Az Amerikai Egyesült Államok a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 533 fő 31 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Dawn Staley | ||||
Záróünnepség | Mia Hamm | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Az Amerikai Egyesült Államok a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 31 sportágban 533 sportoló képviselte, akik összesen 101 érmet szereztek.
Crystal Coxot 2012-ben doppingolás miatt megfosztották a női 4 × 400 méteres váltóban szerzett aranyérmétől.[1]
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Gatlin, JustinJustin Gatlin | Atlétika | Férfi 100 m |
1 Arany | Crawford, ShawnShawn Crawford | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Wariner, JeremyJeremy Wariner | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Brew, DerrickDerrick Brew Otis Harris Andrew Rock Jeremy Wariner Darold Williamson Kelly Willie | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Mack, TimTim Mack | Atlétika | Férfi rúdugrás |
1 Arany | Phillips, DwightDwight Phillips | Atlétika | Férfi távolugrás |
1 Arany | Nelson, AdamAdam Nelson | Atlétika | Férfi súlylökés |
1 Arany | Hayes, JoannaJoanna Hayes | Atlétika | Női 100 m gát |
1 Arany | Henderson, MoniqueMonique Henderson Monique Hennagan Sanya Richards Moushaumi Robinson DeeDee Trotter | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Sanderson, CaelCael Sanderson | Birkózás | Férfi szabadfogás, 84 kg |
1 Arany | Allen, WyattWyatt Allen Chris Ahrens Dan Beery Peter Cipollone Matt Deakin Joseph Hansen Beau Hoopman Jason Read Bryan Volpenhein | Evezés | Férfi nyolcas |
1 Arany | Nemzeti válogatott Sue Bird Swin Cash Tamika Catchings Yolanda Griffith Shannon Johnson Lisa Leslie Ruth Riley Katie Smith Dawn Staley Sheryl Swoopes Diana Taurasi Tina Thompson | Kosárlabda | Női |
1 Arany | Nemzeti válogatott Shannon Boxx Brandi Chastain Joy Fawcett Julie Foudy Mia Hamm Angela Hucles Kristine Lilly Kristin Luckenbill Kate Markgraf Heather Mitts Cindy Parlow Christie Rampone Cat Reddick Heather O’Reilly Briana Scurry Lindsay Tarpley Aly Wagner Abby Wambach | Labdarúgás | Női |
1 Arany | Kappler, ChrisChris Kappler Beezie Madden McLain Ward Peter Wylde | Lovaglás | Díjugratás, csapat |
1 Arany | Ward, AndreAndre Ward | Ökölvívás | Félnehézsúly |
1 Arany | May, MistyMisty May Kerri Walsh | Strandröplabda | Női |
1 Arany | Nemzeti válogatott Amico, LeahLeah Amico Laura Berg Crystl Bustos Lisa Fernandez Jennie Finch Tairia Flowers Amanda Freed Lori Harrigan Lovieanne Jung Kelly Kretschman Jessica Mendoza Stacey Nuveman Cat Osterman Jenny Topping Natasha Watley | Softball | Női |
1 Arany | Emmons, MatthewMatthew Emmons | Sportlövészet | Férfi sportpuska, fekvő |
1 Arany | Rhode, KimberlyKimberly Rhode | Sportlövészet | Női dupla trap |
1 Arany | López, StevenSteven López | Taekwondo | Férfi váltósúly |
1 Arany | Hamm, PaulPaul Hamm | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Patterson, CarlyCarly Patterson | Torna | Női egyéni összetett |
1 Arany | Hall, GaryGary Hall | Úszás | Férfi 50 m gyors |
1 Arany | Peirsol, AaronAaron Peirsol | Úszás | Férfi 100 m hát |
1 Arany | Peirsol, AaronAaron Peirsol | Úszás | Férfi 200 m hát |
1 Arany | Phelps, MichaelMichael Phelps | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
1 Arany | Phelps, MichaelMichael Phelps | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
1 Arany | Phelps, MichaelMichael Phelps | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
1 Arany | Phelps, MichaelMichael Phelps | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
1 Arany | Goldblatt, ScottScott Goldblatt Klete Keller Dan Ketchum Ryan Lochte Michael Phelps Peter Vanderkaay | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
1 Arany | Crocker, IanIan Crocker Mark Gangloff Brendan Hansen Lenny Krayzelburg Jason Lezak Aaron Peirsol Michael Phelps Neil Walker | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
1 Arany | Coughlin, NatalieNatalie Coughlin | Úszás | Női 100 m hát |
1 Arany | Beard, AmandaAmanda Beard | Úszás | Női 200 m mell |
1 Arany | Benko, LindsayLindsay Benko Natalie Coughlin Rhiannon Jeffrey Rachel Komisarz Carly Piper Kaitlin Sandeno Dana Vollmer | Úszás | Női 4 × 200 m gyorsváltó |
1 Arany | Burnham, KevinKevin Burnham Paul Foerster | Vitorlázás | Férfi 470-es osztály |
1 Arany | Zagunis, MarielMariel Zagunis | Vívás | Női kard, egyéni |
2 Ezüst | Williams, BernardBernard Williams | Atlétika | Férfi 200 m |
2 Ezüst | Harris, OtisOtis Harris | Atlétika | Férfi 400 m |
2 Ezüst | Trammell, TerrenceTerrence Trammell | Atlétika | Férfi 110 m gát |
2 Ezüst | Keflezighi, MebrahtomMebrahtom Keflezighi | Atlétika | Férfi maraton |
2 Ezüst | Crawford, ShawnShawn Crawford Justin Gatlin Maurice Greene Coby Miller Darvis Patton | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
2 Ezüst | Hemingway, MattMatt Hemingway | Atlétika | Férfi magasugrás |
2 Ezüst | Stevenson, TobyToby Stevenson | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Moffitt, JohnJohn Moffitt | Atlétika | Férfi távolugrás |
2 Ezüst | Clay, BryanBryan Clay | Atlétika | Férfi tízpróba |
2 Ezüst | Williams, LaurynLauryn Williams | Atlétika | Női 100 m |
2 Ezüst | Felix, AllysonAllyson Felix | Atlétika | Női 200 m |
2 Ezüst | Abas, StephenStephen Abas | Birkózás | Férfi szabadfogás, 55 kg |
2 Ezüst | Kelly, JamillJamill Kelly | Birkózás | Férfi szabadfogás, 66 kg |
2 Ezüst | McMann, SaraSara McMann | Birkózás | Női szabadfogás, 63 kg |
2 Ezüst | Cox, AlisonAlison Cox Anna Mickelson-Cummins Caryn Davies Megan Dirkmaat Katie Johnson Laurel Korholz Samantha Magee Lianne Nelson Mary Whipple | Evezés | Női nyolcas |
2 Ezüst | Giddens, RebeccaRebecca Giddens | Kajak-kenu | Női szlalom kajak egyes |
2 Ezüst | Julich, BobbyBobby Julich | Kerékpározás | Férfi időfutam |
2 Ezüst | Demet-Barry, DedeDede Demet-Barry | Kerékpározás | Női egyéni időfutam |
2 Ezüst | Kappler, ChrisChris Kappler | Lovaglás | Díjugratás, egyéni |
2 Ezüst | Severson, KimberlyKimberly Severson | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
2 Ezüst | Anti, MichaelMichael Anti | Sportlövészet | Férfi sportpuska, összetett |
2 Ezüst | Abdallah, NiaNia Abdallah | Taekwondo | Női pehelysúly |
2 Ezüst | Fish, MardyMardy Fish | Tenisz | Férfi egyes |
2 Ezüst | Hamm, PaulPaul Hamm | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Gatson, JasonJason Gatson Morgan Hamm Paul Hamm Brett McClure Blaine Wilson Guard Young | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Hatch, AnniaAnnia Hatch | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Humphrey, TerinTerin Humphrey | Torna | Női felemás korlát |
2 Ezüst | Patterson, CarlyCarly Patterson | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Bhardwaj, MohiniMohini Bhardwaj Annia Hatch Terin Humphrey Courtney Kupets Courtney McCool Carly Patterson | Torna | Női csapat összetett |
2 Ezüst | Jensen, LarsenLarsen Jensen | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
2 Ezüst | Hansen, BrendanBrendan Hansen | Úszás | Férfi 100 m mell |
2 Ezüst | Crocker, IanIan Crocker | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
2 Ezüst | Lochte, RyanRyan Lochte | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
2 Ezüst | Vendt, ErikErik Vendt | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
2 Ezüst | Beard, AmandaAmanda Beard | Úszás | Női 200 m vegyes |
2 Ezüst | Sandeno, KaitlinKaitlin Sandeno | Úszás | Női 400 m vegyes |
2 Ezüst | Benko, LindsayLindsay Benko Natalie Coughlin Ritz Correia Kara Lynn Joyce Colleen Lanne Jenny Thompson Amanda Weir | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Beard, AmandaAmanda Beard Haley Cope Natalie Coughlin Kara Lynn Joyce Tara Kirk Rachel Komisarz Jenny Thompson Amanda Weir | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
2 Ezüst | Lovell, JohnJohn Lovell Charlie Ogletree | Vitorlázás | Tornádó |
3 Bronz | Greene, MauriceMaurice Greene | Atlétika | Férfi 100 m |
3 Bronz | Gatlin, JustinJustin Gatlin | Atlétika | Férfi 200 m |
3 Bronz | Brew, DerrickDerrick Brew | Atlétika | Férfi 400 m |
3 Bronz | Morrison, MelissaMelissa Morrison | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Drossin-Kastor, DeenaDeena Drossin-Kastor | Atlétika | Női maraton |
3 Bronz | Gardner, RulonRulon Gardner | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 120 kg |
3 Bronz | Miranda, PatriciaPatricia Miranda | Birkózás | Női szabadfogás, 48 kg |
3 Bronz | Pedro, JimmyJimmy Pedro | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Anthony, CarmeloCarmelo Anthony Carlos Boozer Tim Duncan Allen Iverson LeBron James Richard Jefferson Stephon Marbury Shawn Marion Lamar Odom Emeka Okafor Amar’e Stoudemire Dwyane Wade | Kosárlabda | Férfi |
3 Bronz | Dover, RobertRobert Dover Deborah McDonald Guenter Seidel Lisa Wilcox | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
3 Bronz | Chiacchia, DarrenDarren Chiacchia Julie Richards Kimberly Severson Amy Tryon John Williams | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
3 Bronz | Dirrell, AndreAndre Dirrell | Ökölvívás | Középsúly |
3 Bronz | McPeak, HollyHolly McPeak Elaine Youngs | Strandröplabda | Női |
3 Bronz | Bartosik, AlisonAlison Bartosik Anna Kozlova | Szinkronúszás | Páros |
3 Bronz | Bartosik, AlisonAlison Bartosik Tamara Crow Erin Dobratz Rebecca Jasontek Anna Kozlova Sara Lowe Lauren McFall Stephanie Nesbitt Kendra Zanotto | Szinkronúszás | Csapat |
3 Bronz | Kupets, CourtneyCourtney Kupets | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Williams, SusanSusan Williams | Triatlon | Női |
3 Bronz | Phelps, MichaelMichael Phelps | Úszás | Férfi 200 m gyors |
3 Bronz | Keller, KleteKlete Keller | Úszás | Férfi 400 m gyors |
3 Bronz | Hansen, BrendanBrendan Hansen | Úszás | Férfi 200 m mell |
3 Bronz | Crocker, IanIan Crocker Nate Dusing Gary Hall Jason Lezak Michael Phelps Neil Walker Gabe Woodward | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
3 Bronz | Coughlin, NatalieNatalie Coughlin | Úszás | Női 100 m gyors |
3 Bronz | Sandeno, KaitlinKaitlin Sandeno | Úszás | Női 400 m gyors |
3 Bronz | Munz, DianaDiana Munz | Úszás | Női 800 m gyors |
3 Bronz | Jacobson, SadaSada Jacobson | Vívás | Női kard, egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Robin Beauregard Margaret Dingeldein Ellen Estes Jacqueline Frank Natalie Golda Ericka Lorenz Heather Moody Thalia Munro Nicolle Payne Heather Petri Kelly Rulon Amber Stachowski Brenda Villa | Vízilabda | Női |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ilija Lupulesku | Egyes | Juan Papic (CHI) 11-2, 11-4, 11-5, 11-2 | Adrian Crișan (ROM) 9-11, 8-11, 13-15, 8-11 | kiesett | 33. | ||||
Khoa Dinh Nguyen | William Henzell (AUS) 7-11, 11-6, 7-11, 4-11, 9-11 | kiesett | 49. | ||||||
Mark Hazinski Ilija Lupulesku | Páros | Nigéria (NGR) Monday Merotohun Segun Toriola 11-7, 11-4, 11-5, 11-5 | Tajvan (TPE) Chiang Peng-Lung Chuan Chih-Yuan 12-14, 11-8, 11-13, 14-16, 9-11 | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tawny Banh | Egyes | Jun Dzsihje (KOR) 8-11, 11-9, 9-11, 16-14, 3-11, 11-8, 11-6 | Chunli Li (NZL) 8-11, 10-12, 9-11, 11-8, 9-11 | kiesett | 33. | ||||
Jasna Fazlić | Renáta Štrbíková (CZE) 9-11, 6-11, 15-13, 11-4, 11-8, 11-9 | Zhang Xueling (SIN) 7-11, 7-11, 11-8, 7-11, 5-11 | kiesett | 33. | |||||
Gao Jun | Fukuhara Ai (JPN) 3-11, 6-11, 8-11, 9-11 | kiesett | 17. | ||||||
Tawny Banh Gao Jun | Páros | Venezuela (VEN) Luisana Pérez Fabiola Ramos 11-3, 11-4, 11-6, 11-6 | Dél-Korea (KOR) Kim Bokre Kim Gjonga 4-11, 3-11, 7-11, 9-11 | kiesett | 17. | ||||
Whitney Ping Jasna Fazlić | Szingapúr (SIN) Sharon Tan Zhang Xueling 8-11, 4-11, 5-11, 11-13 | kiesett | 25. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Shawn Crawford | 200 m | 20,55 | 1. | 9.* | 19,95 | 1. | 1. | 20,05 | 1. | 1. | 19,79 | |
100 m | 10,02 | 1. | 1. | 9,89 | 1. | 1. | 10,07 | 1. | 5. | 9,89 | 4. | |
Maurice Greene | 10,18 | 1. | 12.* | 9,93 | 1. | 2.* | 9,97 | 3. | 3. | 9,87 | ||
Justin Gatlin | 10,07 | 1. | 3. | 9,96 | 1. | 4. | 10,09 | 2. | 6. | 9,85 | ||
200 m | 20,51 | 2. | 7. | 20,03 | 1. | 2. | 20,35 | 1. | 3. | 20,03 | ||
Bernard Williams | 20,29 | 1. | 1.* | 20,40 | 1. | 10. | 20,18 | 2. | 2. | 20,01 | ||
Derrick Brew | 400 m | 45,41 | 1. | 10. | 45,05 | 1. | 6. | 44,42 | ||||
Otis Harris | 45,11 | 2. | 2. | 44,99 | 2. | 3. | 44,16 | |||||
Jeremy Wariner | 45,56 | 1. | 15. | 44,87 | 1. | 1. | 44,00 | |||||
Jonathan Johnson | 800 m | 1:45,31 | 2. | 5.* | 1:50,10 | 8. | 23. | kiesett | ||||
Derrick Peterson | 1:47,60 | 4. | 42. | kiesett | ||||||||
Khadevis Robinson | 1:46,14 | 3. | 17. | kiesett | ||||||||
Charlie Gruber | 1500 m | 3:41,73 | 9. | 27. | kiesett | |||||||
Grant Robison | 3:53,66 | 11. | 35. | 3:47,03 | 12. | 23.* | kiesett | |||||
Alan Webb | 3:41,25 | 9. | 25. | kiesett | ||||||||
Tim Broe | 5000 m | 13:20,29 | 6. | 6. | 13:33,06 | 11. | ||||||
Jon Riley | 13:38,79 | 14. | 26. | kiesett | ||||||||
Abdi Abdirahman | 10 000 m | 28:26,26 | 15. | |||||||||
Dathan Ritzenhein | nem ért célba | |||||||||||
Dan Browne | 28:14,53 | 12. | ||||||||||
Maraton | 2:27:17 | 65. | ||||||||||
Alan Culpepper | 2:15:26 | 12. | ||||||||||
Mebrahtom Keflezighi | 2:11:29 | |||||||||||
Allen Johnson | 110 m gát | 13,45 | 3. | 17. | nem ért célba | kiesett | ||||||
Duane Ross | kizárták | |||||||||||
Terrence Trammell | 13,51 | 5. | 23. | 13,34 | 3. | 8. | 13,17 | 2. | 2.* | 13,18 | ||
James Carter | 400 m gát | 48,64 | 1. | 4. | 48,18 | 1. | 4. | 48,58 | 4. | |||
Bennie Brazell | 48,57 | 2. | 3. | 48,19 | 2. | 5. | 49,51 | 8. | ||||
Angelo Taylor | 48,79 | 1. | 9. | 48,72 | 4. | 13. | kiesett | |||||
Anthony Famiglietti | 3000 m akadály | 8:31,59 | 8. | 26. | kiesett | |||||||
Robert Gary | 8:38,01 | 12. | 32. | kiesett | ||||||||
Daniel Lincoln | 8:19,62 | 4. | 8. | 8:16,86 | 11. | |||||||
Kevin Eastler | 20 km gyaloglás | 1:25:20 | 21. | |||||||||
John Nunn | 1:27:38 | 26. | ||||||||||
Timothy Seaman | 1:25:17 | 20. | ||||||||||
Curt Clausen | 50 km gyaloglás | 4:11:31 | 32. | |||||||||
Philip Dunn | 4:12:49 | 35. | ||||||||||
Shawn Crawford Justin Gatlin Coby Miller Maurice Greene Darvis Patton | 4 × 100 m váltó | 38,02 | 1. | 1. | 38,08 | |||||||
Otis Harris Derrick Brew Jeremy Wariner Darold Williamson Kelly Willie Andrew Rock | 4 × 400 m váltó | 2:59,30 | 1. | 1. | 2:55,91 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Tora Harris | Magasugrás | 215 cm | 34. | kiesett | |
Matt Hemingway | 228 cm | 11. | 234 cm | ||
Jamie Nieto | 228 cm | 1.** | 234 cm | 4. | |
Tim Mack | Rúdugrás | 570 cm | 11. | 595 cm | |
Derek Miles | 570 cm | 16. | 575 cm | 7. | |
Toby Stevenson | 570 cm | 7.** | 590 cm | ||
John Moffitt | Távolugrás | 817 cm | 5. | 847 cm | |
Dwight Phillips | 831 cm | 1. | 859 cm | ||
Walter Davis | 780 cm | 23. | kiesett | ||
Hármasugrás | 16,94 m | 11. | 16,78 m | 11. | |
Kenta Bell | 16,98 m | 10. | 16,90 m | 9. | |
Melvin Lister | 16,64 m | 18. | kiesett | ||
John Godina | Súlylökés | 20,53 m | 5. | 20,19 m | 9. |
Reese Hoffa | 19,40 m | 22. | kiesett | ||
Adam Nelson | 21,15 m | 1. | 21,16 m | [2] | |
Casey Malone | Diszkoszvetés | 63,27 m | 7. | 64,33 m | 6. |
Jarred Rome | 61,55 m | 13. | kiesett | ||
Ian Waltz | 58,97 m | 21. | kiesett | ||
A. G. Kruger | Kalapácsvetés | 69,38 m | 32. | kiesett | |
James Parker | 75,04 m | 20. | kiesett | ||
Breaux Greer | Gerelyhajítás | 87,25 m | 1. | 74,36 m | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Bryan Clay | Tízpróba | 10,44 | 989 | 796 cm | 1050 | 15,23 m | 804 | 206 cm | 859 | 49,19 | 852 | 14,13 | 958 | 50,11 m | 873 | 490 cm | 880 | 69,71 m | 885 | 4:41,65 | 670 | 8820 | |
Tom Pappas | 10,80 | 906 | 738 cm | 905 | 16,17 m | 862 | 203 cm | 831 | 47,97 | 911 | 14,18 | 951 | 47,39 m | 816 | érvényes ugrás nélkül | nem állt rajthoz | nem ért célba | ||||||
Paul Terek | 10,92 | 878 | 694 cm | 799 | 15,15 m | 799 | 194 cm | 749 | 49,56 | 835 | 15,12 | 835 | 45,62 m | 780 | 530 cm | 1004 | 50,62 m | 598 | 4:50,36 | 616 | 7893 | 21. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gail Devers | 100 m gát | nem ért célba | kiesett | |||||||||
100 m | 11,29 | 3. | 16. | 11,31 | 4. | 16. | 11,22 | 7. | 12. | kiesett | ||
La Tasha Richardson | 11,31 | 1. | 19.* | 11,20 | 3. | 10. | 11,18 | 4. | 8.* | 11,18 | 8. | |
Lauryn Williams | 11,16 | 1. | 5.* | 11,03 | 1. | 2. | 11,01 | 1. | 3. | 10,96 | ||
Allyson Felix | 200 m | 22,39 | 1. | 1. | 22,69 | 1. | 4. | 22,36 | 1. | 3. | 22,18 | |
Muna Lee | 22,57 | 1. | 4.* | 22,74 | 1. | 5. | 22,69 | 4. | 8. | 22,87 | 7.* | |
La Shauntea Moore | 23,10 | 3. | 24. | 22,96 | 4. | 11. | 22,93 | 6. | 11. | kiesett | ||
Monique Hennagan | 400 m | 51,02 | 1. | 9. | 49,88 | 1. | 1. | 49,97 | 4. | |||
Sanya Richards | 50,11 | 1. | 1. | 50,54 | 3. | 7. | 50,19 | 6. | ||||
DeeDee Trotter | 50,56 | 2. | 5. | 50,14 | 2. | 4. | 50,00 | 5. | ||||
Jearl Miles-Clark | 800 m | 2:01,33 | 2. | 11. | 1:58,71 | 3. | 4. | 1:57,27 | 6. | |||
Hazel Clark-Riley | 2:05,67 | 5. | 32. | kiesett | ||||||||
Nicole Teter | 2:01,16 | 3. | 8. | 1:59,50 | 4. | 11. | kiesett | |||||
Carrie Tollefson | 1500 m | 4:06,46 | 6. | 14. | 4:08,55 | 9. | 19. | kiesett | ||||
Shayne Culpepper | 5000 m | 15:40,02 | 13. | 25. | kiesett | |||||||
Shalane Flanagan | 15:34,63 | 11. | 22. | kiesett | ||||||||
Marla Runyan | 15:24,88 | 9. | 18. | kiesett | ||||||||
Elva Dryer | 10 000 m | 32:18,16 | 19. | |||||||||
Kate O'Neill | 32:24,04 | 21. | ||||||||||
Joanna Hayes | 100 m gát | 12,71 | 1. | 1. | 12,48 | 1. | 1. | 12,37 | ||||
Melissa Morrison | 12,76 | 1. | 4. | 12,53 | 2. | 3. | 12,56 | |||||
Lashinda Demus | 400 m gát | 54,66 | 2. | 5. | 54,32 | 5. | 7.* | kiesett | ||||
Brenda Taylor | 54,72 | 2. | 6. | 55,02 | 4. | 11. | 54,97 | 7. | ||||
Sheena Johnson-Tosta | 54,81 | 2. | 8. | 54,32 | 3. | 7.* | 53,83 | 4. | ||||
Deena Drossin-Kastor | Maraton | 2:27:20 | ||||||||||
Jen Rhines | 2:43:52 | 34. | ||||||||||
Colleen de Reuck | 2:46:30 | 39. | ||||||||||
Teresa Vaill | 20 km gyaloglás | 1:38:47 | 43. | |||||||||
Angela Williams Marion Jones Lauryn Williams La Tasha Richardson | 4 × 100 m váltó | 41,67 | 1. | 1. | nem ért célba | |||||||
DeeDee Trotter Monique Henderson Sanya Richards Monique Hennagan Moushaumi Robinson | 4 × 400 m váltó | 3:23,79 | 1. | 2. | 3:19,01 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Amy Acuff | Magasugrás | 195 cm | 8.* | 199 cm | 4. |
Chaunté Lowe | 185 cm | 28.* | kiesett | ||
Tisha Waller | 189 cm | 16.*** | kiesett | ||
Stacy Dragila | Rúdugrás | 430 cm | 19.** | kiesett | |
Jillian Schwartz | 430 cm | 17. | kiesett | ||
Kellie Suttle | 415 cm | 24.**** | kiesett | ||
Marion Jones | Távolugrás | kizárták | |||
Rose Richmond | 646 cm | 19. | kiesett | ||
Grace Upshaw | 668 cm | 9. | 664 cm | 9. | |
Tiombe Hurd | Hármasugrás | 13,98 m | 22. | kiesett | |
Yuliana Perez | 13,62 m | 28. | kiesett | ||
Kristin Heaston | Súlylökés | 17,17 m | 21. | kiesett | |
Laura Gerraughty | 16,47 m | 26. | kiesett | ||
Seilala Sua | Diszkoszvetés | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Aretha Hill-Thurmond | 58,82 m | 19. | kiesett | ||
Stephanie Brown-Trafton | 58,54 m | 22. | kiesett | ||
Erin Gilreath | Kalapácsvetés | 66,71 m | 20. | kiesett | |
Jackie Jeschelnig | 62,23 m | 39. | kiesett | ||
Anna Mahon | 64,99 m | 29. | kiesett | ||
Kim Kreiner | Gerelyhajítás | 52,18 m | 39. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Shelia Burrell | Hétpróba | 13,17 | 1099 | 170 cm | 855 | 13,14 m | 737 | 24,06 | 975 | 625 cm | 927 | 47,69 m | 815 | 2:15,32 | 888 | 6296 | 4. |
Tiffany Lott-Hogan | 13,13 | 1105 | 167 cm | 818 | 14,43 m | 823 | 24,99 | 888 | 615 cm | 896 | 45,84 m | 780 | 2:25,10 | 756 | 6066 | 20. | |
Michelle Perry | 12,74 | 1164 | 170 cm | 855 | 11,28 m | 614 | 22,91 | 1088 | 602 cm | 856 | 38,36 m | 636 | 2:13,69 | 911 | 6124 | 14. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dennis Hall | 55 kg | D csoport Olekszij Vakulenko (UKR) 0-3 Petr Švehla (CZE) 3-2 | 2. | kiesett | 14. | |||
Jim Gruenwald | 60 kg | B csoport Eusebiu Diaconu (ROM) 1-3 Hugo Passos (POR) TUS | 2. | kiesett | 10. | |||
Gordon Wood | 66 kg | F csoport Mhitar Manukjan (KAZ) 1-11 Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) 3-9 Jannis Zamanduridis (GER) 2-5 | 4. | kiesett | 12. | |||
Brad Vering | 84 kg | B csoport Muhran Vahtangadze (GEO) 4-0 PA Mohamed Abd El-Fatah (EGY) 0-4 | 2. | kiesett | 11. | |||
Garett Lowney | 96 kg | F csoport Ernesto Pena (CUB) 1-3 Virág Lajos (HUN) 0-4 | 3. | kiesett | 19. | |||
Rulon Gardner | 120 kg | F csoport Szergej Murejko (BUL) 1-1 PP Mindaugas Mizgaitis (LTU) 3-0 Marek Mikulski (POL) 3-0 | 1. | Georgij Curcumia (KAZ) 1-4 | Szadzsád Barzi (IRI) 3-0 |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stephen Abas | 55 kg | A csoport René Montero (CUB) 4-3 Ghenadie Tulbea (MDA) 6-1 | 1. | Li Cseng-jü (CHN) 6-1 | Tanabe Csikara (JPN) 3-0 | Mavlet Batirov (RUS) 1-9 | ||
Eric Guerrero | 60 kg | D csoport Davit Pogoszian (GEO) 1-3 Ojúnbilegín Pürevbátar (MGL) 1-3 | 3. | kiesett | 16. | |||
Jamill Kelly | 66 kg | G csoport Elman Əsgərov (AZE) 3-2 Ruslan Bodişteanu (MDA) 3-0 | 1. | Mahacs Murtazalijev (RUS) 3-1 | Elbrusz Tedejev (UKR) 1-5 | |||
Joe Williams | 74 kg | D csoport Mahdi Hádzsizáde (IRI) 3-0 Gela Szaghirasvili (GEO) 6-1 | 1. | Gennagyij Lalijev (KAZ) 2-3 | 5. helyért Murad Hajdarav (BLR) DSQ | 5. | ||
Cael Sanderson | 84 kg | B csoport Szjarhej Borcsanka (BLR) 9-1 Magomed Kuruglijev (KAZ) 4-2 | 1. | Mádzsid Hodáji (IRI) 6-5 | Yoel Romero (CUB) 3-2 | Mun Idzse (KOR) 3-1 | ||
Daniel Cormier | 96 kg | G csoport Bartłomiej Bartnicki (POL) 10-1 Radovan Valach (AUT) 9-0 | 1. | Hadzsimurat Gacalov (RUS) 0-5 | Alirezá Hejdari (IRI) 2-3 | 4. | ||
Kerry McCoy | 120 kg | E csoport Marid Mutalimov (KAZ) 1-4 Francesco Petta (ITA) 7-0 Jurij Mildzihov (KGZ) 4-0 | 2. | kiesett | 7. |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Patricia Miranda | 48 kg | D csoport Lorisza Oorzsak (RUS) 7-3 Li Huj (CHN) 8-5 Mayelis Caripa (VEN) 11-1 | 1. | Irina Merlenyi (UKR) 0-9 | Angélique Berthenet (FRA) 12-4 | ||
Tela O'Donnell | 55 kg | A csoport Tonya Verbeek (CAN) 1-11 Olga Szmirnova (RUS) TUS | 2. | 5–8. helyért Mabel Fonseca (PUR) 7-10 | kiesett | 6. | |
Sara McMann | 63 kg | B csoport Viola Yanik (CAN) 2-5 Meng Li-li (CHN) TUS | 1. | Sztavrúla Zigúri (GRE) TUS | Icsó Kaori (JPN) 2-3 | ||
Toccara Montgomery | 72 kg | D csoport Hamagucsi Kjóko (JPN) 4-8 Sztanka Zlateva (BUL) TUS | 2. | 5–8. helyért Christine Nordhagen (CAN) 3-8 | kiesett | 7. |
PA - visszalépett (birói döntéssel 0-4)
PP - döntő fölény
DSQ - kizárták
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Taraje Williams-Murray | Légsúly | Gal Jekutiel (ISR) 1010-0000 | Hasbátarín Cagánbátar (MGL) 0000-1000 | Ákram Sah (IND) 0000-1100 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Alex Ottiano | Harmatsúly | Magomed Dzsafarov (RUS) 0001-0013 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Jimmy Pedro | Könnyűsúly | Szagdat Szadikov (KAZ) 1001-0000 | Rodrigo Lucenti (ARG) 1012-0000 | I Vonhi (KOR) 0010-1100 | Anatol Larukov (BLR) 0001-0000 | Hennagyij Bilogyid (UKR) 0100-0001 | João Neto (POR) 1010-0000 | Daniel Fernandes (FRA) 1110-0001 | ||||
Richard Hawn | Váltósúly | Erkin Ibragimov (KGZ) 0010-0001 | Robert Krawczyk (POL) 0000-1000 | Mohammed Ben Száleh (LBA) 1001-0000 | Mehman Əzizov (AZE) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||
Brian Olson | Középsúly | Gabriel Lama (CHI) 0120-0001 | Frédéric Demontfaucon (FRA) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Rhadi Ferguson | Félnehézsúly | Jhja Haszába (SYR) 1110-0001 | Csang Szongho (KOR) 0010-0011 | Franck Martial Moussima (CMR) 0001-0011 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Martin Boonzaayer | Nehézsúly | Mádzsid Szultán (KUW) 1010-0000 | Semír Pepic (AUS) 0000-1010 | kiesett | helyezetlen |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Charlee Minkin | Harmatsúly | Raffaella Imbriani (GER) 0000-0001 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Ellen Wilson | Könnyűsúly | Deborah Gravenstijn (NED) 0001-1011 | Cinzia Cavazzuti (ITA) 0001-0011 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Ronda Rousey | Váltósúly | Claudia Heill (AUT) 0000-0010 | Sarah Clark (GBR) 1000-0001 | Hong Okszong (PRK) 0001-0010 | kiesett | helyezetlen | |||||
Celita Schutz | Középsúly | Ueno Maszae (JPN) 0001-1000 | Raša Sraka (SLO) 0000-0010 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Nicole Kubes | Félnehézsúly | Varvara Maszjagina (KAZ) 1000-0000 | Céline Lebrun (FRA) 0000-1011 | Edinanci da Silva (BRA) 0001-0200 | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Aquil Abdullah Henry Nuzum | Kétpárevezős | 6:52,34 | 3. | A/B | 6:14,69 | 3.* | A | 6:36,86 | 6. | 6. | ||
Luke Walton Artour Samsonov | Kormányos nélküli kettes | 7:11,81 | 3. | A/B | 6:32,51 | 4. | B | 6:30,49 | 5. | 11. | ||
Steve Tucker Gregory Ruckman | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:20,00 | 2. | 6:19,35 | 2. | A/B | 6:21,46 | 4. | B | 6:45,20 | 1. | 7. |
Ben Holbrook Brett Wilkinson Sloan DuRoss Kent Smack | Négypárevezős | 5:50,61 | 4. | 5:46,54 | 1. | A/B | 5:46,65 | 5. | B | 6:07,83 | 5. | 11. |
Garrett Klugh Jamie Schroeder Michael Wherley Wolfgang Moser | Kormányos nélküli négyes | 6:30,01 | 4. | 5:58,13 | 2. | A/B | 5:56,78 | 6. | B | 5:52,55 | 4. | 10. |
Pat Todd Matt Smith Paul Teti Steve Warner | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:54,68 | 3. | A/B | 6:01,84 | 6. | B | 6:22,24 | 3. | 9. | ||
Jason Read Wyatt Allen Chris Ahrens Joseph Hansen Matt Deakin Dan Beery Beau Hoopman Bryan Volpenhein Peter Cipollone (kormányos) | Nyolcas | 5:19,85 | 1. | A | 5:42,48 | 1. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jennifer Devine | Egypárevezős | 7:55,15 | 2. | 7:35,91 | 2. | A/B | 7:53,65 | 4. | B | 7:33,69 | 3. | 9. |
Sarah Jones Kate Mackenzie | Kormányos nélküli kettes | 7:53,78 | 5. | 7:15,95 | 4. | B | 7:13,71 | 3. | 9. | |||
Lisa Schlenker Stacey Borgman | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:04,01 | 4. | 6:54,12 | 2. | A/B | 6:54,16 | 4. | B | 7:23,40 | 1. | 7. |
Michelle Guerette Hilary Gehman Kelly Salchow Danika Holbrook-Harris | Négypárevezős | 6:18,63 | 2. | 6:25,39 | 4. | A | 6:39,67 | 5. | 5. | |||
Katie Johnson Samantha Magee Megan Dirkmaat Alison Cox Anna Mickelson-Cummins Laurel Korholz Caryn Davies Lianne Nelson Mary Whipple (kormányos) | Nyolcas | 5:56,55 | 1. | A | 6:19,56 | 2. |
* - egy másik párossal azonos időt értek el
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Butch Johnson | Egyéni | 660 | 16. | Ron van der Hoff (NED) (49.) 135-145 | kiesett | 52. | ||||
John Magera | 637 | 47. | Wang Cheng-Pang (TPE) (18.) 144-159 | kiesett | 41. | |||||
Victor Wunderle | 639 | 43. | Madzshi Szavaijan (IND) (22.) 145-128 | Liu Ming-Huang (TPE) (11.) 164-160 | Hszüe Haj-feng (CHN) (27.) 165-164 | Marco Galiazzo (ITA) (3.) 108-109 | kiesett | 8. | ||
Butch Johnson John Magera Victor Wunderle | Csapat | 1936 | 11. | Svédország (SWE) Jonas Andersson Mattias Eriksson Magnus Petersson (6.) 246-242 | Olaszország (ITA) Ilario Di Buò Michele Frangilli Marco Galiazzo (3.) 243-240 | Tajvan (TPE) Chen Szu-Yuan Liu Ming-Huang Wang Cheng-Pang (2.) 243-244 | Bronzmérkőzés Ukrajna (UKR) Dmitro Hracsov Viktor Ruban Olekszandr Szergyuk (4.) 235-237 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stephanie Arnold | Egyéni | 623 | 36. | Melissa Jennison (AUS) (29.) 121-132 | kiesett | 61. | ||||
Janet Dykman | 619 | 44. | Alison Williamson (GBR) (21.) 121-147 | kiesett | 60. | |||||
Jennifer Nichols | 638 | 19. | Rina Dewi Puspitasari (INA) (46.) 160-141 | Tetyana Berezsna (UKR) (14.) 163-160 | Jun Midzsin (KOR) (3.) 162-168 | kiesett | 9. | |||
Stephanie Arnold Janet Dykman Jennifer Nichols | Csapat | 1880 | 9. | Görögország (GRE) Evangelía Pszára Elpída Romandzí Foteiní Vavátszi (8.) 227-230 | kiesett | 13. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rami Zur | Kajak egyes 500 m | 1:40,349 | 2. | 15. | 1:40,727 | 4. | 11. | kiesett | |
Benjamin Lewis | Kajak egyes 1000 m | 3:43,052 | 7. | 23. | 3:47,426 | 9. | 18. | kiesett | |
Bartosz Wolski Rami Zur | Kajak kettes 500 m | 1:31,893 | 4. | 10. | 1:33,482 | 6. | 10.* | kiesett | |
Jeffrey Smoke Andrew Bussey | Kajak kettes 1000 m | 3:17,268 | 7. | 11. | 3:16,341 | 7. | 7. | kiesett | |
Jordan Malloch Nathan Johnson | Kenu kettes 500 m | 1:48,172 | 7. | 13. | 1:46,424 | 8. | 8. | kiesett | |
Kenu kettes 1000 m | 3:50,735 | 7. | 14. | 3:46,036 | 8. | 8. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Carrie Johnson | Kajak egyes 500 m | 1:57,708 | 5. | 17. | 1:56,712 | 4. | 12. | kiesett | |
Kathy Colin Lauren Spalding | Kajak kettes 500 m | 1:45,158 | 6. | 11. | 1:46,786 | 7. | 7. | kiesett | |
Carrie Johnson Kathy Colin Lauren Spalding Marie Mijalis | Kajak négyes 500 m | 1:36,994 | 5. | 10. | 1:35,869 | 4. | 4. | kiesett |
* - egy másik párossal azonos időt ért el
Szlalom
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Brett Heyl | Kajak egyes | 95,68 | 7. | 96,61 | 7.* | 192,29 | 5. | 100,28 | 15. | kiesett | |||
Scott Parsons | 98,15 | 12. | 100,06 | 19. | 198,21 | 14. | 96,82 | 9. | 97,94 | 6. | 194,76 | 6. | |
Chris Ennis, Jr. | Kenu egyes | 156,94 | 16. | 133,79 | 16. | 290,73 | 16. | kiesett | |||||
Matt Taylor Joe Jacobi | Kenu kettes | 116,01 | 9.* | 107,42 | 4. | 223,43 | 6. | 111,14 | 8. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Rebecca Giddens | Kajak egyes | 108,36 | 3. | 116,58 | 15. | 224,94 | 5. | 107,56 | 4. | 107,06 | 2. | 214,62 |
* - egy másik versenyzővel/párossal azonos pontszámmal végzett
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jeremy Horgan-Kobelski | Férfi terepverseny | 2:25:28 (+10:26) | 21. |
Todd Wells | 2:24:37 (+9:35) | 19. | |
Mary McConneloug | Női terepverseny | 2:06:12 (+9:21) | 9. |
Országúti kerékpározás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
George Hincapie | Mezőnyverseny | 5:41:56 (+0:12) | 24. |
Levi Leipheimer | nem ért célba | ||
Jason McCartney | nem ért célba | ||
Tyler Hamilton | 5:41:56 (+0:12) | 18. | |
Időfutam | 57:31,74 | utólag kizárták[3] | |
Bobby Julich | 57:58,19 (+0:26,45) | ||
Mezőnyverseny | 5:41:56 (+0:12) | 28. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kristin Armstrong | Mezőnyverseny | 3:25:06 (+0:42) | 8. |
Dede Demet-Barry | 3:25:42 (+1:18) | 16. | |
Időfutam | 31:35,62 (+0:24,09) | ||
Christine Thorburn | 32:14,82 (+1:03,29) | 4. | |
Mezőnyverseny | 3:25:42 (+1:18) | 15. |
Pálya-kerékpározás
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Jennie Reed | Női egyéni sprint | 11,622 | 9. | Lori-Ann Muenzer (CAN) 11,881 | Szvetlana Grankovszkaja (RUS) Evgenija Radanova (BUL) 12,015 | 2. | Vicki Pendleton (GBR) Yvonne Hijgenaar (NED) Evgenija Radanova (BUL) 12,699 | 2. | 10. | |||||
Adam Duvendeck Giddeon Massie Christian Stahl | Férfi csapatsprint | 45,742 | 11. | kiesett | 11. |
Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Erin Mirabella | Női egyéni üldözőverseny | 3:36,992 | 10. | kiesett |
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Marty Nothstein | Férfi keirin | 3. | 4. | kiesett | helyezetlen |
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Colby Pearce | Férfi pontverseny | 23 | 14. |
Erin Mirabella | Női pontverseny | 9 | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Litvánia (LTU) | 5 | 5 | 0 | 468 | 414 | +54 | 10 |
Görögország (GRE) | 5 | 3 | 2 | 389 | 343 | +46 | 8 |
Puerto Rico (PUR) | 5 | 3 | 2 | 410 | 411 | –1 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | 2 | 418 | 389 | +29 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 4 | 383 | 411 | –28 | 6 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 321 | 421 | –100 | 5 |
2004. augusztus 15. 20:00 Sablon:2004FkosárPURUSA
| Puerto Rico (PUR) | 92–73 | Egyesült Államok (USA) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 11 560 Játékvezetők: Zoran Sutulović (SCG), Vicente Juan Bulto (ESP) |
(21–20, 28–7, 16–21, 27–25) Jegyzőkönyv | ||||
Arroyo 24 | Pont | Iverson, Duncan 15 | ||
Ortíz 6 | Lepattanó | Duncan 16 | ||
Ortíz 7 | Gólpassz | Duncan 4 |
2004. augusztus 17. 22:15 Sablon:2004FkosárUSAGRE
| Egyesült Államok (USA) | 77–71 | Görögország (GRE) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 12 000 Játékvezetők: Reynaldo Mercedes Sanchez (DOM), Vicente Juan Bulto (ESP) |
(18–17, 19–14, 20–22, 20–18) Jegyzőkönyv | ||||
Iverson 17 | Pont | Fócisz 22 | ||
Duncan 9 | Lepattanó | Papadópulosz 7 | ||
Marbury 6 | Gólpassz | Papalukász 6 |
2004. augusztus 19. 14:30 Sablon:2004FkosárUSAAUS
| Egyesült Államok (USA) | 89–79 | Ausztrália (AUS) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 12 000 Játékvezetők: José Ronfini (MEX), Giampaolo Cicoria (ITA) |
(21–31, 26–20, 18–16, 24–12) Jegyzőkönyv | ||||
Duncan 18 | Pont | Heal 17 | ||
Duncan 11 | Lepattanó | Andersen, Bogut 8 | ||
James, Marbury 5 | Gólpassz | Heal 7 |
2004. augusztus 21. 20:00 Sablon:2004FkosárLTUUSA
| Litvánia (LTU) | 94–90 | Egyesült Államok (USA) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 12 000 Játékvezetők: Reynaldo Mercedes Sanchez (DOM), Zoran Sutulović (SCG) |
(23–26, 21–23, 23–20, 27–21) Jegyzőkönyv | ||||
Jasikevičius 28 | Pont | Jefferson 20 | ||
Štombergas 10 | Lepattanó | Duncan 12 | ||
Jasikevičius 4 | Gólpassz | Marbury 3 |
2004. augusztus 23. 14:30 Sablon:2004FkosárUSAANG
| Egyesült Államok (USA) | 89–53 | Angola (ANG) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 12 000 Játékvezetők: Pablo Estevez (ARG), Philippe Leemann (SUI) |
(21–14, 23–12, 29–13, 14–14) Jegyzőkönyv | ||||
Duncan 15 | Pont | Monteiro 20 | ||
Boozer 9 | Lepattanó | Gomes 6 | ||
James 5 | Gólpassz | Monteiro, Moussa 2 |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 26. 14:30 Sablon:2004FkosárESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 94–102 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 14 500 Játékvezetők: Jose Jeremias Reyes Ronfini (MEX), Michael Aylen (AUS) |
(25–25, 18–19, 24–30, 27–28) Jegyzőkönyv | ||||
Gasol 29 | Pont | Marbury 31 | ||
Calderón 7 | Lepattanó | Odom, Marion 6 | ||
Gasol, Jiménez, Fernández 1 | Gólpassz | Iverson, Marbury 4 |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 22:15 Sablon:2004FkosárARGUSA
| Argentína (ARG) | 89–81 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 14 500 Játékvezetők: Vicente Juan Bulto (ESP), Zoran Sutulović (SCG) |
(24–20, 19–18, 27–19, 19–24) Jegyzőkönyv | ||||
Ginóbili 29 | Pont | Marbury 18 | ||
Oberto 6 | Lepattanó | Boozer 9 | ||
Sánchez 7 | Gólpassz | Iverson, Odom 2 |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 28. 20:00 Sablon:2004FkosárLTUUSA2
| Litvánia (LTU) | 96–104 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 14 500 Játékvezetők: Pablo Estevez (ARG), Giampaolo Cicoria (ITA) |
(24–24, 20–25, 27–25, 25–30) Jegyzőkönyv | ||||
Macijauskas 24 | Pont | Marion 22 | ||
Javtokas 6 | Lepattanó | Duncan, Boozer 8 | ||
Jasikevičius 4 | Gólpassz | Wade 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 430 | 285 | +145 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 368 | 334 | +34 | 9 |
Csehország (CZE) | 5 | 3 | 2 | 408 | 375 | +33 | 8 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 2 | 3 | 321 | 414 | –93 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 360 | 406 | –46 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 320 | 393 | –73 | 5 |
2004. augusztus 14. 14:30 Sablon:2004NkosárUSANZL
| Egyesült Államok (USA) | 99–47 | Új-Zéland (NZL) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 1970 Játékvezetők: Vlagyimir Ohrimenko (RUS), Abdellilah Chlif (MAR) |
(28–13, 35–11, 16–15, 20–8) Jegyzőkönyv | ||||
Cash 19 | Pont | Marino 13 | ||
Taurasi 9 | Lepattanó | Loffhagen 7 | ||
Staley, Bird 3 | Gólpassz | Walker, Loffhagen, Kerr 1 |
2004. augusztus 16. 14:30 Sablon:2004NkosárCZEUSA
| Csehország (CZE) | 61–80 | Egyesült Államok (USA) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 954 Játékvezetők: Giampaolo Cicoria (ITA), Suguro Shoko (JPN) |
(21–18, 14–24, 15–23, 11–15) Jegyzőkönyv | ||||
Klimešová 18 | Pont | Leslie 15 | ||
Machová 5 | Lepattanó | Leslie 10 | ||
Machová 5 | Gólpassz | Staley 4 |
2004. augusztus 18. 14:30 Sablon:2004NkosárKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 57–80 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 2000 Játékvezetők: Michael Aylen (AUS), Dallas Pickering (NZL) |
(23–20, 9–19, 7–29, 18–12) Jegyzőkönyv | ||||
I Miszon 16 | Pont | Leslie 25 | ||
Kim Jongok 5 | Lepattanó | Leslie, Thompson 7 | ||
Kim Jongok, I Miszon 3 | Gólpassz | Staley, Swoopes, Johnson 3 |
2004. augusztus 20. 14:30 Sablon:2004NkosárUSAESP
| Egyesült Államok (USA) | 71–58 | Spanyolország (ESP) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 1352 Játékvezetők: Christos Christodoulou (GRE), Tatiana Steigerwald (BRA) |
(19–16, 12–13, 19–12, 21–17) Jegyzőkönyv | ||||
Leslie 19 | Pont | Valdemoro 22 | ||
Leslie 9 | Lepattanó | Pascua 11 | ||
Staley 6 | Gólpassz | Palau 3 |
2004. augusztus 22. 20:00 Sablon:2004NkosárCHNUSA
| Kína (CHN) | 62–100 | Egyesült Államok (USA) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 1653 Játékvezetők: Vlagyimir Ohrimenko (RUS), Abreu Muhimua Joao (MOZ) |
(13–27, 19–25, 13–23, 17–25) Jegyzőkönyv | ||||
Je Li 19 | Pont | Taurasi 19 | ||
Szuj Fej-Fej 12 | Lepattanó | Griffith 11 | ||
Miao Li-Csie 3 | Gólpassz | Johnson, Bird 5 |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 25. 14:30 Sablon:2004NkosárUSAGRE
| Egyesült Államok (USA) | 102–72 | Görögország (GRE) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 8100 Játékvezetők: Zoran Sutulović (Szerbia és Montenegró-i), Dallas Pickering (NZL) |
(27–19, 28–15, 21–19, 26–19) Jegyzőkönyv | ||||
Johnson 21 | Pont | Kosztáki 26 | ||
Griffith 11 | Lepattanó | Szamorúkova 7 | ||
Thompson 5 | Gólpassz | Kosztáki 8 |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 14:30 Sablon:2004NkosárRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 62–66 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 3740 Játékvezetők: Pablo Estevez (ARG), Christos Christodoulou (GRE) |
(15–16, 18–21, 11–14, 18–15) Jegyzőkönyv | ||||
Scsogoleva 13 | Pont | Thompson 14 | ||
Baranova, Sztyepanova 8 | Lepattanó | Griffith 7 | ||
Baranova 6 | Gólpassz | Leslie 3 |
- Döntő
2004. augusztus 28. 16:15 Sablon:2004NkosárUSAAUS
| Egyesült Államok (USA) | 74–63 | Ausztrália (AUS) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 10 120 Játékvezetők: Chantal Julien (FRA), Jose Jeremias Reyes Ronfini (MEX) |
(17–14, 12–12, 23–24, 22–13) Jegyzőkönyv | ||||
Thompson 18 | Pont | Taylor 16 | ||
Leslie 8 | Lepattanó | Jackson 14 | ||
Thompson 3 | Gólpassz | Fallon, Jackson 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzésszám | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Briana Scurry | Atlanta Beat | 1971. szeptember 7. (32 évesen) | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 |
18 | Kristin Luckenbill | Carolina Courage | 1979. május 28. (25 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Heather Mitts | Philadelphia Charge | 1978. június 9. (26 évesen) | 1(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Christie Rampone | New York Power | 1975. június 24. (29 évesen) | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 |
4 | Cat Reddick | Észak-karolinai Egyetem | 1982. február 10. (22 évesen) | 3(2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Brandi Chastain | San Jose CyberRays | 1968. július 21. (36 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | Joy Fawcett | San Diego Spirit | 1968. február 8. (36 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
15 | Kate Markgraf | Boston Breakers | 1976. augusztus 23. (27 évesen) | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
5 | Lindsay Tarpley | Észak-karolinai Egyetem | 1983. szeptember 22. (20 évesen) | 3(3) | 1 | 0 | 0 | 0 |
7 | Shannon Boxx | New York Power | 1977. június 29. (27 évesen) | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 |
8 | Angela Hucles | San Diego Spirit | 1978. július 5. (26 évesen) | (2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Aly Wagner | Boston Breakers | 1980. augusztus 10. (24 évesen) | 3(1) | 0 | 1 | 0 | 0 |
11 | Julie Foudy (csk) | San Jose CyberRays | 1971. január 23. (33 évesen) | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 |
13 | Kristine Lilly | Boston Breakers | 1971. július 22. (33 évesen) | 6 | 3 | 1 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
9 | Mia Hamm | Washington Freedom | 1972. március 17. (32 évesen) | 6 | 2 | 1 | 0 | 0 |
12 | Cindy Parlow | Atlanta Beat | 1978. május 8. (26 évesen) | 1(1) | 0 | 1 | 0 | 0 |
16 | Abby Wambach | Washington Freedom | 1980. június 2. (24 évesen) | 5 | 4 | 2 | 0 | 0 |
17 | Heather O’Reilly | Észak-karolinai Egyetem | 1985. január 2. (19 évesen) | (4) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Edző | ||||||||
April Heinrichs | 1964. február 27. (40 évesen) |
- Kor: 2004. augusztus 10-i kora
Eredmények
G csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Csapat Sablon:2004NfociG
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 |
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 6 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Görögország (GRE) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | –11 | 0 |
2004. augusztus 11. 18:00 Sablon:2004NfociGREUSA
|
Görögország (GRE) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Boxx 14' Wambach 30' Hamm 82' |
2004. augusztus 14. 20:30 Sablon:2004NfociUSABRA
|
Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Hamm 58' (11-esből) Wambach 77' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 17. 20:30 Sablon:2004NfociUSAAUS
|
Egyesült Államok (USA) | 1–1 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Lilly 19' | (1–0) Jegyzőkönyv | Peters 82' |
Negyeddöntő
2004. augusztus 20. 18:00 Sablon:2004NfociUSAJPN
|
Egyesült Államok (USA) | 2–1 | Japán (JPN) |
---|---|---|
Lilly 43' Wambach 59' | (1–0) Jegyzőkönyv | Jamamoto 48' |
Elődöntő
2004. augusztus 23. 18:00 Sablon:2004NfociUSAGER
|
Egyesült Államok (USA) | 2–1 (h. u.) | Németország (GER) |
---|---|---|
Lilly 33' O’Reilly 99' | (1–0, 1–1, 2–1) Jegyzőkönyv | Bachor 90+2' |
Döntő
2004. augusztus 14. 20:30 Sablon:2004NfociUSABRA
|
Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Hamm 58' (11-esből) Wambach 77' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Robert Dover | Kennedy | Egyéni | 71,625 | 9. | 74,040 | 5. | 78,475 | 7. | 74,713 | 6. |
Deborah McDonald | Brentina | 73,375 | 5. | 74,760 | 4. | 78,825 | 6. | 75,653 | 4. | |
Guenter Seidel | Aragon | 69,500 | 16. | 71,040 | 13. | 73,800 | 13. | 71,447 | 14. | |
Lisa Wilcox | Athina | 68,792 | 27. | kiesett | ||||||
Robert Dover Deborah McDonald Guenter Seidel Lisa Wilcox | Kennedy Brentina Aragon Athina | Csapat | 71,500 |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Chris Kappler | Royal Kaliber | Egyéni | 4 | 17. | 0 | 4 | 4. | 4 | 8 | 4. | 4 | 4. | 4 | 2. | 8 | 1.* |
Beezie Madden | Authentic | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 12 | 32. | kiesett | ||||
McLain Ward | Sapphire | 1 | 11. | 8 | 9 | 22. | 8 | 17 | 20. | 8 | 27. | nem állt rajthoz | kiesett | |||
Peter Wylde | Fein Cera | 0 | 1. | 12 | 12 | 27. | 12 | 24 | 49. | kiesett | ||||||
Chris Kappler Beezie Madden McLain Ward Peter Wylde | Royal Kaliber Authentic Sapphire Fein Cera | Csapat | 8 | 1. | 12 | 2. | 20 | 1.* |
Versenyző | Ló | Versenyszám | Szétugratás az aranyéremért | ||
---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Idő | Helyezés | |||
Chris Kappler | Royal Kaliber | Egyéni | nem ért célba | 0,0 | |
Chris Kappler Beezie Madden McLain Ward Peter Wylde | Royal Kaliber Authentic Sapphire Fein Cera | Csapat | 0 | 2:11,09 |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Darren Chiacchia | Windfall 2 | Egyéni | 44,6 | 15. | 0,0 | 15.* | 12. | 8 | 25. | 8 | 13. | 60,6 | 12. |
Julie Richards | Jacob Two Two | 65,4 | 57. | 1,6 | 23. | 36. | 0 | 1. | kiesett | 67,0 | 29. | ||
Kimberly Severson | Winsome Adante | 36,2 | 4. | 0,0 | 2. | 3. | 5 | 23. | 4 | 3. | 45,2 | ||
Amy Tryon | Poggio II | 50,6 | 29. | 1,2 | 18.*** | 22. | 0 | 1. | 0 | 1. | 51,8 | 6. | |
John Williams | Carrick | 47,6 | 23. | 1,2 | 18.*** | 19.* | 12 | 39. | kiesett | 60,8 | 28. | ||
Darren Chiacchia Julie Richards Kimberly Severson Amy Tryon John Williams | Windfall 2 Jacob Two Two Winsome Adante Poggio II Carrick | Csapat | 128,4 | 4. | 1,2 | 3.** | 4. | 5 | 3. | 145,6 |
* - egy másik versenyzővel/csapattal azonos eredményt ért el
** - két másik csapattal azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Troy Dumais | Egyéni műugrás | 452,76 | 5. | 692,67 | 6. | 701,46 | 6. |
Justin Wilcock | 225,87 | 32. | kiesett | ||||
Caesar Garcia | Egyéni toronyugrás | 388,77 | 23. | kiesett | |||
Kyle Prandi | 346,53 | 29. | kiesett | ||||
Justin Dumais Troy Dumais | Szinkron műugrás | 327,06 | 6. | ||||
Mark Ruiz Kyle Prandi | Szinkron toronyugrás | 325,44 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Rachelle Kunkel | Egyéni műugrás | 294,75 | 12. | 504,51 | 12. | 546,72 | 9. |
Kimiko Soldati | 252,36 | 21. | kiesett | ||||
Sara Reiling-Hildebrand | Egyéni toronyugrás | 308,49 | 14. | 489,18 | 11. | 484,77 | 10. |
Laura Wilkinson | 314,19 | 13. | 508,71 | 10. | 549,72 | 5. | |
Cassandra Cardinell Sara Reiling-Hildebrand | Szinkron toronyugrás | 302,22 | 7. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Raushee Warren | Papírsúly | Cou Si-ming (CHN) 9-22 | kiesett | 17. | |||
Ron Siler | Légsúly | Bradley Hore (AUS) 32-18 | To'lashboy Doniyorov (UZB) 22-45 | kiesett | 9. | ||
Vicente Escobedo | Könnyűsúly | José David Mosquera (COL) RSC | Rövşən Hüseynov (AZE) 18-36 | kiesett | 9. | ||
Rock Allen | Kisváltósúly | Borisz Georgiev (BUL) 10-30 | kiesett | 9. | |||
Vanes Martirosyan | Váltósúly | Benammár Meszkín (ALG) 45-20 | Lorenzo Aragón (CUB) 11-20 | kiesett | 9. | ||
Andre Dirrell | Középsúly | Ha Tapatöer (CHN) 25-18 | Nabíl Kászel (ALG) RSC | Yordani Despaigne (CUB) 12-11 | Gennagyij Golovkin (KAZ) 18-23 | kiesett | |
Andre Ward | Félnehézsúly | Clemente Russo (ITA) 17-9 | Jevgenyij Makarenko (RUS) 23-16 | Utkirbek Haydarov (UZB) 17-15 | Mahamed Ariphadzsijev (BLR) 20-13 | ||
Devin Vargas | Nehézsúly | Rasíd el-Haddák (MAR) RSC | Viktar Zujev (BLR) 27-36 | kiesett | 5. | ||
Jason Estrada | Szupernehézsúly | Ma’afu Hawke (TGA) 30-11 | Michel López (CUB) 7-21 | kiesett | 5. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Vakhtang Iagorashvili | Férfi | 171 | 988 | 25. | 19-12 | 916 | 2.** | 2:09,11 | 1252 | 18. | 1:11,38 | 28 | 1172 | 1. | 10:13,95 | 948 | 27. | 5276 | 9. |
Chad Senior | 175 | 1036 | 18. | 12-19 | 720 | 26.** | 2:02,39 | 1332 | 4. | 1:13,88 | 196 | 1004 | 22. | 9:35,76 | 1100 | 2. | 5192 | 13. | |
Anita Allen | Női | 168 | 952 | 22. | 12-19 | 720 | 26.* | 2:31,16 | 1108 | 29. | 1:16,85 | 28 | 1172 | 1. | 11:09,00 | 1044 | 10. | 4996 | 18. |
Mary Beth Iagorashvili | 152 | 760 | 32. | 16-15 | 832 | 12.** | 2:19,30 | 1252 | 8. | 1:14,94 | 56 | 1144 | 4. | 11:04,37 | 1064 | 7. | 5052 | 15. |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Lloy Ball | Daytona Valley | 1972. február 17. (32 évesen) | 203 cm | |
5 | Erik Sullivan | Iskra Moscow | 1972. augusztus 9. (32 évesen) | 193 cm | |
6 | Phillip Eatherton | Numanica Soria | 1974. január 2. (30 évesen) | 205 cm | |
7 | Donald Suxho | Erdemirspor | 1976. február 21. (28 évesen) | 195 cm | |
8 | William Priddy | Loyola Marymount Lions | 1977. október 1. (26 évesen) | 193 cm | |
9 | Ryan Millar | Gabeca Pallavolo | 1978. január 22. (26 évesen) | 203 cm | |
10 | Riley Salmon | Iskra Moscow | 1976. július 2. (28 évesen) | 190 cm | |
11 | Brook Billings | Sakai Blazers | 1980. április 30. (24 évesen) | 198 cm | |
12 | Thomas Hoff | GS Iraklis Valley | 1973. június 9. (31 évesen) | 203 cm | |
13 | Clay Stanley | Panathinaikos Valley | 1978. január 20. (26 évesen) | 205 cm | |
14 | Kevin Barnett | Pepperdine Waves | 1974. május 14. (30 évesen) | 198 cm | |
15 | Gabe Gardner | Uniao Suzano | 1976. március 18. (28 évesen) | 205 cm | |
Edző | |||||
Doug Beal |
- Kor: 2004. augusztus 12-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2004FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 483 | 431 | 1,121 |
Olaszország (ITA) | 8 | 3 | 2 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 434 | 1,071 |
Egyesült Államok (USA) | 8 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 437 | 423 | 1,033 |
Oroszország (RUS) | 8 | 3 | 2 | 11 | 9 | 1,222 | 452 | 430 | 1,051 |
Hollandia (NED) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 391 | 419 | 0,933 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 331 | 422 | 0,784 |
2004. augusztus 15. 21:30 Sablon:2004FröpiITAUSA
| Olaszország (ITA) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 5630 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Juan Pereyra (ARG) |
(25–21, 21–25, 25–17, 25–23) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 17. 16:00 Sablon:2004FröpiUSANED
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Hollandia (NED) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 3000 Játékvezető: Juan Pereyra (ARG), Abdullah Al-Khelaifi (KSA) |
(26–24, 25–20, 25–18) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 19. 21:45 Sablon:2004FröpiRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4930 Játékvezető: Hiroyuki Ito (JPN), Ning Wang (CHN) |
(22–25, 25–20, 25–16, 25–23) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 21. 09:00 Sablon:2004FröpiAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 1–3 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4580 Játékvezető: Fotios Lekkas (GRE), Ryszard Dietrich (POL) |
(19–25, 25–23, 13–25, 19–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 23. 22:20 Sablon:2004FröpiUSABRA
| Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Brazília (BRA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 3150 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Dejan Jovanovic (SCG) |
(25–22, 25–23, 18–25, 25–22) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 25. 19:30 Sablon:2004FröpiGREUSA
| Görögország (GRE) | 2–3 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 9300 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Juan Pereyra (ARG) |
(20–25, 25–22, 27–25, 23–25, 15–17) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 21:30 Sablon:2004FröpiUSABRA2
| Egyesült Államok (USA) | 0–3 | Brazília (BRA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 9380 Játékvezető: Umit Sokullu (TUR), Ryszard Dietrich (POL) |
(16–25, 17–25, 23–25) Jegyzőkönyv |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 29. 12:30 Sablon:2004FröpiRUSUSA2
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 7650 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Valdir Dellaqua (BRA) |
(25–22, 27–25, 25–16) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 4. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Prikeba Phipps | Minas Tênis Clube | 1969. június 30. (35 évesen) | 190 cm | |
2 | Danielle Scott-Arruda | Pallavolo Chieri | 1972. október 1. (31 évesen) | 187 cm | |
3 | Tayyiba Haneef-Park | Takefuji Bamboo | 1979. március 23. (25 évesen) | 200 cm | |
4 | Lindsey Berg | Scavolini Pesaro | 1980. június 16. (24 évesen) | 172 cm | |
5 | Stacy Sykora | Olympia Theodora | 1977. június 24. (27 évesen) | 177 cm | |
6 | Elisabeth Bachman | UCLA Bruins | 1978. november 7. (25 évesen) | 193 cm | |
7 | Heather Bown | Volley Modena | 1978. november 29. (25 évesen) | 190 cm | |
9 | Ogonna Nnamani | Stanford Cardinal | 1983. július 29. (21 évesen) | 185 cm | |
11 | Robyn Ah Mow-Santos | Hawaii Egyetem | 1975. szeptember 15. (28 évesen) | 172 cm | |
12 | Nancy Metcalf | Sirio Perugia | 1978. november 12. (25 évesen) | 185 cm | |
13 | Tara Cross-Battle | USA National Team | 1968. szeptember 16. (35 évesen) | 182 cm | |
15 | Logan Tom | Gianno Pierallsi | 1981. május 25. (23 évesen) | 185 cm | |
Edző | |||||
Josida Tosiaki |
- Kor: 2004. augusztus 12-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2004NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kína (CHN) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 429 | 346 | 1,240 |
Oroszország (RUS) | 8 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 426 | 388 | 1,098 |
Kuba (CUB) | 8 | 3 | 2 | 11 | 10 | 1,100 | 443 | 460 | 0,963 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 3 | 11 | 10 | 1,100 | 472 | 467 | 1,011 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 387 | 414 | 0,935 |
Dominikai Köztársaság (DOM) | 6 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0,214 | 334 | 416 | 0,803 |
2004. augusztus 14. 21:30 Sablon:2004NröpiCHNUSA
| Kína (CHN) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2300 Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Fotios Lekkas (GRE) |
(25–21, 23–25, 25–22, 25–18) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 16. 19:30 Sablon:2004NröpiUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Németország (GER) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2800 Játékvezető: Hiroyuki Ito (JPN), Ibrahim Al-Naama (QAT) |
(25–22, 25–22, 22–25, 27–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 18. 09:00 Sablon:2004NröpiDOMUSA
| Dominikai Köztársaság (DOM) | 3–2 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 750 Játékvezető: Ryszard Dietrich (POL), Fotios Lekkas (GRE) |
(26–24, 22–25, 27–25, 23–25, 19–17) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 20. 21:30 Sablon:2004NröpiUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4473 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Hiroyuki Ito (JPN) |
(25–20, 17–25, 25–20, 18–25, 11–15) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 22. 21:30 Sablon:2004NröpiCUBUSA
| Kuba (CUB) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 7540 Játékvezető: Luciano Gaspari (ITA), Ryszard Dietrich (POL) |
(22–25, 12–25, 19–25) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 21:55 Sablon:2004NröpiBRAUSA
| Brazília (BRA) | 3–2 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 8150 Játékvezető: Patrick Rachard (FRA), Fotios Lekkas (GRE) |
(25–22, 25–20, 22–25, 25–27, 15–6) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Dax Holdren Stein Metzger | A csoport Ausztrália (AUS) Andrew Schacht Joshua Slack 22-24, 24-22, 15-13 Norvégia (NOR) Bjorn Maaseide Iver Horrem 21-14, 15-21, 14-16 Brazília (BRA) Emanuel Rego Ricardo Santos 17-21, 10-21 | 2. | Németország (GER) Markus Dieckmann Jonas Reckermann 21-16, 19-21, 15-13 | Svájc (SUI) Patrick Heuscher Stefan Kobel 16-21, 19-21 | kiesett | 5. | |
Dain Blanton Jeff Nygaard | E csoport Ausztrália (AUS) Julien Prosser Mark Williams 16-21, 14-21 Kanada (CAN) John Child Mark Heese 16-21, 10-21 Svájc (SUI) Patrick Heuscher Stefan Kobel 16-21, 21-13, 13-15 | 4. | kiesett | 19. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Misty May Kerri Walsh | A csoport Japán (JPN) Kuszuhara Csiaki Tokuno Rjóko 21-9, 21-16 Hollandia (NED) Rebekka Kadijk Marrit Leenstra 21-11, 21-13 Csehország (CZE) Eva Celbová Soňa Nováková 21-17, 21-17 | 1. | Kína (CHN) Tien Csia Vang Fej 21-11, 21-18 | Kanada (CAN) Guylaine Dumont Annie Martin 21-19, 21-14 | Egyesült Államok (USA) Holly McPeak Elaine Youngs 21-18, 21-15 | Brazília (BRA) Shelda Bede Adriana Behar 21-17, 21-11 | |
Holly McPeak Elaine Youngs | D csoport Norvégia (NOR) Susanne Glesnes Kathrine Maaseide 21-14, 21-14 Kanada (CAN) Guylaine Dumont Annie Martin 21-13, 12-21, 15-9 Svájc (SUI) Simone Kuhn Nicole Schnyder-Benoit 22-24, 21-17, 15-12 | 1. | Csehország (CZE) Eva Celbová Soňa Nováková 21-16, 21-16 | Németország (GER) Stephanie Pohl Okka Rau 21-17, 21-17 | Egyesült Államok (USA) Misty May Kerri Walsh 18-21, 15-21 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Natalie Cook Nicole Sanderson 21-18, 15-21, 15-9 |
Softball
Bővebben: Softball a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Leah Amico
- Laura Berg
- Crystl Bustos
- Lisa Fernandez
- Jennie Finch
- Tairia Flowers
- Amanda Freed
- Lori Harrigan
- Lovieanne Jung
- Kelly Kretschman
- Jessica Mendoza
- Stacey Nuveman
- Cat Osterman
- Jenny Topping
- Natasha Watley
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2004soft
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 7 | 7 | 0 | 41 | 0 | +41 |
Ausztrália | 7 | 6 | 1 | 22 | 14 | +8 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 17 | 8 | +9 |
Kína | 7 | 3 | 4 | 15 | 20 | –5 |
Kanada | 7 | 3 | 4 | 6 | 14 | –8 |
Tajvan | 7 | 2 | 5 | 3 | 13 | –10 |
Görögország | 7 | 2 | 5 | 6 | 24 | –18 |
Olaszország | 7 | 1 | 6 | 8 | 25 | –17 |
2004. augusztus 14. 12:00 Sablon:2004softITAUSA
| Olaszország | 0–7 | Egyesült Államok | |||
2004. augusztus 15. 17:00 Sablon:2004softAUSUSA
| Ausztrália | 0–10 | Egyesült Államok | |||
2004. augusztus 16. 12:20 Sablon:2004softUSAJPN
| Egyesült Államok | 3–0 | Japán | |||
2004. augusztus 17. 9:30 Sablon:2004softCHNUSA
| Kína | 0–4 | Egyesült Államok | |||
2004. augusztus 18. 17:00 Sablon:2004softCANUSA
| Kanada | 0–7 | Egyesült Államok | |||
2004. augusztus 19. 12:00 Sablon:2004softGREUSA
| Görögország | 0–7 | Egyesült Államok | |||
2004. augusztus 20. 12:00 Sablon:2004softTPEUSA
| Tajvan | 0–3 | Egyesült Államok | |||
- Elődöntő
2004. augusztus 22. 12:20 Sablon:2004softAUSUSA
| Ausztrália | 0–5 | Egyesült Államok | |||
- Döntő
2004. augusztus 23. 16:00 Sablon:2004softAUSUSA
| Ausztrália | 1–5 | Egyesült Államok | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Daryl Szarenski | Légpisztoly | 579 | 13.*** | kiesett | |
Szabadpisztoly | 554 | 15.** | kiesett | ||
Jason Turner | 553 | 18.**** | kiesett | ||
Légpisztoly | 571 | 36.** | kiesett | ||
Jason Parker | Légpuska | 594 | 7.* | 694,5 | 8. |
Matthew Emmons | 594 | 9.** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 599 | 1. | 703,3 | ||
Sportpuska, összetett | 1169 | 2. | 1257,4 | 8. | |
Michael Anti | 1165 | 6.* | 1263,1 | ||
Sportpuska, fekvő | 591 | 24.******* | kiesett | ||
Koby Holland | Futócéllövészet | 551 | 18. | kiesett | |
Adam Saathoff | 575 | 7.** | kiesett | ||
Lance Bade | Trap | 122 | 2.* | 143 | 5. |
Bret Erickson | 118 | 13. | kiesett | ||
Dupla trap | 130 | 13.* | kiesett | ||
Walton Eller | 127 | 17.* | kiesett | ||
Shawn Dulohery | Skeet | 122 | 5. | 147 | 5. |
James Todd Graves | 121 | 8.****** | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Libby Callahan | Légpisztoly | 374 | 30.** | kiesett | |
Sportpisztoly | 575 | 19.* | kiesett | ||
Beki Snyder | 574 | 21.* | kiesett | ||
Légpisztoly | 380 | 16.**** | kiesett | ||
Emily Caruso | Légpuska | 396 | 9.** | kiesett | |
Hattie Johnson | 394 | 14.***** | kiesett | ||
Sarah Blakeslee | Sportpuska, összetett | 571 | 20.** | kiesett | |
Morgan Hicks | 577 | 12. | kiesett | ||
Whitly Loper | Trap | 62 | 3.* | 82 | 4. |
Kimberly Rhode | Dupla trap | 110 | 1.* | 146 | |
Skeet | 68 | 6. | 91 | 5. | |
Connie Fluker-Smotek | 68 | 5. | 90 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Chad Vaughn | 77 kg | 145,0 | 19.* | 175,0 | 19. | 320,0 | 19. |
Oscar Chaplin | 85 kg | 160,0 | 10.** | 190,0 | 11. | 350,0 | 10. |
Shane Hamman | +105 kg | 192,5 | 8. | 237,5 | 7. | 430,0 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Tara Cunningham | 48 kg | 77,5 | 8.** | 95,0 | 9.** | 172,5 | 10. |
Cheryl Haworth | +75 kg | 125,0 | 5.** | 155,0 | 4.** | 280,0 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Alison Bartosik Anna Kozlova | Páros | 48,334 | 3. | 48,417 | 3. | 96,751 | 3. | 48,584 | 3. | 96,918 | 3. | |
Alison Bartosik Tamara Crow Erin Dobratz Rebecca Jasontek Anna Kozlova Sara Lowe Lauren McFall Stephanie Nesbitt Kendra Zanotto | Csapat | 48,584 | 3. | 48,834 | 3. | 97,418 | 3. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Steven López | Váltósúly | Ráid Rasíd (IRQ) 12-0 | Víctor Estrada (MEX) 4-2 | Juszof Karami (IRI) 7-6 | Bahri Tanrıkulu (TUR) 3-0 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nia Abdallah | Pehelysúly | Margarita Mkrticsan (RUS) 16-9 | Cristiana Corsi (ITA) 3-2 | Nootcharin Sukkhongdumnoen (THA) 7-7 SUP | Csang Dzsivon (KOR) 1-2 |
SUP - döntő fölény
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Taylor Dent | Egyes | Fred Niemeyer (CAN) 6-2, 3-6, 6-4 | Dominik Hrbatý (SVK) 7-6, 6-3 | Ivan Ljubičić (CRO) 6-4, 6-4 | Tomáš Berdych (CZE) 6-4, 6-1 | Nicolás Massú (CHI) 6-7, 1-6 | Fernando González (CHI) 4-6, 6-2, 14-16 | 4. | |
Mardy Fish | Jonas Björkman (SWE) 7-6, 1-0 feladta | Juan Carlos Ferrero (ESP) 4-6, 7-6, 6-4 | Makszim Mirni (BLR) 6-3, 4-6, 6-1 | Mihail Juzsnij (RUS) 6-3, 6-4 | Fernando González (CHI) 3-6, 6-3, 6-4 | Nicolás Massú (CHI) 3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 4-6 | |||
Andy Roddick | Flávio Saretta (BRA) 6-3, 7-6 | Tommy Haas (GER) 4-6, 6-3, 9-7 | Fernando González (CHI) 4-6, 4-6 | kiesett | 9. | ||||
Vince Spadea | Jürgen Melzer (AUT) 6-0, 6-1 | Nicolás Massú (CHI) 6-7, 2-6 | kiesett | 17. | |||||
Bob Bryan Mike Bryan | Páros | Oroszország (RUS) Mihail Juzsnij Marat Szafin 6-1, 6-2 | Fehéroroszország (BLR) Makszim Mirni Uladzimir Valcskov 6-3, 6-3 | Chile (CHI) Fernando González Nicolás Massú 5-7, 4-6 | kiesett | 5. | |||
Mardy Fish Andy Roddick | India (IND) Mahes Bhúpati Lijendar Pedzs 6-7, 3-6 | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lisa Raymond | Egyes | Ľubomíra Kurhajcová (SVK) 6-4, 4-6, 6-3 | Silvia Farina Elia (ITA) 6-1, 6-2 | Alicia Molik (AUS) 4-6, 4-6 | kiesett | 9. | |||
Chanda Rubin | Samantha Stosur (AUS) 6-2, 6-7, 6-0 | Cara Black (ZIM) 6-4, 3-6, 6-3 | Amélie Mauresmo (FRA) 3-6, 1-6 | kiesett | 9. | ||||
Venus Williams | Czink Melinda (HUN) 6-1, 6-2 | Maja Matevžič (SLO) 6-0, 6-0 | Mary Pierce (FRA) 4-6, 4-6 | kiesett | 9. | ||||
Martina Navratilova Lisa Raymond | Páros | Ukrajna (UKR) Julija Bejhelzimer Tetyana Perebijnyisz 6-0, 6-2 | Franciaország (FRA) Amélie Mauresmo Mary Pierce WO | Japán (JPN) Aszagoe Sinobu Szugijama Ai 4-6, 6-4, 4-6 | kiesett | 5. | |||
Chanda Rubin Venus Williams | Kína (CHN) Li Ting Szun Tien-tien 5-7, 6-1, 3-6 | kiesett | 17. |
WO - ellenfél nélkül
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Howard Bach Kevin Han | Férfi páros | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Dorian James Stewart Carson 15-4, 15-1 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen 6-15, 4-15 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jason Gatson | Korlát | 9,712 | 11. | kiesett | |
Nyújtó | 9,337 | 49. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,525 | 43. | kiesett | ||
Lólengés | 9,225 | 49. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,799 | 73. | kiesett | ||
Morgan Hamm | Talaj | 9,725 | 4. | 9,650 | 8. |
Ugrás | 9,500 | kiesett | |||
Nyújtó | 9,737 | 7. | 9,787 | 4. | |
Lólengés | 9,700 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,662 | 67. | kiesett | ||
Paul Hamm | Talaj | 9,725 | 4. | 9,712 | 5. |
Ugrás | 9,737 | kiesett | |||
Korlát | 9,762 | 5. | 9,737 | 7. | |
Nyújtó | 9,750 | 5. | 9,812 | ||
Gyűrű | 9,512 | 44. | kiesett | ||
Lólengés | 9,737 | 7. | 9,737 | 6. | |
Egyéni összetett | 58,061 | 1. | 57,823 | ||
Brett McClure | Talaj | 9,437 | 37. | kiesett | |
Ugrás | 9,512 | kiesett | |||
Korlát | 9,675 | 19. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,662 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,037 | 64. | kiesett | ||
Lólengés | 9,000 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,323 | 19. | 57,248 | 9. | |
Blaine Wilson | Talaj | 9,700 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 9,512 | kiesett | |||
Korlát | 9,687 | 18. | kiesett | ||
Nyújtó | 8,862 | 67. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,625 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 47,386 | 53. | kiesett | ||
Guard Young | Talaj | 9,700 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 9,450 | kiesett | |||
Korlát | 9,637 | 23. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,612 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 9,212 | 50. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 47,611 | 50. | kiesett | ||
Jason Gatson Morgan Hamm Paul Hamm Brett McClure Blaine Wilson Guard Young | Csapat összetett | 230,419 | 2. | 172,933 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Mohini Bhardwaj | Talaj | 9,525 | 8. | 9,312 | 6. |
Ugrás | 9,262 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,487 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 9,350 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,699 | 8. | kiesett | ||
Annia Hatch | Ugrás | 9,418 | 6. | 9,481 | |
Egyéni összetett | 9,387 | 94. | kiesett | ||
Terin Humphrey | Talaj | 9,225 | 34. | kiesett | |
Felemás korlát | 9,625 | 6. | 9,662 | ||
Gerenda | 9,512 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,362 | 67. | kiesett | ||
Courtney Kupets | Talaj | 9,400 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 9,350 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,637 | 5. | 9,637 | ||
Gerenda | 9,550 | 9. | 9,375 | 5. | |
Egyéni összetett | 37,937 | 4. | 37,112 | 9. | |
Courtney McCool | Talaj | 9,250 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 9,350 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,575 | 11. | kiesett | ||
Gerenda | 9,112 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,287 | 13. | kiesett | ||
Carly Patterson | Talaj | 9,500 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 9,512 | kiesett | |||
Felemás korlát | 9,600 | 8. | kiesett | ||
Gerenda | 9,725 | 2. | 9,775 | ||
Egyéni összetett | 38,337 | 1. | 38,387 | ||
Mohini Bhardwaj Annia Hatch Terin Humphrey Courtney Kupets Courtney McCool Carly Patterson | Csapat összetett | 151,848 | 2. | 113,584 |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Mary Sanders | Egyéni | 21,250 | 19. | 23,250 | 14. | 23,400 | 12. | 22,100 | 16. | 90,000 | 15. | kiesett | 15. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jennifer Parilla | Női | 52,7 | 14. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | 40 km kerékpározás | 10 km futás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Hunter Kemper | Férfi | 18:11 | 16. | 1:02:23 | 21. | 31:30 | 1. | 1:52:46,33 | 9. |
Victor Plata | 18:16 | 22. | 1:05:23 | 40. | 32:49 | 14. | 1:57:09,09 | 27. | |
Andy Potts | 17:49 | 1. | 1:02:47 | 25. | 34:20 | 30. | 1:55:36,47 | 22. | |
Barb Lindquist | Női | 18:39 | 3. | 1:08:59 | 3. | 38:04 | 23. | 2:06:25,49 | 9. |
Sheila Taormina | 18:37 | 2. | 1:09:03 | 4. | 41:01 | 39. | 2:09:21,08 | 23. | |
Susan Williams | 19:02 | 9. | 1:08:41 | 1. | 36:41 | 10. | 2:05:08,92 |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gary Hall | 50 m gyors | 22,04 | 1. | 1. | 22,18 | 2.** | 5.** | 21,93 | |
Jason Lezak | 22,33 | 3. | 7. | 22,12 | 1. | 3. | 22,11 | 5. | |
100 m gyors | 49,87 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Ian Crocker | 49,73 | 6. | 17.* | kiesett | |||||
100 m pillangó | 52,03 | 1. | 1. | 51,83 | 2. | 3. | 51,29 | ||
Michael Phelps | 52,35 | 1. | 3. | 51,61 | 1. | 1. | 51,25 | ||
200 m pillangó | 1:57,36 | 1. | 1.* | 1:55,65 | 2. | 2. | 1:54,04 | ||
200 m vegyes | 2:00,01 | 1. | 2. | 1:58,52 | 1. | 1. | 1:57,14 | ||
400 m vegyes | 4:13,29 | 1. | 1. | 4:08,26 | |||||
200 m gyors | 1:48,43 | 1. | 5. | 1:47,08 | 2. | 3. | 1:45,32 | ||
Klete Keller | 1:47,97 | 1. | 4. | 1:47,28 | 2. | 4. | 1:46,13 | 4. | |
400 m gyors | 3:47,77 | 2. | 5. | 3:44,11 | |||||
Larsen Jensen | 4:46,90 | 2. | 3. | 4:46,08 | 4. | ||||
1500 m gyors | 15:03,75 | 1. | 4. | 14:45,29 | |||||
Erik Vendt | 15:22,00 | 5. | 16. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:16,68 | 2. | 6.* | 4:11,81 | |||||
Ryan Lochte | 200 m vegyes | 2:01,41 | 5. | 10. | 1:59,58 | 2. | 2. | 1:58,78 | |
Lenny Krayzelburg | 100 m hát | 54,87 | 3. | 4.* | 54,63 | 2. | 4. | 54,38 | 4. |
Aaron Peirsol | 54,65 | 2. | 2. | 54,34 | 1. | 1. | 54,06 | ||
200 m hát | 1:57,33 | 1. | 1. | 1:55,14 | 1. | 1. | 1:54,95 | ||
Bryce Hunt | 1:59,82 | 3. | 7. | 1:59,74 | 5. | 10. | kiesett | ||
Mark Gangloff | 100 m mell | 1:00,81 | 1. | 3. | 1:01,07 | 2.** | 4.** | 1:01,17 | 4. |
Brendan Hansen | 1:00,25 | 1. | 2. | 1:00,01 | 1. | 1. | 1:00,25 | ||
200 m mell | 2:12,77 | 2. | 5. | 2:10,81 | 2. | 2. | 2:10,87 | ||
Scott Usher | 2:13,59 | 3. | 9. | 2:12,00 | 4. | 5. | 2:11,95 | 7. | |
Tom Malchow | 200 m pillangó | 1:57,75 | 1. | 4. | 1:57,48 | 3. | 8. | 1:57,48 | 8. |
Nate Dusing Jason Lezak Michael Phelps Neil Walker Ian Crocker Gary Hall Gabe Woodward | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:15,83 | 2. | 2. | 3:14,62 | ||||
Klete Keller Ryan Lochte Michael Phelps Peter Vanderkaay Scott Goldblatt Dan Ketchum | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:12,80 | 1. | 1. | 7:07,33 | ||||
Ian Crocker Brendan Hansen Jason Lezak Aaron Peirsol Mark Gangloff Lenny Krayzelburg Michael Phelps Neil Walker | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:35,10 | 1. | 1. | 3:30,68 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rachel Komisarz | 100 m pillangó | 59,38 | 2. | 8.* | 59,34 | 4. | 11. | kiesett | |
Jenny Thompson | 58,77 | 2. | 6. | 58,91 | 3. | 6. | 58,72 | 5. | |
50 m gyors | 25,50 | 2. | 11. | 25,17 | 5.* | 7.* | 25,11 | 7. | |
Kara Lynn Joyce | 25,06 | 1. | 2. | 25,06 | 1. | 4. | 25,00 | 5. | |
100 m gyors | 54,53 | 2. | 2. | 54,81 | 1. | 5. | 54,54 | 5. | |
Natalie Coughlin | 54,82 | 1. | 3. | 54,37 | 3. | 3. | 54,40 | ||
100 m hát | 1:01,45 | 1. | 3. | 1:00,17 | 1. | 1. | 1:00,37 | ||
Haley Cope | 1:01,99 | 3. | 11. | 1:01,13 | 4. | 5. | 1:01,76 | 8. | |
Kirsten Caverly | 200 m hát | 2:15,34 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Margaret Hoelzer | 2:12,55 | 1. | 4. | 2:11,68 | 2. | 5. | 2:10,70 | 5. | |
Lindsay Benko | 200 m gyors | 2:00,21 | 4. | 8. | 2:00,22 | 6. | 14. | kiesett | |
Dana Vollmer | 1:59,49 | 1. | 1. | 1:59,04 | 2. | 4. | 1:58,98 | 6. | |
Diana Munz | 800 m gyors | 8:30,87 | 1. | 4. | 8:26,61 | ||||
Kalyn Keller | 8:32,36 | 2. | 6. | 8:26,97 | 4. | ||||
400 m gyors | 4:09,83 | 4. | 10. | kiesett | |||||
Kaitlin Sandeno | 4:08,22 | 3. | 6. | 4:06,19 | |||||
400 m vegyes | 4:40,21 | 2. | 2. | 4:34,95 | |||||
200 m pillangó | 2:10,50 | 3. | 4. | 2:08,77 | 1. | 1. | 2:08,18 | 4. | |
Dana Kirk | 2:11,96 | 3. | 12. | 2:10,69 | 4. | 9. | kiesett | ||
Katie Hoff | 400 m vegyes | 4:47,49 | 6. | 17. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:14,03 | 3. | 3. | 2:13,60 | 1. | 3. | 2:13,97 | 7. | |
Amanda Beard | 2:14,49 | 1. | 4. | 2:13,51 | 2. | 2. | 2:11,70 | ||
100 m mell | 1:08,04 | 1. | 5. | 1:07,92 | 3. | 5. | 1:07,44 | 4. | |
200 m mell | 2:26,61 | 1. | 3. | 2:25,62 | 1. | 1. | 2:23,37 | ||
Caroline Bruce | 2:27,82 | 3. | 8. | 2:27,60 | 5. | 9. | kiesett | ||
Tara Kirk | 100 m mell | 1:07,92 | 2. | 3. | 1:07,60 | 1. | 3. | 1:07,59 | 6. |
Natalie Coughlin Kara Lynn Joyce Jenny Thompson Amanda Weir Lindsay Benko Ritz Correia Colleen Lanne | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:39,46 | 2. | 2. | 3:36,39 | ||||
Natalie Coughlin Carly Piper Kaitlin Sandeno Dana Vollmer Lindsay Benko Rhiannon Jeffrey Rachel Komisarz | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:00,81 | 1. | 1. | 7:53,42 | ||||
Amanda Beard Tara Kirk Rachel Komisarz Amanda Weir Haley Cope Natalie Coughlin Kara Lynn Joyce Jenny Thompson | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:02,82 | 1. | 2. | 3:59,12 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Peter Wells | Szörfvitorlázás | 22 | 20 | 23 | 16 | 22 | 29 | 27 | 24 | 30 | 28 | 31 | 241 | 28. |
Kevin Hall | Finn dingi | 11 | 6 | 13 | 17 | 16 | 14 | 13 | 9 | 9 | 17 | 7 | 115 | 11. |
Paul Foerster Kevin Burnham | 470-es osztály | 1 | 8 | 2 | 15 | 9 | 4 | 3 | 7 | 18 | 4 | 22 | 71 | |
Paul Cayard Phil Trinter | Csillaghajó | 1 | 6 | 15 | 10 | 3 | 6 | 1 | 15 | 6 | 8 | 16 | 71 | 5. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Lanee Butler-Beashel | Szörfvitorlázás | 13 | 16 | 9 | 18 | 17 | 13 | 6 | 14 | 19 | 15 | 5 | 126 | 16. |
Meg Galliard | Europe | 9 | 11 | 13 | 9 | 3 | 13 | 11 | 16 | 9 | 19 | 19 | 113 | 14. |
Katie McDowell Isabelle Kinsolving | 470-es osztály | 12 | 16 | 3 | 12 | 9 | 2 | 18 | 17 | 8 | 1 | 4 | 84 | 5. |
Carol Cronin Liz Filter Nancy Haberland | Yngling | 2 | 10 | 16 | 9 | 15 | 10 | 1 | 15 | 7 | 1 | 17 | 86 | 10. |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ||||
Mark Mendelblatt | Laser | 2 | 14 | 20 | 6 | 6 | 10 | 29 | 22 | 16 | 6 | 9 | 111 | 8. | |||||
Tim Wadlow Pete Spaulding | Könnyű 49-es dingi | 7 | 8 | 5 | 20 | 9 | 9 | 8 | 3 | 1 | 13 | 7 | 3 | 10 | 11 | 1 | 10 | 92 | 5. |
John Lovell Charlie Ogletree | Tornádó | 2 | 2 | 1 | 6 | 9 | 9 | 6 | 7 | 1 | 2 | 10 | 45 |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jed Dupree | Tőr, egyéni | Szofján el-Azízi (ALG) 14-15 | kiesett | 33. | |||||
Dan Kellner | Cédric Gohy (BEL) 15-12 | Richard Kruse (GBR) 14-15 | kiesett | 16. | |||||
Jon Tiomkin | Máher Ben Azíza (TUN) 15-10 | Andrea Cassarà (ITA) 3-15 | kiesett | 30. | |||||
Seth Kelsey | Párbajtőr, egyéni | Igor Turcsin (RUS) 11-15 | kiesett | 19. | |||||
Cody Mattern | Kovács Iván (HUN) 6-15 | kiesett | 22. | ||||||
Soren Thompson | Paris Inostroza (CHI) 13-12 | Alfredo Rota (ITA) 15-13 | Pavel Kolobkov (RUS) 11-15 | kiesett | 7. | ||||
Ivan James Lee | Kard, egyéni | Gianpiero Pastore (ITA) 15-9 | Sztanyiszlav Pozdnyakov (RUS) 9-15 | kiesett | 12. | ||||
Jason Rogers | Luigi Tarantino (ITA) 3-15 | kiesett | 25. | ||||||
Keeth Smart | Gaël Touya (FRA) 15-11 | Aldo Montano (ITA) 7-15 | kiesett | 15. | |||||
Jed Dupree Dan Kellner Jon Tiomkin | Tőr, csapat | Németország (GER) Ralf Bißdorf André Weßels Peter Joppich 45-43 | Kína (CHN) Vu Han-hsziung Vang Haj-pin Tung Csao-cse 35-45 | Oroszország (RUS) Vjacseszlav Pozdnyakov Jurij Molcsan Renal Ganyejev 38-45 | 4. | ||||
Seth Kelsey Cody Mattern Soren Thompson Joseph Viviani | Párbajtőr, csapat | Franciaország (FRA) Hugues Obry Fabrice Jeannet Éric Boisse 32-45 | 5–8. helyért Kína (CHN) Hszie Jung-csün Vang Lej To Tung 45-36 | 5. helyért Ukrajna (UKR) Dmitro Karjucsenko Vitalij Osarov Bohdan Nyikisin 33-45 | 6. | ||||
Ivan James Lee Jason Rogers Keeth Smart | Kard, csapat | Magyarország (HUN) Ferjancsik Domonkos Lengyel Balázs Nemcsik Zsolt 45-43 | Franciaország (FRA) Julien Pillet Gaël Touya Damien Touya 44-45 | Oroszország (RUS) Alekszej Jakimenko Sztanyiszlav Pozdnyakov Szergej Sarikov 44-45 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Erinn Smart | Tőr, egyéni | Mariana González (VEN) 12-14 | kiesett | 17. | |||||
Kamara James | Párbajtőr, egyéni | Tatyjana Logunova (RUS) 11-15 | kiesett | 25. | |||||
Emily Jacobson | Kard, egyéni | Chow Tsz Ki (HKG) 15-11 | Leonore Perrus (FRA) 13-15 | kiesett | 12. | ||||
Sada Jacobson | Ana Faez (CUB) 15-4 | Leonore Perrus (FRA) 15-11 | Tan Hszüe (CHN) 12-15 | Catalina Gheorghitoaia (ROM) 15-7 | |||||
Mariel Zagunis | Hiszagae Madoka (JPN) 15-13 | Yelena Jemayeva (AZE) 15-11 | Catalina Gheorghitoaia (ROM) 15-10 | Tan Hszüe (CHN) 15-9 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Brandon Brooks | GK | 1,98 m (6 ft 6 in) | 106 kg | 1981. április 29. (23 évesen) | Los Angeles WPC | |
2 | Wolf Wigo | D | 1,87 m (6 ft 2 in) | 86 kg | 1973. május 8. (31 évesen) | New York AC | |
3 | Omar Amr | CB | 1,80 m (5 ft 11 in) | 92 kg | 1974. szeptember 20. (29 évesen) | NW Water Polo Foundation | |
4 | Jeff Powers | CF | 1,98 m (6 ft 6 in) | 104 kg | 1980. január 21. (24 évesen) | NW Water Polo Foundation | |
5 | Adam Wright | D | 1,90 m (6 ft 3 in) | 90 kg | 1977. május 4. (27 évesen) | New York AC | |
6 | Chris Segesman | CB | 1,93 m (6 ft 4 in) | 92 kg | 1979. június 17. (25 évesen) | Los Angeles WPC | |
7 | Layne Beaubien | CB | 1,98 m (6 ft 6 in) | 99 kg | 1976. július 4. (28 évesen) | New York AC | |
8 | Tony Azevedo | D | 1,85 m (6 ft 1 in) | 87 kg | 1981. november 21. (22 évesen) | Shore Aquatics | |
9 | Dan Klatt | CB | 1,95 m (6 ft 5 in) | 92 kg | 1978. október 28. (25 évesen) | NW Water Polo Foundation | |
10 | Brett Ormsby | D | 1,90 m (6 ft 3 in) | 83 kg | 1982. december 1. (21 évesen) | Bruin Water Polo | |
11 | Jesse Smith | CB | 1,93 m (6 ft 4 in) | 108 kg | 1983. április 27. (21 évesen) | New York AC | |
12 | Genai Kerr | GK | 2,03 m (6 ft 8 in) | 95 kg | 1976. december 25. (27 évesen) | NW Water Polo Foundation | |
13 | Ryan Bailey | CF | 1,98 m (6 ft 6 in) | 113 kg | 1975. augusztus 28. (28 évesen) | NW Water Polo Foundation | |
Vezetőedző: Ratko Rudic |
- Kor: 2004. augusztus 14-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az elődöntőbe jutásért | |
Helyosztó a 7–10. helyért | |
A 10 közé jutásért játszik |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | +17 | 10 |
Szerbia és Montenegró (SCG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | +11 | 8 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | +4 | 6 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | –5 | 4 |
Horvátország (CRO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | –6 | 2 |
Kazahsztán (KAZ) | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | –21 | 0 |
2004. augusztus 15. 22:15 Sablon:2004FvíziCROUSA
| Horvátország (CRO) | 6–7 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Peter Bookelman (NED) |
(0–0, 0–3, 2–1, 4–3) | ||||
Štritof 3 | Azevedo 3 |
2004. augusztus 17. 16:30 Sablon:2004FvíziKAZUSA
| Kazahsztán (KAZ) | 6–9 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Decio Patelli (BRA), Torsten Bock (GER) |
(1–1, 3–4, 0–1, 2–3) | ||||
Drozdov 3 | Wigo 4 |
2004. augusztus 19. 10:45 Sablon:2004FvíziUSAHUN
| Egyesült Államok (USA) | 5–7 | Magyarország (HUN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Erhan Tulga (TUR) |
(2–2, 2–3, 0–1, 1–1) | ||||
Azevedo 2 | Varga, Madaras 2 |
2004. augusztus 21. 22:15 Sablon:2004FvíziRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 9–7 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Torsten Bock (GER) |
(3–1, 3–3, 2–0, 1–3) | ||||
Jerisov, Csomahidze 3 | Beaubien, Azevedo 2 |
2004. augusztus 23. 21:00 Sablon:2004FvíziUSASCG
| Egyesült Államok (USA) | 4–9 | Szerbia és Montenegró (SCG) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Sergio Borrell (ESP) |
(1–2, 1–2, 1–3, 1–2) | ||||
négy játékos 1 | Šapić 3 |
- A 7–10. helyért
2004. augusztus 27. 10:45 Sablon:2004FvíziUSAAUS
| Egyesült Államok (USA) | 6–5 | Ausztrália (AUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Radu Sorin Matache (ROU), Daniel Legare (CAN) |
(2–0, 1–1, 2–2, 1–2) | ||||
Azevedo 3 | Figlioli 3 |
- A 7. helyért
2004. augusztus 29. 10:45 Sablon:2004FvíziUSAITA
| Egyesült Államok (USA) | 9–8 | Olaszország (ITA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Andrei Afanasiev (RUS), Boris Margeta (SLO) |
(2–2, 2–0, 2–3, 3–3) | ||||
Azevedo, Smith 3 | Angelini 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 7. |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti női vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Jacqueline Frank | GK | 1,80 m (5 ft 11 in) | 72 kg | 1980. május 1. (24 évesen) | Golden West | |
2 | Heather Petri | D | 1,80 m (5 ft 11 in) | 70 kg | 1978. június 13. (26 évesen) | California Golden Bears | |
3 | Ericka Lorenz | D | 1,80 m (5 ft 11 in) | 71 kg | 1981. február 18. (23 évesen) | California Golden Bears | |
4 | Brenda Villa | D | 1,62 m (5 ft 4 in) | 80 kg | 1980. április 18. (24 évesen) | Commerce WP. | |
5 | Ellen Estes | CF | 1,82 m (6 ft 0 in) | 77 kg | 1978. október 13. (25 évesen) | Stanford Cardinal | |
6 | Natalie Golda | CB | 1,80 m (5 ft 11 in) | 83 kg | 1981. december 28. (22 évesen) | New York AC | |
7 | Margaret Dingeldein | D | 1,67 m (5 ft 6 in) | 58 kg | 1980. május 30. (24 évesen) | Stanford Cardinal | |
8 | Kelly Rulon | D | 1,77 m (5 ft 10 in) | 68 kg | 1968. augusztus 16. (35 évesen) | San Diego Shores | |
9 | Heather Moody | CF | 1,82 m (6 ft 0 in) | 77 kg | 1973. augusztus 21. (30 évesen) | New York AC | |
10 | Robin Beauregard | CB | 1,75 m (5 ft 9 in) | 81 kg | 1979. február 23. (25 évesen) | New York AC | |
11 | Amber Stachowski | CB | 1,82 m (6 ft 0 in) | 72 kg | 1983. március 14. (21 évesen) | UCLA Bruins | |
12 | Nicolle Payne | GK | 1,75 m (5 ft 9 in) | 72 kg | 1976. július 15. (28 évesen) | Nicolle Payne | |
13 | Thalia Munro | CB | 1,77 m (5 ft 10 in) | 70 kg | 1982. március 8. (22 évesen) | UCLA Bruins | |
Vezetőedző: Guy Baker |
- Kor: 2004. augusztus 14-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az elődöntőbe jutásért | |
Helyosztó a 7. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 20 | 16 | +4 | 4 |
Oroszország (RUS) | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | 22 | –1 | 4 |
Magyarország (HUN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 19 | 20 | –1 | 2 |
Kanada (CAN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 16 | 18 | –2 | 2 |
2004. augusztus 16. 09:30 Sablon:2004NvíziUSAHUN
| Egyesült Államok (USA) | 7–6 | Magyarország (HUN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Nikolaos Stavropoulos (GRE), Mario Brguljan (SCG) |
(4–1, 0–2, 1–2, 2–1) | ||||
Villa 4 | hat játékos 1 |
2004. augusztus 18. 10:45 Sablon:2004NvíziUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 5–6 | Kanada (CAN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Nikolaos Stavropoulos (GRE), Noel Harrod (AUS) |
(0–0, 1–0, 3–1, 1–5) | ||||
öt játékos 1 | Bégin 3 |
2004. augusztus 20. 10:15 Sablon:2004NvíziUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 8–4 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Boris Margeta (SLO) |
(1–1, 4–1, 2–1, 1–1) | ||||
Beauregard, Villa 2 | négy játékos 1 |
- Elődöntő
2004. augusztus 24. 17:00 Sablon:2004NvíziUSAITA
| Egyesült Államok (USA) | 5–6 | Olaszország (ITA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Kiszelly Gábor (HUN), Zoran Tomić (CRO) |
(2–1, 1–1, 1–0, 1–4) | ||||
öt játékos 1 | Di Mario 2 |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 26. 17:00 Sablon:2004NvíziAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 5–6 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Peter Bookelman (NED), Torsten Bock (GER) |
(0–0, 0–4, 3–1, 2–1) | ||||
Brooks 2 | Estes 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Jegyzetek
- ↑ Megfosztották athéni aranyától az amerikai futónőt. telesport.hu, 2012. július 21. (Hozzáférés: 2012. július 22.)
- ↑ „Shot-putter Martinez Finally Gets Olympic Bronze”, hispanicbusiness.com, 2013. március 5. (Hozzáférés: 2013. március 27.) (angol nyelvű) [halott link]
- ↑ „Megfosztották olimpiai aranyától Hamiltont”, Origo, 2012. augusztus 10. (Hozzáférés: 2013. június 4.)
Források
- United States at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál
- USA-portál