansował | ||||||
Georges Guillon | 10:44,3 | 6. | Nie awansował | ||||||
110 m przez płotki | Henri Bernard | b.d | 3. | Nie awansował | |||||
400 m przez płotki | Marcel Jarrety | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||||
Albert Lucas | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
Géo André | 55,9 | 2. | 55,5 | 2. | 54,8 | 4. | |||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | René Lorain René Tirard René Mourlon Émile Ali-Khan | 43,0 | 1. | 42,5 | |||||
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Géo André Gaston Féry Maurice Delvart André Devaux | 3:46,6 | 3. | 3:23,5 | |||||
bieg 3000 m drużynowo | Edmond Brossard Armand Burtin Gaston Heuet | 7 pkt | 1. | 30 pkt | 4. | ||||
maraton | Albert Moché | 2:50:00,2 | 18. | ||||||
Henri Teyssedou | 3:00:04,0 | 25. | |||||||
Louis Ichard | Nie ukończył biegu | ||||||||
Amédée Trichard | Nie ukończył biegu | ||||||||
chód na 10 km | Martial Simon | Dyskwalifikacja | Nie awansował | ||||||
bieg przełajowy | Gaston Heuet | 28:10,0 | 8. | ||||||
Gustave Lauvaux | b.d | 17. | |||||||
Joseph Servella | b.d | 21. | |||||||
Edmond Brossard | b.d | 31. | |||||||
Edmond Bimont | b.d | 32. | |||||||
Joseph Guillemot | Nie ukończył biegu | ||||||||
bieg przełajowy drużynowo | Gaston Heuet Gustave Lauvaux Joseph Servella | 40 pkt | 5. |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | Eugène Coulon | 6,50 | 11. | Nie awansował | |
Marcel Orfidan | 6,39 | 14. | Nie awansował | ||
Charles Courtin | 6,23 | 17. | nie awansował | ||
Charles Guézille | 5,485 | 27. | Nie awansował | ||
trójskok | Etienne Proux | 12,925 | 16. | Nie awansował | |
André Chilo | 12,54 | 17. | Nie awansował | ||
Gustave Remouet | 12,475 | 19. | Nie awansował | ||
skok wzwyż | Pierre Lewden | 1,80 | 1. | 1,80 | 7. |
René Labat | 1,80 | 1. | 1,75 | 9. | |
Pierre Guilloux | 1,75 | 13. | Nie awansował | ||
skok o tyczce | André Francquenelle | 3,60 | 1. | 3,40 | 10. |
Paul Lagarde | 3,60 | 1. | 3,40 | 11. | |
Étienne Gajan | 3,50 | 14. | Nie awansował | ||
pchnięcie kulą | Raoul Paoli | 12,485 | 12. | Nie awansował | |
Henri Dozolme | 11,965 | 15. | Nie awansował | ||
rzut dyskiem | André Tison | 37,35 | 11. | Nie awansował | |
Émile Ecuyer | 36,10 | 14. | Nie awansował | ||
Daniel Pierre | 35,53 | 15. | Nie awansował | ||
rzut oszczepem | Pierre Grany | 47,90 | 14. | Nie awansował | |
Arthur Picard | 47,09 | 15. | Nie awansował |
Łucznictwo
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Miejsce |
---|---|---|---|
cel ruchomy 50 m indywidualnie | Julien Brulé | 134 | |
cel ruchomy 50 m drużynowo | Julien Brulé Pascal Fauvel Léonce Quentin Eugène Grisot Eugène Richez Paul Leroy Arthur Mabillon Léon Epin | 2493 | |
cel ruchomy 33 m indywidualnie | Julien Brulé | 94 | |
cel ruchomy 33 m drużynowo | Léonce Quentin Julien Brulé Pascal Fauvel Eugène Grisot Eugène Richez Paul Leroy Arthur Mabillon Léon Epin | 2586 | |
cel ruchomy 28 m indywidualnie | Léonce Quentin | 104 | |
cel ruchomy 28 m drużynowo | Léonce Quentin Julien Brulé Pascal Fauvel Eugène Grisot Eugène Richez Paul Leroy Arthur Mabillon Léon Epin | 2328 |
Łyżwiarstwo figurowe
- Simone Sabouret, Charles Sabouret – pary – 7. miejsce
Pięciobój nowoczesny
- Georges Brulé – 9. miejsce
- René Foucher – 16. miejsce
- Henri Candelon – 18. miejsce
- Jean Mondielli – 19. miejsce
Piłka nożna
- Albert Parsis, Léon Huot, Édouard Baumann, Jean Batmale, René Petit, François Hugues, Jules Devaquez, Jean Boyer, Paul Nicolas, Henri Bard, Raymond Dubly – 7. miejsce
Piłka wodna
- Jean Thorailler, Émile-Georges Drigny, Albert Mayaud, Henri Padou, Henri Duvanel, Marcel Hussaud, Paul Vasseur – 9. miejsce
Pływanie
- Mężczyźni
- Henri Padou – 100 metrów stylem dowolnym – odpadł w eliminacjach
- Georges Pouilley – 100 metrów stylem dowolnym – odpadł w eliminacjach
- Rémi Weil – 100 metrów stylem dowolnym – odpadł w eliminacjach
- Paul Vasseur – 400 metrów stylem dowolnym – odpadł w eliminacjach
- Pierre Lavraie – 1500 metrów stylem dowolnym – odpadł w eliminacjach
- Albert Mayaud, Paul Vasseur, Georges Pouilley, Henri Padou – 4 × 200 metrów stylem dowolnym – odpadli w eliminacjach
- Henri Matter – 100 metrów stylem grzbietowym – odpadł w eliminacjach
- Daniel Lehu – 100 metrów stylem grzbietowym – odpadł w eliminacjach
- Émile Arbogast
- 200 metrów stylem klasycznym – odpadł w eliminacjach
- 400 metrów stylem klasycznym – odpadł w eliminacjach
- Lucien Lebaillif
- 200 metrów stylem klasycznym – odpadł w eliminacjach
- 400 metrów stylem klasycznym – odpadł w eliminacjach
- Kobiety
- Yvonne Degraine – 100 metrów stylem klasycznym – odpadła w eliminacjach
- Ernestine Lebrun
- 100 metrów stylem klasycznym – odpadła w eliminacjach
- 300 metrów stylem klasycznym – odpadła w eliminacjach
- 100 metrów stylem klasycznym – odpadła w eliminacjach
- 300 metrów stylem klasycznym – odpadła w eliminacjach
Rugby
- Édouard Bader, François Borde, Adolphe Bousquet, Jean Bruneval, Alphonse Castex, André Chilo, René Crabos, Curtet, Alfred Eluère, Jacques Forestier, Grenet, Maurice Labeyrie, Robert Levasseur, Pierre Petiteau, Raoul Thiercelin – 2. miejsce
Skoki do wody
- Rémi Weil – trampolina – odpadł w eliminacjach
Strzelectwo
Szermierka
Tenis
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/mecz o 3.miejsce | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Jacques Brugnon | Alberto Chiesa W 3:0 (6:4,7:5,6:4) | Louis Raymond P 1:3 (6:3,2:6,0:6,1:6) | Nie awansował | 9. | |||
Max Décugis | Brian Norton W 3:1 (7:5,12:10,2:6,6:8) | George Dodd P 0:3 (2:6,1:6,1:6) | Nie awansował | 17. | ||||
Jean Samazeuilh | Charles Winslow P 1:3 (5:7,6:2,6:3,6:2) | Nie awansował | 17. | |||||
François Blanchy | George Dodd P 1:3 (6:2,2:6,1:6,7:9) | Nie awansował | 32. | |||||
debel (m) | Max Décugis Pierre Albarran | Eduardo Flaquer Enrique Satrústegui W 3:1 (6:2,3:6,6:0,6:4) | George Dodd Cecil Blackbeard W 3:1 (3:6,6:4,6:4,7:5) | Oswald Turnbull Max Woosnam P 1:3 (6:4,4:6,3:6,8:10) | François Blanchy Jacques Brugnon W walkower | |||
François Blanchy Jacques Brugnon | Jaroslav Just Bohuslav Hykš W 3:0 (6:1,6:2,6:4) | Conrad Langaard Jack Nielsen W 3:0 (6:1,6:1,6:3) | Ichiya Kumagae Seiichirō Kashio P 1:3 (4:6,6:4,3:6,1:6) | Max Décugis Pierre Albarran P walkower | 4. | |||
Jean Samazeuilh Daniel Lawton | Eugène Grisar Maurice Van Den Bemden W 3:0 (6:4,6:3,6:3) | George Dodd Cecil Blackbeard P 0:3 (3:6,0:6,7:8) | Nie awansowali | 9. | ||||
singiel (k) | Suzanne Lenglen | Marie Storms W 2:0 (6:0,6:0) | Winifred McNair W 2:0 (6:0,6:0) | Lily Strömberg W 2:0 (6:0,6:0) | Sigrid Fick W 2:0 (6:0,6:1) | Dorothy Holman W 2:0 (6:3,6:0) | ||
Élisabeth d’Ayen | Amory Hansen W 2:0 (6:2,6:3) | Kathleen McKane P 0:2 (2:6,3:6) | Nie awansowała | 5. | ||||
Jeanne Vaussard | Kathleen McKane P 0:2 (4:6,4:6) | Nie awansowała | 15. | |||||
debel (k) | Suzanne Lenglen Élisabeth d’Ayen | Sigrid Fick Lily Strömberg P 2:0 (6:4,6:3) | Winifred McNair Kathleen McKane P 1:2 (6:2,3:6,6:8) | Nie awansowali | ||||
mikst | Suzanne Lenglen Max Décugis | Geraldine Beamish Alfred Beamish W 2:0 (6:2,6:0) | Anne Chaudoir Albert Lammens W 2:1 (3:6,6:1,6:1) | Amory Hansen Erik Tegner W 2:0 (6:0,6:1) | Kathleen McKane Max Woosnam W 2:0 (6:4,6:2) | |||
Jeanne Vaussard François Blanchy | Anne Chaudoir Albert Lammens P 1:2 (6:4,5:7,3:6) | Nie awansowali | 8. | |||||
Élisabeth d’Ayen Fernand Hirsch | Sigrid Fick Fritz Lindqvist W 2:0 (6:4,6:2) | Kathleen McKane Max Woosnam P 0:2 (4:6,2:6) | Nie awansowali | 8. |
Wioślarstwo
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Dwójka podwójna | Alfred Plé Gaston Giran | 7:26,0 | 1. | 7:21,0 | 3. | |||||
dwójka ze sternikiem | Gabriel Poix Maurice Bouton Ernest Barberolle | 9:15,0 | 1. | 7:57,0 | 2. | |||||
ósemka | Albert Diebold Charles Hahn Frédéric Grossmann Robert Fleig Henri Barbenés Frédéric Fleig Charles Schlewer Émile Ruhlmann Émile Barberolle | 6:37,0 | 1. | 6:42,6 | 2. | Nie awansowali | 4. |
Zapasy
Przypisy
Żeglarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig III miejsce | ||||
Albert Weil Robert Monier Félix Picon | klasa 6,5 metrów | 2. | 2. | 4 |
Linki zewnętrzne
- France at the 1920 Antwerpen Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2014-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-28)]. (ang.).
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|