Friidrett under Sommer-OL 2004 – 4 × 400 meter stafett kvinner
Friidrett ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
4x400 meter stafett for kvinner i friidrett under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Olympiastadion i Athen.[1]
Resultater
Innledende runder
Heat 1
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Russland | Olesya Krasnomovets, Natalja Ivanova, Tatyana Firova, Olesya Zykina | 3:23.52 | Q, SB |
2 | 5 | Jamaica | Ronetta Smith, Michelle Burgher, Nadia Davy, Sandie Richards | 3:24.92 | Q, SB |
3 | 3 | Polen | Zuzanna Radecka, Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Grażyna Prokopek | 3:25.05 | Q, SB |
4 | 7 | Storbritannia | Christine Ohuruogu, Catherine Murphy, Helen Karagounis, Lee McConnell | 3:26.99 | q, SB |
5 | 4 | Romania | Angela Moroşanu, Alina Rapanu, Maria Rus, Ionela Tirlea-Manolache | 3:27.36 | q |
6 | 8 | Belarus | Natallia Solohub, Irina Khlyustova, Ilona Usovich, Sviatlana Usovich | 3:27.38 | SB |
7 | 6 | Kamerun | Mireille Nguimgo, Hortense Béwouda, Carole Kaboud Mebam, Muriel Noah Ahanda | 3:29.93 | SB |
8 | 2 | Nigeria | Ngozi Cynthia Nwokocha, Gloria Amuche Nwosu, Halimat Ismaila, Christy Ekpukhon | 3:30.78 | SB |
Heat 2
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | USA | Crystal Cox, Moushaumi Robinson, Monique Henderson, Sanya Richards | 3:23.79 | Q |
2 | 6 | Hellas | Hariklia Bouda, Hrisoula Goudenoudi, Dimitra Dova, Faní Halkiá | 3:26.70 | Q |
3 | 7 | India | Rajwinder Kaur, K. M. Beenamol, Chitra K. Soman, Manjit Kaur | 3:26.89 | Q, NR |
4 | 2 | Tyskland | Claudia Hoffmann, Claudia Marx, Jana Neubert, Grit Breuer | 3:27.75 | |
5 | 3 | Mexico | Liliana Allen, Magali Yanez, Ana Guevara, Mayra González | 3:27.88 | NR |
6 | 4 | Brasil | Maria Laura Almirao, Josiane Tito, Geisa Coutinho, Lucimar Teodoro | 3:28.43 | SB |
7 | 8 | Ukraina | Oleksandra Ryzhkova, Oksana Ilyushkina, Antonina Yefremova, Nataliya Pyhyda | 3:28.62 | |
8 | 5 | Senegal | Aïda Diop, Mame Tacko Diouf, Aminata Diouf, Fatou Bintou Fall | 3:35.18 |
Finale
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | USA | DeeDee Trotter, Monique Henderson, Sanya Richards, Monique Hennagan | 3:19.01 | SB |
02 | 6 | Russland | Olesya Krasnomovets, Natalya Nazarova, Olesya Zykina, Natalya Antyukh | 3:20.16 | SB |
03 | 3 | Jamaica | Novlene Williams, Michelle Burgher, Nadia Davy, Sandie Richards | 3:22.00 | SB |
4 | 7 | Storbritannia | Donna Fraser, Catherine Murphy, Christine Ohuruogu, Lee McConnell | 3:25.12 | SB |
5 | 8 | Polen | Zuzanna Radecka, Monika Bejnar, Małgorzata Pskit, Grażyna Prokopek | 3:25.22 | |
6 | 1 | Romania | Angela Moroşanu, Alina Rapanu, Maria Rus, Ionela Tirlea-Manolache | 3:26.81 | SB |
7 | 2 | India | Sathi Geetha, K. M. Beenamol, Chitra K. Soman, Rajwinder Kaur | 3:28.51 | |
8 | 4 | Hellas | Hariklia Bouda, Hrisoula Goudenoudi, Dimitra Dova, Faní Halkiá | 3:45.70 |
Referanser
- ^ «Athletics at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 22. april 2017. «Arkivert kopi». Archived from the original on 19. august 2008. Besøkt 23. april 2017. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- v
- d
- r
OL-vinnere på 4 × 400 meter stafett, kvinner
- 1972: Øst-Tyskland
- Käsling
- Kühne
- Seidler
- Zehrt
- 1976: Øst-Tyskland
- 1980: Sovjetunion
- Prorotsjenko
- Gojsjtjik
- Nina Ziuskova
- Nazarova
- 1984: USA
- 1988: Sovjetunion
- Ledovskaja
- Nazarova
- Pinigina
- Bryzhina
- Dzhigalova
- 1992: Samveldet av uavhengige stater
- Ruzina
- Dzhigalova
- Nazarova
- Bryzhina
- Nurutdinova
- Sjmonina
- 1996: USA
- Stevens
- Malone-Wallace
- Graham
- Miles
- Wilson
- 2000: USA
- Miles Clark
- Hennagan
- Colander
- Anderson
- 2004: USA
- 2008: USA
- 2012: USA
- 2016: USA
- 2020: USA
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL