Indonézia a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Indonézia az olimpiai játékokon | |||||
Indonézia zászlaja | |||||
NOB-országkód: INA | |||||
OOB | Indonéziai Nemzeti Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 38 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Krisna Bayu | ||||
Érmek 48. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: |
Indonézia a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 38 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Hidayat, TaufikTaufik Hidayat | Tollaslabda | Férfi egyes |
2 Ezüst | Lisa Rumbewas, RaemaRaema Lisa Rumbewas | Súlyemelés | Női 53 kg |
3 Bronz | Dwi Kuncoro, SonySony Dwi Kuncoro | Tollaslabda | Férfi egyes |
3 Bronz | Eng, HianHian Eng Flandy Limpele | Tollaslabda | Férfi páros |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Edy Jakariya | 110 m gát | 14,11 | 8. | 47. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Supriyati Sutono | 5000 m | 16:34,14 | 19. | 36. | kiesett |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Krisna Bayu | Középsúly | Cend-Ajúshín Ocsirbat (MGL) 0001-0101 | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Pere Koroba | Egypárevezős | 8:04,76 | 5. | 7:54,17 | 3. | C/D | 8:09,21 | 3. | C | 7:47,92 | 4. | 16. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lockoneco Lockoneco | Egyéni | 641 | 41. | Michele Frangilli (ITA) (24.) 141-153 | kiesett | 45. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rina Dewi Puspitasari | Egyéni | 616 | 46. | Jennifer Nichols (USA) (19.) 141-160 | kiesett | 46. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sarce Aronggear | Kajak egyes 500 m | 2:03,790 | 8. | 21. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Pálya-kerékpározás
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Santia Tri Kusuma | Női pontverseny | nem ért célba |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bonyx Yusak Saweho | Légsúly | Andrzej Rżany (POL) 19-25 | kiesett | 17. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Yosheefin Prasasti | Légpuska | 392 | 22.* | kiesett |
* - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jadi Setiadi | 56 kg | 117,5 | 9.* | 145,0 | 8.* | 262,5 | 8. |
Gustar Junianto | 62 kg | 132,5 | 6.* | 160,0 | 4.*** | 292,5 | 5. |
Sunarto Sunarto | 125,0 | 10. | 160,0 | 4.*** | 285,0 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Rosmainar Rosmainar | 48 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Raema Lisa Rumbewas | 53 kg | 95,0 | 2. | 115,0 | 2. | 210,0 | |
Patmawati Abdul Wahid | 58 kg | 95,0 | 6.** | 117,5 | 10.* | 212,5 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Satriyo Rahadhani | Légsúly | Paul Green (GBR) 5-6 | kiesett | 11. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Juana Wangsa Putri | Légsúly | Gladys Mora (COL) 2-2 SUP | kiesett | 10. |
SUP - döntő fölény
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Angelique Widjaja | Egyes | Tamarine Tanasugarn (THA) 1-6, 6-2, 6-1 | Karolina Šprem (CRO) 3-6, 1-6 | kiesett | 17. | ||||
Wynne Prakusya Angelique Widjaja | Páros | Horvátország (CRO) Jelena Kostanić Karolina Šprem 3-6, 2-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Taufik Hidayat | Férfi egyes | Jamada Hidetaka (JPN) 15-8, 15-10 | Wong Choong Hann (MAS) 11-15, 15-7, 15-9 | Peter Gade (DEN) 15-12, 15-12 | Boonsak Ponsana (THA) 15-9, 15-2 | Szon Szungmo (KOR) 15-8, 15-7 | ||
Sony Dwi Kuncoro | Mohamed Roslin Hashim (MAS) 15-6, 9-15, 15-8 | Jim Ronny Andersen (NOR) 15-7, 15-6 | Pak Theszang (KOR) 15-13, 15-4 | Szon Szungmo (KOR) 6-15, 15-9, 9-15 | Boonsak Ponsana (THA) 15-11, 17-16 | |||
Hian Eng Flandy Limpele | Férfi páros | Nagy-Britannia (GBR) Anthony Clark Nathan Robertson 15-7, 15-12 | Dél-Korea (KOR) Im Bangon Kim Jonghjon 15-1, 15-10 | Dél-Korea (KOR) Kim Dongmun Ha Thekvon 8-15, 2-15 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen 15-13, 15-7 | |||
Luluk Hadiyanto Alven Yulianto | Dél-Korea (KOR) I Dongszu Ju Jongszong 10-15, 11-15 | kiesett | 9. | |||||
Sigit Budiarto Trikus Haryanto | Lengyelország (POL) Michał Łogosz Robert Mateusiak 11-15, 15-3, 8-15 | kiesett | 17. | |||||
Jo Novita Lita Nurlita | Női páros | Kína (CHN) Csang Csie-ven Jang Vej 2-15, 15-6, 7-15 | kiesett | 9. | ||||
Nova Widianto Vita Marissa | Vegyes páros | Nagy-Britannia (GBR) Robert Blair Natalie Munt 15-8, 15-12 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Mette Schjoldager 12-15, 8-15 | kiesett | 5. | |||
Anggun Nugroho Eny Widiowati | Oroszország (RUS) Nyikolaj Zujev Marina Jakuseva 12-15, 15-7, 15-5 | Kína (CHN) Csen Csi-csiu Csao Ting-ting 2-15, 3-15 | kiesett | 9. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andi Wibowo | 100 m pillangó | 56,86 | 6. | 54. | kiesett | ||||
Donny Utomo | 200 m pillangó | 2:05,71 | 2. | 33. | kiesett | ||||
Albert Sutanto | 200 m vegyes | 2:07,55 | 6. | 40. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Oka Sulaksana | Szörfvitorlázás | 18 | 19 | 19 | 12 | 25 | 10 | 21 | 26 | 14 | 17 | 12 | 167 | 18. |
Források
- Indonesia at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap