Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1952
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1952 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Messuhalli | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 19.–23. července 1952 | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 15 (8 muži, 7 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Startující | 319 (134 žen, 185 mužů) z 30 zemí | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1952.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Vladimir Belyakov Iosif Berdiev Viktor Čukarin Yevgeny Korolkov Dmytro Leonkin Valentin Muratov Mikhail Perelman Hrant Šahinjan | Švýcarsko (SUI) Hans Eugster Ernst Fivian Ernst Gebendinger Jack Günthard Hans Schwarzentruber Josef Stalder Melchior Thalmann Jean Tschabold | Finsko (FIN) Paavo Aaltonen Kalevi Laitinen Onni Lappalainen Kaino Lempinen Berndt Lindfors Olavi Rove Heikki Savolainen Kalevi Viskari |
Víceboj – jednotlivci | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Hrant Šahinjan Sovětský svaz (URS) | Josef Stalder Švýcarsko (SUI) |
Prostná | William Thoresson Švédsko (SWE) | Jerzy Jokiel Polsko (POL) Tadao Uesako Japonsko (JPN) | nebyla udělena |
Kůň našíř | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Hrant Šahinjan Sovětský svaz (URS) Yevgeny Korolkov Sovětský svaz (URS) | nebyla udělena |
Kruhy | Hrant Šahinjan Sovětský svaz (URS) | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Dmytro Leonkin Sovětský svaz (URS) Hans Eugster Švýcarsko (SUI) |
Přeskok | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Masao Takemoto Japonsko (JPN) | Takashi Ono Japonsko (JPN) Tadao Uesako Japonsko (JPN) |
Bradla | Hans Eugster Švýcarsko (SUI) | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Josef Stalder Švýcarsko (SUI) |
Hrazda | Jack Günthard Švýcarsko (SUI) | Josef Stalder Švýcarsko (SUI) Alfred Schwarzmann Německo (GER) | nebyla udělena |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Nina Bočarová Pelageya Danilova Marija Gorochovská Ekaterina Kalinchuk Galina Minaicheva Galina Shamrai Galina Urbanovich Medeya Jugeli | Maďarsko (HUN) Andrea Bodó Irén Daruházi-Karcsics Erzsébet Gulyás-Köteles Ágnes Keletiová Margit Korondi Edit Parényi-Weckinger Olga Tass Mária Kövi-Zalai | Československo (TCH) Hana Bobková Alena Chadimová Jana Rabasová Alena Reichová Matylda Šínová Božena Srncová Věra Vančurová Eva Věchtová |
Víceboj – jednotlivci | Marija Gorochovská Sovětský svaz (URS) | Nina Bočarová Sovětský svaz (URS) | Margit Korondi Maďarsko (HUN) |
Přeskok | Ekaterina Kalinchuk Sovětský svaz (URS) | Marija Gorochovská Sovětský svaz (URS) | Galina Minaicheva Sovětský svaz (URS) |
Bradla | Margit Korondi Maďarsko (HUN) | Marija Gorochovská Sovětský svaz (URS) | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) |
Kladina | Nina Bočarovová Sovětský svaz (URS) | Marija Gorochovská Sovětský svaz (URS) | Margit Korondi Maďarsko (HUN) |
Prostná | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) | Marija Gorochovská Sovětský svaz (URS) | Margit Korondi Maďarsko (HUN) |
Společné sestavy s náčiním | Švédsko (SWE) Karin Lindbergová Ann-Sofi Pettersson Evy Berggren Gun Roring Göta Pettersson Ingrid Sandahl Hjördis Nordin Vanja Blomberg | Sovětský svaz (URS) Marija Gorochovská Nina Bočarová Galina Minaicheva Galina Urbanovich Pelageva Danilova Galina Shamrai Medeya Jugeli Ekaterina Kalinchuk | Maďarsko (HUN) Margit Korondi Ágnes Keletiová Edit Parényi-Weckinger Olga Tass Erzsébet Gulyás-Köteles Mária Kövi-Zalai Andrea Bodó Irén Daruházi-Karcsics |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz (URS) | 9 | 11 | 2 | 22 |
2. | Švýcarsko (SUI) | 2 | 2 | 3 | 7 |
3. | Maďarsko (HUN) | 2 | 1 | 5 | 8 |
4. | Švédsko (SWE) | 2 | 0 | 0 | 2 |
5. | Japonsko (JPN) | 0 | 2 | 2 | 4 |
6. | Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Německo (GER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8. | Československo (TCH) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finsko (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 15 | 18 | 14 | 47 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Gymnastika na Letních olympijských hrách 1952 na Wikimedia Commons
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 8. 12. 2012 na Wayback Machine.
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 1952 v Helsinkách | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Vzpírání • Zápas |
Portály: Finsko | Sport