Judo under Sommer-OL 2004
Judo under Sommer-OL 2004 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Menn | Kvinner | ||||
60 kg | 48 kg | ||||
66 kg | 52 kg | ||||
73 kg | 57 kg | ||||
81 kg | 63 kg | ||||
90 kg | 70 kg | ||||
100 kg | 78 kg | ||||
+100 kg | +78 kg |
Judo under Sommer-OL 2004. Judo var med på det olympiske programmet for tiende gang under OL-2004 i Athen. Det ble konkurrert om fjorten olympiske titler, sju klasser for menn og sju for kvinner. Alle tapende semifinalister fikk bronsemedaljer. Japan ble beste nasjon med åtte gullmedaljer.
Medaljer
Judo under Sommer-OL 2004 – Athen | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Japan (JPN) | 8 | 2 | 0 | 10 |
2. | Kina (CHN) | 1 | 1 | 3 | 5 |
3. | Sør-Korea (KOR) | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Georgia (GEO) | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Tyskland (GER) | 1 | 0 | 3 | 4 |
6. | Hellas (GRE) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Belarus (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8. | Russland (RUS) | 0 | 2 | 3 | 5 |
9. | Cuba (CUB) | 0 | 1 | 5 | 6 |
10. | Nederland (NED) | 0 | 1 | 3 | 4 |
11. | Frankrike (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nord-Korea (PRK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Ukraina (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Østerrike (AUT) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovakia (SVK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16. | Brasil (BRA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
17. | Belgia (BEL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bulgaria (BUL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Estland (EST) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Israel (ISR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Italia (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mongolia (MGL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovenia (SLO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
USA (USA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 14 | 14 | 28 | 56 |
Menn
Ekstra lettvekt (60 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Tadahiro Nomura | JPN |
2. | Nestor Khergiani | GEO |
3. | Tsagaanbaatar Khashbaatar | MGL |
Choi Min-ho | KOR |
Halv lettvekt (66 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Masato Uchishiba | JPN |
2. | Jozef Krnáč | SVK |
3. | Georgi Georgiev | BUL |
Yordanis Arencibia | GRE |
Lettvekt (73 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Lee Won-hee | KOR |
2. | Vitalij Makarov | RUS |
3. | Leandro Guilheiro | BRA |
Jimmy Pedro | USA |
Lett mellomvekt (81 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Ilias Iliadis | GRE |
2. | Roman Gontyuk | UKR |
3. | Dmitri Nossov | RUS |
Flávio Canto | BRA |
Mellomvekt (90 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Zurab Zviadauri | GEO |
2. | Hiroshi Izumi | JPN |
3. | Khasanbi Taov | RUS |
Mark Huizinga | NED |
Lett tungvekt (100 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Ihar Makarau | BLR |
2. | Jang Sung-ho | KOR |
3. | Michael Jurack | GER |
Ariel Ze'evi | ISR |
Tungvekt (over 100 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Keiji Suzuki | JPN |
2. | Tamerlan Tmenov | RUS |
3. | Indrek Pertelson | EST |
Dennis van der Geest | NED |
Kvinner
Superlettvekt (48 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Ryoko Tani | JPN |
2. | Frédérique Jossinet | FRA |
3. | Gao Feng | CHN |
Julia Matijass | GER |
Halv lettvekt (52 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Xian Dongmei | CHN |
2. | Yuki Yokosawa | JPN |
3. | Ilse Heylen | BEL |
Amarilis Savón | CUB |
Lettvekt (57 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Yvonne Bönisch | GER |
2. | Kye Sun-hui | PRK |
3. | Yurisleidy Lupetey | CUB |
Deborah Gravenstijn | NED |
Lett mellomvekt (63 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Ayumi Tanimoto | JPN |
2. | Claudia Heill | AUT |
3. | Driulis González | CUB |
Urška Žolnir | SLO |
Mellomvekt (70 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Masae Ueno | JPN |
2. | Edith Bosch | NED |
3. | Qin Dongya | CHN |
Annett Böhm | GER |
Lett tungvekt (78 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Noriko Anno | JPN |
2. | Liu Xia | CHN |
3. | Lucia Morico | ITA |
Yurisel Laborde | CUB |
Tungvekt (over 78 kg)
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Maki Tsukada | JPN |
2. | Daima Beltrán | CUB |
3. | Sun Fuming | CHN |
Tea Donguzasjvili | RUS |
Eksterne lenker
- Resultater og profilside Arkivert 19. januar 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
- v
- d
- r
Autoritetsdata