Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl | BEL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920 Antwerpia | ||||||
Liczba zawodników | 336 w 121 konkurencjach w 23 dyscyplinach | |||||
|
Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 336 sportowców. Belgia wówczas była organizatorem igrzysk olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Konkurencja |
---|---|---|
Gimnastyka | ||
Srebro | Auwerkerken, EugèneEugène Auwerkerken Bauer, ThéophileThéophile Bauer Claessens, FrançoisFrançois Claessens Cootmans, AugustusAugustus Cootmans Gibens, FrançoisFrançois Gibens Haepers, AlbertAlbert Haepers Jacob, DomienDomien Jacob Kempeneers, FélicienFélicien Kempeneers Labéeu, JulesJules Labéeu Lafortune, HubertHubert Lafortune Landrieu, AugusteAuguste Landrieu Lannie, CharlesCharles Lannie Loriot, ConstantConstant Loriot Moerloos, NicolaasNicolaas Moerloos Minnaert, FerdinandFerdinand Minnaert Stoop, LouisLouis Stoop Guysse, Jean VanJean Van Guysse Van Mele, AlphonseAlphonse Van Mele Verboven, FrançoisFrançois Verboven Verboven, JeanJean Verboven Verdonck, JulienJulien Verdonck Verstraeten, JosephJoseph Verstraeten Vivex, GeorgesGeorges Vivex Wagemans, JulianusJulianus Wagemans | Wielobój drużynowo |
Brąz | Arets, PaulPaul Arets Bronckaert, LéonLéon Bronckaert Clabots, LéopoldLéopold Clabots Claessens, Jean-BaptisteJean-Baptiste Claessens Darrien, LéonLéon Darrien Dehoux, LucienLucien Dehoux Deleu, ErnestErnest Deleu Duboisson, ÉmileÉmile Duboisson Dureuil, ErnestErnest Dureuil Fiems, JosephJoseph Fiems Hansen, MarcelMarcel Hansen Henin, LouisLouis Henin Hoffman, OmerOmer Hoffman Logiest, FélixFélix Logiest Maerschalck, CharlesCharles Maerschalck Paenhuijsen, RenéRené Paenhuijsen Pierret, ArnoldArnold Pierret Pinchart, RenéRené Pinchart Pirotte, GaspardGaspard Pirotte Pluys, AugustienAugustien Pluys Son, LéopoldLéopold Son Taeymans, ÉdouardÉdouard Taeymans Thiriar, PierrePierre Thiriar Verhavert, HenriHenri Verhavert | Ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo |
Hokej na trawie | ||
Brąz | Delelienne, CharlesCharles Delelienne Van Den Bemden, MauriceMaurice Van Den Bemden Strauwen, RenéRené Strauwen Daufresne de la Chevalerie, RaoulRaoul Daufresne de la Chevalerie de Montigny, FernandFernand de Montigny Goemaere, AdolpheAdolphe Goemaere Chibert, PierrePierre Chibert Becquet, AndréAndré Becquet Keppens, RaymondRaymond Keppens Valcke, PierrePierre Valcke Nérom, Jean VanJean Van Nérom Gevers, RobertRobert Gevers Diercxsens, LouisLouis Diercxsens Guiette, CharlesCharles Guiette | Turniej mężczyzn |
Jeździectwo | ||
Złoto | Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert | Woltyżerka indywidualnie |
Złoto | Bouckaert, DanielDaniel Bouckaert Finet, LouisLouis Finet Van Ranst, MauriceMaurice Van Ranst | Woltyżerka drużynowo |
Srebro | Laame, HenriHenri Laame Coumans, AndréAndré Coumans de Gaiffier d'Hestroy, HermanHerman de Gaiffier d'Hestroy d'Oultromont, HermanHerman d'Oultromont | Skoki przez przeszkody drużynowo |
Brąz | Moeremans d'Emaüs, RogerRoger Moeremans d'Emaüs Lints, OswaldOswald Lints Bonvalet, JulesJules Bonvalet Misonne, JacquesJacques Misonne | WKKW drużynowo |
Brąz | Finet, LouisLouis Finet | Woltyżerka indywidualnie |
Kolarstwo | ||
Złoto | George, HenryHenry George | 50 km |
Brąz | Janssens, BernardBernard Janssens De Bunné, AlbertAlbert De Bunné Vercruysse, AndréAndré Vercruysse Wyckmans, AlbertAlbert Wyckmans | Wyścig drużynowy ze startu wspólnego |
Łucznictwo | ||
Złoto | Cloetens, EdmondEdmond Cloetens | Cel stały, duży ptak – indywidualnie |
Złoto | Van Moer, EdmondEdmond Van Moer | Cel stały, duży ptak – drużynowo |
Złoto | Van Innis, HubertHubert Van Innis | Cel ruchomy, 33 m – indywidualnie |
Złoto | Van Innis, HubertHubert Van Innis | Cel ruchomy, 28 m – indywidualnie |
Złoto | Cloetens, EdmondEdmond Cloetens Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Flamand, FirminFirmin Flamand Van Moer, EdmondEdmond Van Moer Hermans, JosephJoseph Hermans Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre | Cel stały, duży ptak – drużynowo |
Złoto | Cloetens, EdmondEdmond Cloetens Van De Perck, LouisLouis Van De Perck Flamand, FirminFirmin Flamand Van Moer, EdmondEdmond Van Moer Hermans, JosephJoseph Hermans Van De Verre, AugusteAuguste Van De Verre | Cel stały, mały ptak – drużynowo |
Złoto | Van Innis, HubertHubert Van Innis Allaert, AlphonseAlphonse Allaert De Knibber, EdmondEdmond De Knibber Delcon, LouisLouis Delcon De Mayer, JérômeJérôme De Mayer Van Thielt, PierrePierre Van Thielt Fierens, LouisLouis Fierens Van Beeck, LouisLouis Van Beeck | Cel ruchomy, 50 m – drużynowo |
Złoto | Van Innis, HubertHubert Van Innis Allaert, AlphonseAlphonse Allaert De Knibber, EdmondEdmond De Knibber Delcon, LouisLouis Delcon De Mayer, JérômeJérôme De Mayer Van Thielt, PierrePierre Van Thielt Fierens, LouisLouis Fierens Van Beeck, LouisLouis Van Beeck | Cel ruchomy, 33 m – drużynowo |
Srebro | Van De Perck, LouisLouis Van De Perck | Cel stały, duży ptak – indywidualnie |
Srebro | Van De Perck, LouisLouis Van De Perck | Cel stały, mały ptak – indywidualnie |
Srebro | Van Innis, HubertHubert Van Innis | Cel ruchomy, 50 m – indywidualnie |
Srebro | Van Innis, HubertHubert Van Innis Allaert, AlphonseAlphonse Allaert De Knibber, EdmondEdmond De Knibber Delcon, LouisLouis Delcon De Mayer, JérômeJérôme De Mayer Van Thielt, PierrePierre Van Thielt Fierens, LouisLouis Fierens Van Beeck, LouisLouis Van Beeck | Cel ruchomy, 28 m – drużynowo |
Brąz | Flamand, FirminFirmin Flamand | Cel stały, duży ptak – indywidualnie |
Brąz | Hermans, JosephJoseph Hermans | Cel stały, duży ptak – drużynowo |
Piłka nożna | ||
Złoto | De Bie, JeanJean De Bie Swartenbroeks, ArmandArmand Swartenbroeks Verbeeck, OscarOscar Verbeeck Musch, JosephJoseph Musch Hanse, ÉmileÉmile Hanse Fierens, AndréAndré Fierens Van Hege, LouisLouis Van Hege Larnoe, HenriHenri Larnoe Bragard, MathieuMathieu Bragard Coppée, RobertRobert Coppée Bastin, DésiréDésiré Bastin Balyu, FélixFélix Balyu Nisot, FernandFernand Nisot Hebdin, GeorgesGeorges Hebdin | Turniej mężczyzn |
Piłka wodna | ||
Srebro | Durant, AlbertAlbert Durant Gailly, PaulPaul Gailly Nijs, PierrePierre Nijs Pletincx, JosephJoseph Pletincx Blitz, MauriceMaurice Blitz Bauwens, RenéRené Bauwens Blitz, GérardGérard Blitz Dewin, PierrePierre Dewin | Turniej mężczyzn |
Pływanie | ||
Brąz | Blitz, GérardGérard Blitz | 100 m stylem grzbietowym |
Podnoszenie ciężarów | ||
Złoto | De Haes, FransFrans De Haes | Waga piórkowa |
Srebro | Williquet, LouisLouis Williquet | Waga lekka |
Brąz | Rooms, FlorimondFlorimond Rooms | Waga lekka |
Strzelectwo | ||
Srebro | Bosquet, AlbertAlbert Bosquet Cogels, JosephJoseph Cogels Dupont, ÉmileÉmile Dupont Feisinger, EdouardEdouard Feisinger Quersin, HenriHenri Quersin Van Tilt, LouisLouis Van Tilt | Trap drużynowo |
Szermierka | ||
Srebro | Paul Anspach Léon Tom Ernest Gevers Félix Goblet d’Alviella Fernand de Montigny Victor Boin Joseph De Craecker Philippe Le Hardy de Beaulieu | Szpada drużynowo |
Przeciąganie liny | ||
Brąz | Bourguignon, ÉdouardÉdouard Bourguignon Ducatillon, AlphonseAlphonse Ducatillon Maertens, RémyRémy Maertens Piek, ChristianChristian Piek Pintens, HenriHenri Pintens Van Den Broeck, CharlesCharles Van Den Broeck Van Hoorenbeek, FrançoisFrançois Van Hoorenbeek Wuyts, DesiréDesiré Wuyts | Klasa 8 m – formuła 1919 |
Żeglarstwo | ||
Złoto | Cornellie, ÉmileÉmile Cornellie Bruynseels, FrédéricFrédéric Bruynseels Cornellie, FlorimondFlorimond Cornellie | Klasa 6 m – formuła 1907 |
Srebro | Huybrechts, LéonLéon Huybrechts Van Den Bussche, CharlesCharles Van Den Bussche Klotz, JohnJohn Klotz | Klasa 6 m – formuła 1919 |
Brąz | Grisar, AlbertAlbert Grisar Hellebuyck, GeorgesGeorges Hellebuyck de l’Arbre, WillyWilly de l’Arbre Standaert, LéopoldLéopold Standaert Weewauters, HenriHenri Weewauters | Klasa 8 m – formuła 1919 |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Joseph Charpentier | waga musza | Peder Kjellberg W | Charles Albert P | Nie awansował | |||
Jules Androt | Peter Zivic P | Nie awansował | |||||
Alfons Bouwens | waga kogucia | Clarence Walker P | Nie awansował | ||||
Henri Hébrants | wolny los | Samuel Vogel W | Chris Graham P | George McKenzie P[1] | 4. | ||
Philippe Bouvy | waga piórkowa | Wim Hesterman W | Jean Gachet P | Nie awansował | |||
Roger Vincken | Edoardo Garzena P | Nie awansował | |||||
Julien Van Muyzen | waga lekka | Leonard Giunchi W | Richard Beland P | Nie awansował | |||
Jean Neys | Gotfred Johansen P | Nie awansował | |||||
Georges Werll | waga półśrednia | William Clark P | Nie awansował | ||||
René De Smet | August Suhr P | Nie awansował | |||||
Georges Simonon | waga średnia | Jean Dortet P | Nie awansował | ||||
Antoine Masson | Georges Prud’Homme P | Nie awansował | |||||
Victor Creusen | waga ciężka | wolny los | William Spengler P | Nie awansował |
Gimnastyka
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej o złoty medal
Ćwierćfinał
Szwecja | 8:0 | Belgia |
Hokej na trawie
- Osobny artykuł: Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | – | +/- | |||
Wielka Brytania | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 2 | +15 | 6 |
Dania | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 8 | +7 | 4 |
Belgia | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 19 | -13 | 2 |
Francja | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | -9 | 0 |
Wyniki 1 września 1920
Belgia | 3:2 | Francja |
Wielka Brytania | 12:1 | Belgia |
Dania | 5:2 | Belgia |
Reprezentacja Belgii zdobyła brązowy medal.
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Gaston de Trannoy | Bouton d'Or | 23,1250 | 7. |
Emmanuel de Blommaert | Grizzly | 20,4375 | 20. |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Punkty Karne | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Skoki indywidualnie | Ferdinand de la Serna | Arsinoe | 6,00 | 5. |
Roger Moeremans d'Emaüs | Sweet Girl | 7,00 | 7. | |
Jules Bonvalet | Weppelghem | 10,00 | 15. | |
Ghislain de Briey | Perfect Gentleman | 13,50 | 21. | |
Jacques Misonne | Gaucho | 23,25 | 25. | |
Skoki drużynowo | Henri Laame André Coumans Herman de Gaiffier d'Hestroy Herman d'Oultromont | Biscuit Lisette Miss Lord Kitchener | 16,25 |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | 50 km | 20 km | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Roger Moeremans d'Emaüs | Sweet Girl | 787,50 | 600,00 | 265,00 | 1652,50 | 4. |
Oswald Lints | Martha | 900,00 | 615,00 | 0,00 | 1515,00 | 10. | |
Jules Bonvalet | Weppelghem | 885,00 | 255,00 | 252,50 | 1392,50 | 12. | |
Jacques Misonne | Gaucho | 862,50 | 420,00 | 0,00 | 1282,50 | 17. | |
WKKW drużynowo | Roger Moeremans d'Emaüs Oswald Lints Jules Bonvalet Jacques Misonne | jak wyżej | punktacja jak wyżej | 4560,00 |
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Poz. | ||
woltyżerka indywidualnie | Daniel Bouckaert | 30,500 | |
Louis Finet | 29,000 | ||
Maurice Van Ranst | 28,000 | 4. | |
van Schauwenbroeck | 27,250 | 5. | |
Albert van Cauwenberg | 26,666 | 6. | |
Victor Claes | 26,163 | 8. | |
woltyżerka drużynowo | Daniel Bouckaert Louis Finet Maurice Van Ranst | 87,500 |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Kolarstwo szosowe
Konkurencja | Zawodnik | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
jazda indywidualna na czas (m) | Bernard Janssens | 4:44:20,6 | 4. |
Albert De Bunné | 4:45:23,4 | 5. | |
André Vercruysse | 4:55:41,4 | 15. | |
Albert Wyckmans | 5:03:19,0 | 24. | |
jazda drużynowa na czas (m) | Bernard Janssens Albert De Bunné André Vercruysse Albert Wyckmans | 19:28:44,4 |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Repasaże – półfinały | Repasaże – finał | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
sprint | Ernest Binard | Thomas Lance Jack King | b.d | 2. | Franco Giorgetti Harry Ryan | b.d | 3. | Georges Perrin Léonard Daghelinckx Franco Giorgetti | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||||
Léonard Daghelinckx | Norman Webster Tjabel Boonstra | 13,2 | 1. | James Walker Georges Perrin | b.d | 3. | Georges Perrin Ernest Binard Franco Giorgetti | b.d | 2. | Nie awansował | ||||||||||
L'Empereur | Harry Ryan Jean Majérus | b.d | 2. | Gerald Halpin Anthony Young | b.d | 3. | Henri Bellivier Norman Webster Anthony Young | b.d | 2. | Nie awansował | ||||||||||
John Slaets | Franco Giorgetti William Smith | 13,2 | 1. | Maurice Peeters Harold Bounsell | b.d | 3. | Harold Bounsell Christopher Dotterweich Thomas Lance | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||||||
tandemy | John Slaets Léonard Daghelinckx | William Smith, James Walker Pieter Beets, Tjabel Boonstra | b.d | 2, | Nie awansowali | |||||||||||||||
Frans Verscheuren Frédéric Claessens | Jock Stewart, Cyril Alden | Nie ukończyli wyścigu | Nie awansowali | |||||||||||||||||
50 km | Henry George | 1:16:43,2 | 1. | |||||||||||||||||
Charles Cadron | b.d | 8. | 8. | |||||||||||||||||
Gustave de Schryver | b.d | 8. | 8. | |||||||||||||||||
Félix Dockx | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
wyścig na dochodzenie drużynowo | Bernard Janssens Albert De Bunné Charles Van Doorselaer Gustave De Schryver | Stany Zjednoczone | 6:18,4 | 1. | Wielka Brytania | 5:20,2 | 2. | Nie awansowali |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Marcel Gustin | b.d | 3. | Nie awansował | |||||
Paul Brochart | 11,4 | 1. | b.d | 2. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Jean Lefèvre | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
Julien Lehouck | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
200 m | Marcel Gustin | 24,3 | 3. | Nie awansował | |||||
Paul Brochart | 23,2 | 1. | 23,1 | 2. | Nie stanął na starcie | Nie awansował | |||
Max Houben | 24,2 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | ||||
400 m | Omer Corteyn | 52,2 | 1. | 52,1 | 5. | Nie awansował | |||
François Morren | 51,6 | 1. | 50,8 | 4. | Nie awansował | ||||
Jules Migeot | 55,1 | 4. | Nie awansował | ||||||
800 m | Joseph Van Der Wee | b.d | 5. | Nie awansował | |||||
Léoncé Oleffe | b.d | 7. | Nie awansował | ||||||
Jean Delarge | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||||
Henri Godin | b.d | 6. | Nie awansował | ||||||
1500 m | Lucien Bangels | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||||
Théophile Roeckaert | b.d | 8. | Nie awansował | ||||||
Léoncé Oleffe | 4:11,5 | 5. | Nie awansował | ||||||
Léon Fourneau | 4:14,8 | 3. | 4:10,3 | 9. | |||||
5000 m | Pierre Trullemans | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||||
Julien Van Campenhout | 15:22,6 | 2. | b.d | 9. | |||||
François Vyncke | b.d | 7. | Nie awansował | ||||||
Henri Smets | b.d | 8. | Nie awansował | ||||||
10 000 m | Pierre Devaux | 36:38,3 | 8. | Nie awansował | |||||
Aimé Proot | b.d | 9. | Nie awansował | ||||||
110 m przez płotki | René Joannes-Powell | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
400 m przez płotki | Omer Smet | Nie ukończył biegu | nie awansował | ||||||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Max Houben Julien Lehouck Omer Smet Paul Brochart | 43,7 | 2. | Nie awansowali | |||||
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Jules Migeot Omer Corteyn Omer Smet François Morren | 3:38,8 | 1. | 3:24,9 | 6. | ||||
bieg 3000 m drużynowo | Julien Van Campenhout Claude Otterbeen Lucien Bangels | 30 pkt | 4. | Nie awansowali | |||||
maraton | Auguste Broos | 2:39:25,8 | 4. | ||||||
Charles Melis | 3:00:51,0 | 27. | |||||||
Oscar Blansaer | 3:20:00,0 | 34. | |||||||
Desiré Van Remortel | Nie ukończył biegu | ||||||||
chód na 3 km | Jean Segers | 14:09,2 | 6. | 13:31,3 | 9. | ||||
Paul Verlaeckt | b.d | 7. | Nie awansował | ||||||
Charles Wiggers | b.d | 9. | Nie awansował | ||||||
chód na 10 km | Jean Segers | 48:29,0 | 6. | 50:32,4 | 7. | ||||
Paul Verlaeckt | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||||
Antoine Doyen | b.d | 6. | 56:30,0 | 8. | |||||
Charles Wiggers | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||||
bieg przełajowy | Julien Van Campenhout | 28:00,0 | 7. | ||||||
Henri Smets | b.d | 33. | |||||||
Aimé Proot | b.d | 36. | |||||||
François Vyncke | b.d | 37. | |||||||
Pierre Trullemans | b.d | 41. | |||||||
Antoine Rivez | b.d | 42. | |||||||
bieg przełajowy drużynowo | Julien Van Campenhout Henri Smets Aimé Proot | 48 pkt | 6. |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | Gustave De Bruyne | 6,20 | 18. | Nie awansował | |
Jean Lefèvre | 5,79 | 24. | Nie awansował | ||
Julien Lehouck | 5,76 | 25. | Nie awansował | ||
skok wzwyż | Georges Henrion | 1,70 | 14. | Nie awansował | |
Jean Mahy | 1,65 | 16. | Nie awansował | ||
Jean Hénault | 1,65 | 16. | Nie awansował | ||
skok o tyczce | René Joannes-Powell | 3,60 | 1. | 3,30 | 13. |
pchnięcie kulą | Gustave Wuyts | 11,045 | 18. | Nie awansował | |
Léon Pothier | 10,10 | 20. | Nie awansował | ||
rzut dyskiem | Arthur Delaender | 32,00 | 16. | Nie awansował | |
rzut oszczepem | Adolphe Hauman | 42,58 | 18. | Nie awansował | |
Émile Muller | 40,24 | 20. | Nie awansował | ||
Jean Lefèvre | 39,00 | 22. | Nie awansował | ||
Arthur Delaender | 36,25 | 25. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
René Joannes-Powell | dziesięciobój | bieg 100 m | 12,2 | 619,2 | 17. |
skok w dal | 5,935 | 592,075 | 14. | ||
pchnięcie kulą | 9,47 | 413 | 22. | ||
skok wzwyż | 1,55 | 468 | 15. | ||
bieg 400 m | 56,4 | 691,68 | 3. | ||
rzut dyskiem | 28,29 | 357,04 | 15. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 18,0 | 715,0 | 12. | ||
skok o tyczce | 2,90 | 433 | 10. | ||
rzut oszczepem | 29,63 | 137,325 | 14. | ||
bieg na 1500 m | 4:52,6 | 665,2 | 6. | ||
Finał | 5091,52 | '11. |
Łucznictwo
Łyżwiarstwo figurowe
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Nota | Pozycja | Nota | Pozycja |
Gérardine Herbos Georges Wagemans | Pary sportowe | 41,5 | 6. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Turniej główny
Pierwsza runda
Ćwierćfinał
29 sierpnia 1920 | Belgia | 3:1 2:1 | Hiszpania | Olympisch Stadion, Antwerpia |
Półfinał
31 sierpnia 1920 | Belgia | 3:0 0:1 | Holandia | Olympisch Stadion, Antwerpia |
Finał
2 września 1920 | Czechosłowacja | 2:0 przerwany | Belgia | Olympisch Stadion |
Reprezentacji Czechodłowacji opuściła plac gry w trakcie I połowy na znak protestu przeciw nieobiektywnemu sędziowaniu. Reprezentacja Belgii zdobyła złoty medal.
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
Turniej główny
1/8 finału
23 sierpnia 1920 | Belgia | 11:0 | Szwajcaria | ||
Ćwierćfinał
24 sierpnia 1920 | Belgia | 2:1 | Holandia | ||
Półfinał
26 sierpnia 1912 | Belgia | 5:3 | Szwecja | ||
Finał
27 sierpnia 1912 | Wielka Brytania | 3:2 | Belgia | ||
Turniej o srebrny medal
Finał
28 sierpnia 1912 | Belgia | 7:2 | Stany Zjednoczone | ||
Reprezentacja Belgii zdobyła srebrny medal.
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Martial Van Schelle | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Gérard Blitz | b.d | 7. | Nie awansował | ||||
1500 m dowolnym | Paul De Backer | 26:46,4 | 2. | b.d | 6. | Nie awansował | |
100 m grzbietowym | Gaspard Lemaire | 1:28,0 | 3. | Nie awansował | |||
Gérard Blitz | 1:18,6 | 2. | 1:19,0 | ||||
200 m klasycznym | Edmond Henry | 3:18,0 | 3. | Nie awansował | |||
Paul Neeckx | 3:16,6 | 3. | b.d | 5. | Nie awansował | ||
Édouard Van Haelen | 3:22,6 | 3. | Nie awansował | ||||
Félicien Courbet | b.d | 7. | Nie awansował | ||||
400 m klasycznym | Félicien Courbet | 7:20,0 | 3. | Nie awansował | |||
Edmond Henry | b.d | 5. | Nie awansował | ||||
Édouard Van Haelen | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
4 × 200 m dowolnym | Jean-Pierre Vermetten Joseph Cludts René Bauwens Gérard Blitz | 11:12,2 | 3. | Nie awansowali |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Germaine Van Dievoet | b.d | 4. | Nie awansowała |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
waga piórkowa | Frans De Haes | 220 kg | |
Lionel de Haes | 190 kg | 7. | |
waga lekka | Louis Williquet | 240 kg | |
Florimond Rooms | 230 kg | ||
waga średnia | Marcel Marchand | 205 kg | 7. |
Georges de Proft | Nie ukończył konkurencji | ||
waga lekkociężka | Lionel van den Roye | 227,5 kg | 8. |
Polo
- Osobny artykuł: Polo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
|
Wyniki
Półfinał
- Wielka Brytania – Belgia 8:3
Mecz o 3. miejsce
- Stany Zjednoczone – Belgia 11:3
Drużyna Belgii zajęła 4. miejsce
Przeciąganie liny
- Osobny artykuł: Przeciąganie liny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||
Édouard Bourguignon Alphonse Ducatillon Rémy Maertens Christian Piek Henri Pintens Charles Van Den Broeck François Van Hoorenbeek Desiré Wuyts | Wielka Brytania P[2] Stany Zjednoczone W[3] | Holandia W[3] Stany Zjednoczone W[4] |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Fernand Sauvage | 145,5 | 3. | 129,0 | 7. |
Raymond Desonay | 129,0 | 7. | Nie awansował | ||
trampolina 3 m | Joseph Callens | 476,40 | 6. | Nie awansował |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Jean Washer | Ronald Thomas W 3:1 (6:1,6:3,3:6,6:4) | Charles Winslow P 0:3 (6:8,4:6,1:6) | Nie awansował | 9. | |||
Albert Lammens | Hanns Syz W 3:1 (6:3,6:4,3:6,7:5) | Carl Eric von Braun W 3:0 (6:2,6:1,6:1) | Ichiya Kumagae P 0:3 (5:7,1:6,4:6) | Nie awansował | 9. | |||
Maurice Van Den Bemden | Louis Raymond P 1:3 (5:7,1:6,6:4,1:6) | Nie awansował | 17. | |||||
Victor de Laveleye | Conrad Langaard W 3:1 (6:2,2:6,6:3,6:3) | Ichiya Kumagae P 0:3 (0:6,1:6,0:6) | Nie awansował | 17. | ||||
debel (m) | Jean Washer Albert Lammens | Jarl Malmström Carl Eric von Braun W 3:0 (6:2,6:4,6:3) | Ichiya Kumagae Seiichirō Kashio P 0:3 (1:6,4:6,4:6) | Nie awansowali | 9. | |||
André Laloux François Laloux | Ladislav Žemla Karel Ardelt P 0:3 (2:6,4:6,4:6) | Nie awansowali | 17. | |||||
Eugène Grisar Maurice Van Den Bemden | Jean Samazeuilh Daniel Lawton P 0:3 (4:6,3:6,3:6) | Nie awansowali | 17. | |||||
Victor de Laveleye Stéphane Halot | Eduardo Flaquer Enrique Satrústegui P 1:3 (5:7,3:6,6:1,4:6) | Nie awansowali | 17. | |||||
singiel (k) | Fernande Arendt | Giulia Ferelli W (walkower) | Dorothy Holman P 0:2 (2:6,3:6) | Nie awansowała | 5. | |||
Anne de Borman | Milada Skrbková W (walkower) | Sigrid Fick P 0:2 (4:6,6:8) | Nie awansowała | 5. | ||||
Marthe Dupont | lsebeth Brehm P 0:2 (3:6,4:6) | Nie awansowała | 15. | |||||
Marie Storms | Suzanne Lenglen P 0:2 (0:6,0:6) | Nie awansowała | 15. | |||||
debel (k) | Marie Storms Fernande Arendt | Amory Hansen Elsebeth Brehm W 2:0 (6:1,6:1) | Geraldine Beamish Dorothy Holman P 0:2 (1:6,1:6) | Nie awansowały | 4. | |||
Anne de Borman Françoise Tschaggeny | Geraldine Beamish Dorothy Holman P 0:2 (2:6,4:6) | Nie awansowały | 5. | |||||
Marthe Dupont Anne Chaudoir | Marie Jones Marguerite Laurenan W 2:1 (6:2,2:6,6:2) | Winifred McNair Kathleen McKane P 0:2 (2:6,5:7) | Nie awansowały | 5. | ||||
Marie Jones Marguerite Laurenan | Marthe Dupont Anne Chaudoir P 1:2 (3:6,6:2,2:6) | Nie awansowały | 9. | |||||
mikst | Anne Chaudoir Albert Lammens | Jeanne Vaussard François Blanchy W 2:1 (4:6,7:5,6:3) | Suzanne Lenglen Max Décugis P 1:2 (6:1,1:6,1:6) | Nie awansowali | 5. | |||
Marie Storms Stéphane Halot | Rosetta Gagliardi Cesare Colombo W 2:0 (8:6,6:3) | Milada Skrbková Ladislav Žemla P 0:2 (5:7,3:6) | Nie awansowali | 5. | ||||
Anne de Borman Jean Washer | Amory Hansen Erik Tegner P 1:2 (6:4,6:8,3:6) | Nie awansowali | 8. | |||||
Marthe Dupont François Laloux | Milada Skrbková Ladislav Žemla P 0:2 (5:7,4:6) | Nie awansowali | 8 |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | Jacques Haller | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
Dwójka podwójna | Ernest Sadzawka Georges Léonet | 7:34,4 | 2. | Nie awansowali | ||||||
dwójka ze sternikiem | Georges Van Den Bossche Oscar Van Den Bossche René Van Damme | 8:25,0 | 2. | Nie awansowali | ||||||
Czwórka ze sternikiem | Jean Van Silfhout Léon Vleurinck Adrien D'Hondt Robert Demulder Raphael De Ligne | 7:40,0 | 2. | Nie awansowali | ||||||
ósemka | Daniël Clarembaux Jozef Hermans Gustave De Mulder René Smet Félix Taymans Charles Lalemand Julien Crickx Maurice Requillé Joseph Crickx | 6:40,0 | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig III miejsce | ||||
Émile Cornellie Frédéric Bruynseels Florimond Cornellie | klasa 6 metrów formuła 1907 | 2. | 1. | 2. | 5 | |
Louis Depière Raymond Bauwens Willy Valcke | 3. | 3. | 3. | 9 | 4. | |
Léon Huybrechts Charles Van Den Bussche John Klotz | klasa 6 metrów formuła 1919 | 1. | 2. | 2. | 5 | |
Albert Grisar Georges Hellebuyck Willy de l’Arbre Léopold Standaert Henri Weewauters | klasa 8 metrów fromuła 1919 | 3. | 3. | 3. | 9 |
Przypisy
- ↑ a b Walka o brązowy medal.
- ↑ Pojedynek rozegrawny w turnieju głównym.
- ↑ a b Pojedynek rozegrany w turnieju o srebrny medal.
- ↑ Pojedynek rozegrany w turnieju o brązowy medal.
- ↑ a b c Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
- ↑ a b c d e Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
- ↑ a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
Bibliografia
- Belgium at the 1920 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2023-01-23] (ang.).
- LA84 Foundation – official olympic reports [online], la84foundation.org [dostęp 2016-06-15] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |