Fed. | Zone | Sub zone | Tie no | Home team (Tier) | Score | Away team (Tier) |
Australian Capital Territory |
ACT | – | – | 1 | Woden Valley (4) | 3–2 | Majura FC (7) |
ACT | – | – | 2 | Weston Molonglo (3) | 2–1 | Burns FC (6) |
ACT | – | – | 3 | Belnorth FC (4) | 4–0 | UC Stars (4) |
ACT | – | – | 4 | Brindabella Blues (3) | 1–2 | Queanbeyan City (3) |
New South Wales |
NSW | – | – | 5 | Hurstville City Minotaurs (-) | 1–3 | Waverley Old Boys (6) |
NSW | – | – | 6 | Eschol Park (-) | 1–4 | Banksia Tigers (-) |
NSW | – | – | 7 | Dubbo Macquarie United (-) | w/o | Wollongong Olympic (6) |
NSW | – | – | 8 | Canterbury Bankstown (4) | 1–0 | Woonona Sharks (6) |
NSW | – | – | 9 | South Coast Flame (5) | 0–1 | Inter Lions (4) |
NSW | – | – | 10 | LFC Sports (-) | 1–7 | Albion Park White Eagles (6) |
NSW | – | – | 11 | Coogee United (6) | 10–1 | Mudgee Gulgong Wolves (-) |
NSW | – | – | 12 | Lane Cove (-) | 2–1 | Belrose Terrey Hills (-) |
NSW | – | – | 13 | Quakers Hill Junior (-) | 4–1 | Springwood United (-) |
NSW | – | – | 14 | Inner West Hawks (4) | 6–2 | Gunners SC (-) |
NSW | – | – | 15 | Forest Killarney (-) | 4–5 | Bankstown City (4) |
NSW | – | – | 16 | Southern Ettalong (6) | 0–1 | Wollongong United (6) |
NSW | – | – | 17 | Fraser Park (5) | 2–2† | Hurlstone Park Wanderers (-) |
Fraser Park advance 5–4 on penalties |
NSW | – | – | 18 | Sydney CBD (6) | 12–0 | Gwandalan Summerland Point (7) |
NSW | – | – | 19 | Dulwich Hill (4) | 2–1 | Como Jannali (-) |
NSW | – | – | 20 | Burwood FC (-) | 1–11 | Narrabeen FC (-) |
NSW | – | – | 21 | The Ponds (-) | 2–3† | Nepean FC (5) |
NSW | – | – | 22 | Kiama Quarriers (-) | 0–3 | Hurstville ZFC (5) |
NSW | – | – | 23 | Putney Rangers (7) | 1–3 | Knox United (-) |
NSW | – | – | 24 | Cronulla Seagulls (-) | 2–3† | Rydalmere Lions (4) |
NSW | – | – | 25 | Hawkesbury City (5) | 1–5 | Prospect United (5) |
NSW | – | – | 26 | Parramatta FC (5) | 2–1† | Gladesville Ryde Magic (4) |
NSW | – | – | 27 | Barnstoneworth United (-) | 2–3 | Phoenix FC (-) |
NSW | – | – | 28 | Waratahs FC (-) | 2–2† | Central Coast United (4) |
Central Coast United advance 3–1 on penalties |
NSW | – | – | 29 | Western Rage (5) | w/o | Kemps Creek United (6) |
NSW | – | – | 30 | Kogarah Waratah (-) | 0–0† | Willoughby Dalleys (-) |
Willoughby Dalleys advance 4–3 on penalties |
NSW | – | – | 31 | Doonside Hawks (-) | 1–4 | Castle Hill RSL Rockets (-) |
NSW | – | – | 32 | Enfield Rovers (-) | 3–2† | Camden Tigers (5) |
NSW | – | – | 33 | Randwick City (-) | 1–1† | Sans Souci (-) |
Randwick City advance 4–1 on penalties |
NSW | – | – | 34 | Warradale FC (-) | 3–4 | Fairfield Patrician Brothers (-) |
NSW | – | – | 35 | Norwest FC (-) | 3–1 | Glebe Wanderers (-) |
NSW | – | – | 36 | Berkeley Vale (6) | 0–2 | Glebe Gorillas (-) |
NSW | – | – | 37 | Bulli FC (6) | 3–5 | UNSW (5) |
NSW | – | – | 38 | Connells Point Rovers (-) | 6–0 | Cooks River Titans (-) |
NSW | – | – | 39 | Bankstown United (4) | 1–2 | Sydney Uni (4) |
NSW | – | – | 40 | Lugarno FC (-) | 2–4 | Lindfield FC (-) |
NSW | – | – | 41 | Unanderra Hearts (7) | 12–0 | Dundas United (-) |
NSW | – | – | 42 | Greenacre Eagles (-) | 2–1 | Macarthur Rams (4) |
NSW | – | – | 43 | Tarrawanna Blueys (6) | 2–1 | Kenthurst FC (-) |
NSW | – | – | 44 | Arncliffe Aurora (-) | 3–0 | Gladesville Ravens (7) |
NSW | – | – | 45 | Parklea SFC (-) | 0–7 | Dunbar Rovers (4) |
NSW | – | – | 46 | Liverpool Rangers (-) | 1–7 | Wyoming FC (6) |
NSW | – | – | 47 | Forest Rangers (-) | 6–1 | Fairfield Bulls (6) |
NSW | – | – | 48 | Moorebank Sports (6) | 1–2 | Macquarie Dragons (6) |
Northern New South Wales |
NNSW | NTH | – | 49 | Boambee Bombers (-) | 2–2† | Northern Storm (-) |
Boambee Bombers advance 11–10 on penalties |
NNSW | NTH | – | 50 | Nambucca Strikers (-) | 0–2 | Iona FC (-) |
NNSW | NTH | – | 51 | Coffs Coast Tigers (4) | 10–0 | Taree Wildcats (-) |
NNSW | NTH | – | 52 | Port Saints (-) | 1–0 | Kempsey Saints (-) |
NNSW | NTH | – | 53 | Camden Haven Redbacks (-) | 1–6 | Coffs City United (-) |
NNSW | NTH | – | 54 | Coutts Crossing Cougars (-) | 1–2 | Oxley Vale Attunga (-) |
NNSW | NTH | – | 55 | Moore Creek (-) | 5–0 | Souths United (-) |
NNSW | NTH | – | 56 | Wingham Warriors (-) | – | Bellingen FC (-) |
NNSW | STH | – | 57 | Singleton Strikers (3) | 1–2 | Warners Bay FC (4) |
NNSW | STH | – | 58 | Thornton Redbacks (3) | 2–4 | Cardiff City (4) |
NNSW | STH | – | 59 | Newcastle University Men's (5) | 3–1 | Lake Macquarie Junior (-) |
NNSW | STH | – | 60 | Belmont Swansea United (3) | 5–1 | Newcastle Suns (-) |
NNSW | STH | – | 61 | Toronto Awaba Stags (3) | 0–1 | Dudley Redhead United Senior (4) |
NNSW | STH | – | 62 | South Maitland (6) | 0–4 | Hamilton Azzurri (4) |
NNSW | STH | – | 63 | South Cardiff (3) | 2–0 | Nelson Bay FC (5) |
NNSW | STH | – | 64 | Mayfield United Junior (6) | 1–0 | Stockton Sharks (5) |
NNSW | STH | – | 65 | New Lambton FC (3) | 21–0 | Metford Cobras (7) |
NNSW | STH | – | 66 | Cessnock City Hornets (3) | 5–0 | Westlakes Wildcats (5) |
NNSW | STH | – | 67 | Swansea FC (4) | 3–2 | West Wallsend (3) |
NNSW | STH | – | 68 | Charlestown Junior (7) | 1–5 | Kahibah FC (3) |
NNSW | STH | – | 69 | Mayfield United Seniors (4) | 4–1 | Wallsend FC (3) |
Queensland |
QLD | CNQ | FNQ | 70 | Edge Hill United (5) | 4–0 | Marlin Coast Rangers (5) |
QLD | CNQ | FNQ | 71 | Leichhardt FC (5) | 1–2 | Mareeba United (5) |
QLD | CNQ | FNQ | 72 | Southside Comets (5) | 3–4 | Innisfail United (5) |
QLD | CNQ | FNQ | 73 | Stratford Dolphins (5) | 5–1 | Atherton FC (-) |
QLD | CNQ | NQ | 74 | Townsville Warriors (5) | 4–0 | Riverway JCU (7) |
QLD | CNQ | NQ | 75 | MA Olympic (5) | 3–0 | Estates FC (5) |
QLD | CNQ | NQ | 76 | Burdekin FC (5) | 5–4 | Rebels FC (5) |
QLD | CNQ | WB | 77 | Fraser Flames (5) | 3–1 | United Park Eagles (5) |
QLD | CNQ | WB | 78 | Doon Villa (5) | 0–5 | Across The Waves (5) |
QLD | CNQ | CQ | 79 | Nerimbera FC (5) | 0–1 | Central FC Gladstone (5) |
QLD | CNQ | CQ | 80 | Capricorn Coast (5) | 0–9 | Frenchville FC (5) |
QLD | SEQ | – | 81 | Coomera Colts (4) | 2–4† | North Pine (6) |
QLD | SEQ | – | 82 | Wynnum Wolves (4) | 0–1 | Moggill FC (7) |
QLD | SEQ | – | 83 | Bribie Island Tigers (8) | 0–3 | North Brisbane FC (6) |
QLD | SEQ | – | 84 | Pine Hills FC (5) | 2–0 | Acacia Ridge (5) |
QLD | SEQ | – | 85 | Mt Gravatt Hawks (5) | 0–3 | Southport Warriors (5) |
QLD | SEQ | – | 86 | Woombye Snakes (5) | 2–3† | Kingscliff District (5) |
QLD | SEQ | – | 87 | Yeronga Eagles (8) | 3–1 | Logan Roos (8) |
QLD | SEQ | – | 88 | Gympie United (5) | 2–4 | Robina City (5) |
QLD | SEQ | – | 89 | Grange Thistle (4) | 3–1 | Brighton Bulldogs (8) |
QLD | SEQ | – | 90 | The Gap (5) | 1–6 | Bayside United (5) |
QLD | SEQ | – | 91 | Albany Creek Excelsior (4) | 3–2 | Magic United (4) |
QLD | SEQ | – | 92 | Nerang Eagles (5) | 0–14 | Surfers Paradise Apollo (4) |
QLD | SEQ | – | 93 | Taringa Rovers (4) | 6–2 | Kawana FC (5) |
QLD | SEQ | – | 94 | Nambour-Yandina United (5) | 5–0 | Kangaroo Point Rovers (7) |
QLD | SEQ | – | 95 | Samford Rangers (4) | 1–3 | Holland Parks Hawks (4) |
QLD | SEQ | – | 96 | Brisbane Knights (6) | 2–3 | North Star (4) |
QLD | SEQ | – | 97 | Mooroondu FC (8) | 0–2 | UQFC (5) |