Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1904
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | nebyl |
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1904 v americkém Saint Louis reprezentovalo 526 sportovců, z toho 6 žen a 520 mužů, v 18 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Bryant, GeorgeGeorge Bryant | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Zlato | Maxson, LouisLouis Maxson, Galen Spencer, William Thompson, Robert Williams | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Zlato | Howellová, MatildaMatilda Howellová | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Zlato | Howellová, MatildaMatilda Howellová, Eliza Pollock, Leonie Taylor, Emily Woodruff | Lukostřelba | Družstvo žen jedno kolo |
Zlato | Hahn, ArchieArchie Hahn | Atletika | Muži 60 m |
Muži 100 m | |||
Muži 200 m | |||
Zlato | Hillman, HarryHarry Hillman | Atletika | Muži 400 m |
Muži 200 m překážek | |||
Muži 400 m překážek | |||
Zlato | Lightbody, JamesJames Lightbody | Atletika | Muži 800 m |
Muži 1500 m | |||
Muži 2590 m steeplechase | |||
Zlato | Thomas Hicks | Atletika | Muži marathon |
Zlato | Schule, FrederickFrederick Schule | Atletika | Muži 110 m překážek |
Zlato | Munson, DavidDavid Munson, Arthur L. Newton, Paul Pilgrim, George Underwood, Howard Valentine | Atletika | Družstvo mužů 4 mile |
Zlato | Prinstein, MeyerMeyer Prinstein | Atletika | Muži skok daleký |
Muži trojskok | |||
Zlato | Samuel Jones | Atletika | Muži skok vysoký |
Zlato | Dvorak, CharlesCharles Dvorak | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Ewry, RayRay Ewry | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Muži skok daleký z místa | |||
Muži trojskok z místa | |||
Zlato | Rose, RalphRalph Rose | Atletika | Muži vrh koulí |
Zlato | Sheridan, MartinMartin Sheridan | Atletika | Muži hod diskem |
Zlato | John Flanagan | Atletika | Muži hod kladivem |
Zlato | Emmerich, MaxMax Emmerich | Atletika | Muži trojboj |
Zlato | Finnegan, GeorgeGeorge Finnegan | Box | Muži váha muší do 47,6 kg |
Zlato | Kirk, OliverOliver Kirk | Box | Muži váha bantamová - do 52,2 kg |
Muži pérová váha do 56,7 kg | |||
Zlato | Spanjer, HarryHarry Spanjer | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Zlato | Albert Young | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Zlato | Charles Mayer | Box | Muži váha střední do 71,7 kg |
Zlato | Samuel Berger | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Zlato | Hurley, MarcusMarcus Hurley | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1/2 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Zlato | Downing, BurtonBurton Downing | Cyklistika | Muži 2 mile |
Muži 25 mil | |||
Zlato | Schlee, CharlesCharles Schlee | Cyklistika | Muži 5 mil |
Zlato | George Sheldon | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Zlato | William Dickey | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Zlato | Cummins, EdwardEdward Cummins, Kenneth Edwards, Chandler Egan, Walter Egan, Robert Hunter, Nathaniel Moore, Mason Phelps, Daniel Sawyer, Clement Smoot, Warren Wood | Golf | Družstvo mužů |
Zlato | Lenhart, JuliusJulius Lenhart | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Zlato | Heida, AntonAnton Heida | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži hrazda | |||
Muži kůň našíř | |||
Muži přeskok | |||
Zlato | Hennig, EdwardEdward Hennig | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Muži club swinging ??? | |||
Zlato | Eyser, GeorgeGeorge Eyser | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Muži přeskok | |||
Muži bradla | |||
Zlato | Glass, HermanHerman Glass | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Zlato | Jacobus, CharlesCharles Jacobus | Roque | |
Zlato | Greer, FrankFrank Greer | Veslování | Muži skif |
Zlato | Robert Farnan, Joseph Ryan | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Zlato | Mulcahy, JohnJohn Mulcahy, William Varley | Veslování | Muži dvojskif |
Zlato | Dietz, GeorgeGeorge Dietz, August Erker, Albert Nasse, Arthur Stockhoff | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Zlato | Abell, LouisLouis Abell, Charles Armstrong, Frederick Cresser, Joseph Dempsey, John Exley, James Flanagan, Michael Gleason, Harry Lott, Frank Schell | Veslování | Muži osmiveslice |
Zlato | Daniels, CharlesCharles Daniels | Plavání | Muži 220 yd volný způsob |
Muži 440 yd volný způsob | |||
Zlato | Daniels, CharlesCharles Daniels, Louis Handley, Leo Goodwin, Joe Ruddy | Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Zlato | Wright, BealsBeals Wright | Tenis | Muži dvouhra |
Zlato | Leonard, EdgarEdgar Leonard, Beals Wright | Tenis | Muži čtyřhra |
Zlato | Doro, ClaireClaire Doro, Patrick Flanagan, Sidney Johnson, Conrad Magnusson, Oscar Olson | Přetahování lanem | |
Zlato | Bratton, DavidDavid Bratton, Leo Goodwin, Louis Handley, David Hesser, Joe Ruddy, James Steen, George Van Cleaf | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Zlato | Osthoff, OscarOscar Osthoff | Vzpírání | Muži celkově |
Zlato | Curry, RobertRobert Curry | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Zlato | Mehnert, GeorgeGeorge Mehnert | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Zlato | Niflot, IsidorIsidor Niflot | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Zlato | Bradshaw, BenjaminBenjamin Bradshaw | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Zlato | Roehm, OttoOtto Roehm | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Zlato | Ericksen, CharlesCharles Ericksen | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Zlato | Hansen, BernhoffBernhoff Hansen | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Stříbro | Robert Williams | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Stříbro | William Clark, Samuel Duvall, Charles Hubbard, Charles Woodruff | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Stříbro | Cooke, EmmaEmma Cooke | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Stříbro | Cooke, EmmaEmma Cooke, Mabel Taylor | Lukostřelba | Družstvo žen jedno kolo |
Stříbro | Hogenson, WilliamWilliam Hogenson | Atletika | Muži 60 m |
Stříbro | Cartmell, NathanielNathaniel Cartmell | Atletika | Muži 100 m |
Muži 200 m | |||
Stříbro | Waller, FrankFrank Waller | Atletika | Muži 400 m |
Muži 400 m překážek | |||
Stříbro | Valentine, HowardHoward Valentine | Atletika | Muži 800 m |
Stříbro | Verner, FrankFrank Verner | Atletika | Muži 1500 m |
Stříbro | Corey, AlbertAlbert Corey | Atletika | Muži marathon |
Stříbro | Shideler, ThaddeusThaddeus Shideler | Atletika | Muži 110 m překážek |
Stříbro | Castleman, FrankFrank Castleman | Atletika | Muži 200 m překážek |
Stříbro | Munson, DavidDavid Munson, Arthur L. Newton, Paul Pilgrim, George Underwood, Howard Valentine | Atletika | Družstvo mužů 4 mile |
Stříbro | Frank, DanielDaniel Frank | Atletika | Muži skok daleký |
Stříbro | Englehardt, FredFred Englehardt | Atletika | Muži trojskok |
Stříbro | Garrett Serviss | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | Samse, LeRoyLeRoy Samse | Atletika | Muži skok o tyči |
Stříbro | Stadler, JosephJoseph Stadler | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Stříbro | Charles King | Atletika | Muži skok daleký z místa |
Muži trojskok z místa | |||
Stříbro | Coe, WesleyWesley Coe | Atletika | Muži vrh koulí |
Stříbro | Rose, RalphRalph Rose | Atletika | Muži hod diskem |
Stříbro | John DeWitt | Atletika | Muži hod kladivem |
Stříbro | John Flanagan | Atletika | Muži hod váhou - 56 liber |
Stříbro | Grieb, JohnJohn Grieb | Atletika | Muži trojboj |
Stříbro | Gunn, AdamAdam Gunn | Atletika | Muži desetiboj |
Stříbro | Burke, MilesMiles Burke | Box | Muži váha muší do 47,6 kg |
Stříbro | Finnegan, GeorgeGeorge Finnegan | Box | Muži váha bantamová - do 52,2 kg |
Stříbro | Haller, FrankFrank Haller | Box | Muži pérová váha do 56,7 kg |
Stříbro | van Horn, RussellRussell van Horn | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Stříbro | Spanjer, HarryHarry Spanjer | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Stříbro | Spradley, BenjaminBenjamin Spradley | Box | Muži váha střední do 71,7 kg |
Stříbro | Charles Mayer | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Stříbro | Downing, BurtonBurton Downing | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Stříbro | Billington, TeddyTeddy Billington | Cyklistika | Muži 1/2 mile |
Stříbro | Goerke, OscarOscar Goerke | Cyklistika | Muži 2 mile |
Stříbro | E. Wiley, GeorgeGeorge E. Wiley | Cyklistika | Muži 5 mil |
Stříbro | Andrews, Arthur F.Arthur F. Andrews | Cyklistika | Muži 25 mil |
Stříbro | Adams, EdgarEdgar Adams | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Stříbro | Grebe, WilliamWilliam Grebe | Šerm | Muži šavle |
Stříbro | William O'Connor | Šerm | Muži singlestick ??? |
Stříbro | Fox, ArthurArthur Fox, Charles Tatham, Charles Townsend | Šerm | Družstvo mužů fleret |
Stříbro | Charles Bartliff Warren Brittingham Oscar Brockmeyer Alexander Cudmore Charles January John January Thomas January Raymond Lawler Joe Lydon Louis Menges Peter Ratican | Fotbal | |
Stříbro | Egan, ChandlerChandler Egan | Golf | Muži jednotlivci |
Stříbro | John Cady, Albert Bond Lambert, John Maxwell, Burt McKinnie, Ralph McKittrick, Francis Newton, Henry Potter, Frederick Semple, Stuart Stickney, William Stickney | Golf | Družstvo mužů |
Stříbro | Eyser, GeorgeGeorge Eyser | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži kůň našíř | |||
Stříbro | Heida, AntonAnton Heida | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Stříbro | Merz, WilliamWilliam Merz | Sportovní gymnastika | Muži club swinging ??? |
Stříbro | Merz, WilliamWilliam Merz | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Stříbro | Charles Krause | Sportovní gymnastika | Muži šplh na laně |
Stříbro | J. W. Dowling W. R. Gibson Patrick Grogan Tom Hunter Albert Lehman W. A. Murphy William Partridge George Passmore William T. Passmore W. J. Ross Jack Sullivan Albert Venn A. M. Woods | Lacros | |
Stříbro | Streeter, SmithSmith Streeter | Roque | |
Stříbro | Juvenal, JamesJames Juvenal | Veslování | Muži skif |
Stříbro | Mulcahy, JohnJohn Mulcahy, William Varley | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Stříbro | Hoben, JohnJohn Hoben, Joseph McLoughlin | Veslování | Muži dvojskif |
Stříbro | Aman, CharlesCharles Aman, Michael Begley, Martin Formanack, Frederick Suerig | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro | Leary, ScottScott Leary | Plavání | Muži 50 yd volný způsob |
Stříbro | Daniels), CharlesCharles Daniels) | Plavání | Muži 100 yd volný způsob |
Stříbro | Gailey, FrancisFrancis Gailey | Plavání | Muži 220 yd volný způsob |
Muži 440 yd volný způsob | |||
Muži 880 yd volný způsob | |||
Stříbro | Goetz, HugoHugo Goetz, David Hammond, Raymond Thorne, Bill Tuttle | Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Stříbro | LeRoy, RobertRobert LeRoy | Tenis | Muži dvouhra |
Stříbro | Bell, AlphonzoAlphonzo Bell, Robert LeRoy | Tenis | Muži čtyřhra |
Stříbro | Braun, MaxMax Braun, August Rodenberg, Charles Rose, William Seiling, Orrin Upshaw | Přetahování lanem | |
Stříbro | Beach, RexRex Beach, David Hammond, Charles Healy, Frank Kehoe, Jerome Steever, Edwin Swatek, Bill Tuttle | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Stříbro | Winters, FrederickFrederick Winters | Vzpírání | Muži celkově |
Stříbro | Osthoff, OscarOscar Osthoff | Vzpírání | Muži obouruč |
Stříbro | John Hein | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Stříbro | Bauer, GustaveGustave Bauer | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Stříbro | Wester, AugustAugust Wester | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Stříbro | McLear, TheodoreTheodore McLear | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Stříbro | Tesing, RudolphRudolph Tesing | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Stříbro | Beckman, WilliamWilliam Beckman | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Stříbro | Kugler, FrankFrank Kugler | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Bronz | Thompson, WilliamWilliam Thompson | Lukostřelba | Muži American dvě kola |
Muži York dvě kola | |||
Bronz | George Bryant, Wallace Bryant, Cyrus Edwin Dallin, Henry B. Richardson | Lukostřelba | Družstvo mužů jedno kolo |
Bronz | Pollock, ElizaEliza Pollock | Lukostřelba | Ženy Columbia dvě kola |
Ženy National dvě kola | |||
Bronz | Moulton, FayFay Moulton | Atletika | Muži 60 m |
Bronz | Hogenson, WilliamWilliam Hogenson | Atletika | Muži 100 m |
Muži 200 m | |||
Bronz | Groman, HermanHerman Groman | Atletika | Muži 400 m |
Bronz | Breitkreutz, EmilEmil Breitkreutz | Atletika | Muži 800 m |
Bronz | Hearn, LaceyLacey Hearn | Atletika | Muži 1500 m |
Bronz | Newton, Arthur L.Arthur L. Newton | Atletika | Muži marathon |
Muži 2590 m steeplechase | |||
Bronz | Ashburner, LesleyLesley Ashburner | Atletika | Muži 110 m překážek |
Bronz | Poage, GeorgeGeorge Poage | Atletika | Muži 200 m překážek |
Muži 400 m překážek | |||
Bronz | Stangland, RobertRobert Stangland | Atletika | Muži skok daleký |
Muži trojskok | |||
Bronz | Wilkins, LouisLouis Wilkins | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Robertson, LawsonLawson Robertson | Atletika | Muži skok vysoký z místa |
Bronz | Biller, JohnJohn Biller | Atletika | Muži skok daleký z místa |
Bronz | Stadler, JosephJoseph Stadler | Atletika | Muži trojskok z místa |
Bronz | Feuerbach, LawrenceLawrence Feuerbach | Atletika | Muži vrh koulí |
Bronz | Rose, RalphRalph Rose | Atletika | Muži hod kladivem |
Bronz | Mitchel, JamesJames Mitchel | Atletika | Muži hod váhou - 56 liber |
Bronz | Merz, WilliamWilliam Merz | Atletika | Muži trojboj |
Bronz | Hare, TruxtunTruxtun Hare | Atletika | Muži desetiboj |
Bronz | Gilmore, FrederickFrederick Gilmore | Box | Muži pérová váha do 56,7 kg |
Bronz | Sturholdt, PeterPeter Sturholdt | Box | Muži lehká váha do 61.2 kg |
Bronz | Joe Lydon | Box | Muži váha lehká střední do 65,8 kg |
Bronz | Michaels, WilliamWilliam Michaels | Box | Muži váha těžká do 71,7 kg |
Bronz | Billington, TeddyTeddy Billington | Cyklistika | Muži 1/4 mile |
Muži 1/3 mile | |||
Muži 1 mile | |||
Bronz | Downing, BurtonBurton Downing | Cyklistika | Muži 1/2 mile |
Bronz | Hurley, MarcusMarcus Hurley | Cyklistika | Muži 2 mile |
Bronz | Andrews, Arthur F.Arthur F. Andrews | Cyklistika | Muži 5 mil |
Bronz | Wiley, George E.George E. Wiley | Cyklistika | Muži 25 mil |
Bronz | Kehoe, FrankFrank Kehoe | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Goodwin, LeoLeo Goodwin | Skoky do vody | Muži skok do dálky |
Bronz | Grebe, WilliamWilliam Grebe | Šerm | Muži singlestick ??? |
Bronz | Joseph Brady George Cooke Thomas Cooke Cormic Cosgrove Edward Dierkes Martin Dooling Frank Frost Claude Jameson Henry Jameson Johnson Leo O'Connell Harry Tate | Fotbal | |
Bronz | McKinnie, BurtBurt McKinnie | Golf | Muži jednotlivci |
Bronz | Newton, FrancisFrancis Newton | Golf | Muži jednotlivci |
Bronz | Cadwallader, DouglassDouglass Cadwallader, Jesse Carleton, Harold Fraser, Arthur Hussey, Orus Jones, Allen Lard, George Oliver, Simeon Price, John Rahm, Harold Weber | Golf | Družstvo mužů |
Bronz | Merz, WilliamWilliam Merz | Sportovní gymnastika | Muži combined ??? |
Muži kůň našíř | |||
Muži přeskok | |||
Bronz | Eyser, GeorgeGeorge Eyser | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Bronz | Duha, JohnJohn Duha | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Ralph Wilson | Sportovní gymnastika | Muži club swinging ??? |
Bronz | Emil Voigt | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Muži šplh na laně | |||
Bronz | Charles Brown | Roque | |
Bronz | Titus, ConstanceConstance Titus | Veslování | Muži skif |
Bronz | Joachim, JohnJohn Joachim, Joseph Buerger | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Bronz | Ravannack, JosephJoseph Ravannack, John Wells | Veslování | Muži dvojskif |
Bronz | Dummerth, FrankFrank Dummerth, John Freitag, Lou Heim, Gustav Voerg | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Bronz | Daniels, CharlesCharles Daniels | Plavání | Muži 50 yd volný způsob |
Bronz | Leary, ScottScott Leary | Plavání | Muži 100 yd volný způsob |
Bronz | Gailey, FrancisFrancis Gailey | Plavání | Muži 1 mile volný způsob |
Bronz | Handy, JamJam Handy | Plavání | Muži 440 yd prsa |
Bronz | Evans, GwynneGwynne Evans, Bill Orthwein, Amedee Reyburn, Marquard Schwarz | Plavání | Muži štafeta 4 x 50 yd volný způsob |
Bronz | Bell, AlphonzoAlphonzo Bell | Tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Leonard, EdgarEdgar Leonard | Tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Clarence Gamble, Arthur Wear | Tenis | Muži čtyřhra |
Bronz | Wear, JosephJoseph Wear, Allen West | Tenis | Muži čtyřhra |
Bronz | Friede, OscarOscar Friede, Charles Haberkorn, Harry Jacobs, Frank Kugler, Charles Thias | Přetahování lanem | |
Bronz | Evans, GwynneGwynne Evans, Augustus Goessling, John Meyers, Bill Orthwein, Amedee Reyburn, Fred Schreiner, Manfred Toeppen | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Kugler, FrankFrank Kugler | Vzpírání | Muži celkově |
Muži obouruč | |||
Bronz | Thiefenthaler, GustavGustav Thiefenthaler | Zápas | Muži volný styl do 47,6 kg |
Bronz | William Nelson | Zápas | Muži volný styl do 52,2 kg |
Bronz | Strebler, LouisLouis Strebler | Zápas | Muži volný styl do 56,7 kg |
Bronz | Clapper, CharlesCharles Clapper | Zápas | Muži volný styl do 61,2 kg |
Bronz | Zirkel, AlbertAlbert Zirkel | Zápas | Muži volný styl do 65,8 kg |
Bronz | Winholtz, JerryJerry Winholtz | Zápas | Muži volný styl do 71,7 kg |
Bronz | Warmbold, FredFred Warmbold | Zápas | Muži volný styl nad 71,7 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1904 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1904
Spojené státy americké na olympijských hrách | |
---|---|
Spojené státy americké na LOH | |
Spojené státy americké na ZOH |
Země na Letních olympijských hrách 1904 v St. Louis | |
---|---|
Portály: Sport | Spojené státy americké