Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 2020
Sportovní gymnastika na Letní olympijských hrách 2020 | |||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Ariake Gymnastics Centre [1] | ||||||||||||||||||||||||
Datum | 24. července – 3. srpna 2021 | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||||
Startující | 98 žen a 98 mužů z 60 zemí | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu probíhala od 24. července do 3. srpna 2021.
Českou republiku zde reprezentovala gymnastka Aneta Holasová.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sportovci ROV (ROV) Denis Abljazin Dawid Beljawski Artur Dalalojan Nikita Nagornyj | Japonsko (JPN) Daiki Hašimoto Kazuma Kaya Takeru Kitazono Wataru Tanigawa | Čína (CHN) Lin Čchao-pchan Sun Wej Xiao Ruoteng Cou Ťing-jüan] |
Víceboj – jednotlivci | Daiki Hašimoto Japonsko (JPN) | Siao Žuo-tcheng Čína (CHN) | Nikita Nagorny Sportovci ROV (ROC) |
Prostná | Artem Dolgopjat Izrael (ISR) | Rayderley Zapata Španělsko (ESP) | Siao Žuo-tcheng Čína (CHN) |
Kůň našíř | Max Whitlock Velká Británie (GBR) | Lee Čch'-kchaj Tchaj-wan (TPE) | Kazuma Kaja Japonsko (JPN) |
Kruhy | Liou Jang Čína (CHN) | Jou Chao Čína (CHN) | Eleftherios Petrunias Řecko (GRE) |
Přeskok | Sin Ča-hwan Jižní Korea (KOR) | Denis Abljazin Sportovci ROV (ROC) | Artur Dawtjan Arménie (ARM) |
Bradla | Cou Ťing-jüan Čína (CHN) | Lukas Dauser Německo (GER) | Ferhat Arıcan Turecko (TUR) |
Hrazda | Daiki Hašimoto Japonsko (JPN) | Tin Srbić Chorvatsko (CRO) | Nikita Nagornyj Sportovci ROV (ROC) |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sportovci ROV (ROV) Lilia Achajmovová Viktorija Listunovová Angelina Melnikovová Vladislava Urazovová | Spojené státy americké (USA) Simone Bilesová Jordan Chilesová Sunisa Leeová Grace McCallumová | Velká Británie (GBR) Jennifer Gadirovová Jessica Gadirovová Alice Kinsellová Amelie Morganová |
Víceboj – jednotlivci | Sunisa Leeová Spojené státy americké (USA) | Rebeca Andradeová Brazílie (BRA) | Angelina Melnikovová Sportovci ROV (ROC) |
Přeskok | Rebeca Andradeová Brazílie (BRA) | MyKayla Skinnerová Spojené státy americké (USA) | Yeo Seo-jeong Jižní Korea (KOR) |
Bradla | Nina Derwaelová Belgie (BEL) | Anastasija Iljankovová Sportovci ROV (ROC) | Sunisa Leeová Spojené státy americké (USA) |
Kladina | Kuan Čchen-čchen Čína (CHN) | Tchang Si-ťing Čína (CHN) | Simone Bilesová Spojené státy americké (USA) |
Prostná | Jade Careyová Spojené státy americké (USA) | Vanessa Ferrariová Itálie (ITA) | Mai Murakamiová Japonsko (JPN) Angelina Melnikovová Sportovci ROV (ROC) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Čína | 3 | 3 | 2 | 8 |
2 | Sportovci ROV | 2 | 2 | 4 | 8 |
3 | Spojené státy americké | 2 | 2 | 2 | 6 |
4 | Japonsko | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Brazílie | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Velká Británie | 1 | 0 | 1 | 2 |
Jižní Korea | 1 | 0 | 1 | 2 | |
8 | Belgie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Tchaj-wan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Německo | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Chorvatsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Španělsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Arménie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Řecko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Turecko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 14 | 14 | 15 | 43 |
Odkazy
Reference
- ↑ https://www.idnes.cz/oh/databanka/ariake-gymnastics-centre.Upla53723
Externí odkazy
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 23. 7. 2020 na Wayback Machine.
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport