Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1988
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | GDR | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Vlajkonoši | Ulf Timmermann |
Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1988 v jihokorejském Soulu reprezentovala výprava 259 sportovců (157 mužů a 102 žen) v 16 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Ulf Timmermann | Atletika | Muži vrh kouli |
Zlato | Jürgen Schult | Atletika | Muži hod diskem |
Zlato | Christian Schenk | Atletika | Muži desetiboj |
Zlato | Sigrun Wodarsová | Atletika | Ženy běh na 800 m |
Zlato | Martina Hellmannová | Atletika | Ženy hod diskem |
Zlato | Petra Felkeová | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Zlato | Andreas Zülow | Box | Muži lehká váha do 60 kg |
Zlato | Henry Maske | Box | Muži váha střední do 75 kg |
Zlato | Olaf Heukrodt | Kanoistika | Muži C1 500 m |
Zlato | Birgit Fischerová Anke Nothnagel | Kanoistika | Ženy K2 500 m |
Zlato | Heike Singer Birgit Fischerová Anke Nothnagel Ramona Portwich | Kanoistika | Ženy K4 500 m |
Zlato | Lutz Heßlich | Cyklistika | Muži 1000 m sprint |
Zlato | Olaf Ludwig | Cyklistika | Muži silniční závod jednotlivců |
Zlato | Jan Schur Uwe Ampler Mario Kummer Maik Landsmann | Cyklistika | Muži časovka družstev |
Zlato | Holger Behrendt | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Zlato | Thomas Lange | Veslování | Muži skif |
Zlato | Roland Schröder Ralf Brudel Olaf Förster Thomas Greiner | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Zlato | Hendrik Reiher Karsten Schmeling Bernd Eichwurzel Frank Klawonn Bernd Niesecke | Veslování | Muži čtyřka s kormidelníkem |
Zlato | Jutta Behrendtová | Veslování | Ženy skif |
Zlato | Birgit Peterová Martina Schröterová | Veslování | Ženy dvojskif |
Zlato | Jana Sorgersová Kerstin Försterová Kristina Mundtová Beate Schrammová | Veslování | Ženy párová čtyřka |
Zlato | Birte Siech Martina Walther Gerlinde Doberschütz Carola Hornig Sylvia Rose | Veslování | Ženy čtyřka s kormidelníkem |
Zlato | Ute Wagner-Stange Ute Wild Judith Zeidler Daniela Neunast Beatrix Schröer Annegret Strauchová Ramona Balthasar Kathrin Haacker Anja Kluge | Veslování | Ženy osmiveslice |
Zlato | Axel Wegner | Sportovní střelba | Muži skeet |
Zlato | Uwe Dassler | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato | Kristin Ottová | Plavání | Ženy 50 m volný způsob |
Zlato | Kristin Ottová | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Zlato | Heike Friedrich | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Zlato | Kristin Ottová | Plavání | Ženy 100 m znak |
Zlato | Silke Hörner | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Zlato | Kristin Ottová | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Zlato | Kathleen Nord | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Zlato | Daniela Hunger | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Zlato | Manuela Stellmach Daniela Hunger Katrin Meissner Kristin Ottová | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Birte Weigang Silke Hörner Katrin Meissner Kristin Ottová | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Zlato | Joachim Kunz | Vzpírání | Muži do 67½ kg |
Zlato | Thomas Flach Bernd Jäkel Jochen Schümann | Jachting | Muži třída Soling |
Stříbro | Ronald Weigel | Atletika | Muži chůze 20 km |
Stříbro | Ronald Weigel | Atletika | Muži chůze 50 km |
Stříbro | Torsten Voss | Atletika | Muži desetiboj |
Stříbro | Petra Müllerová | Atletika | Ženy běh na 400 m |
Stříbro | Christine Wachtelová | Atletika | Ženy běh na 800 m |
Stříbro | Gloria Siebertová | Atletika | Ženy 100 m překážek |
Stříbro | Silke Möllerová Kerstin Behrendtová Marlies Göhrová Ingrid Langeová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Stříbro | Heike Drechslerová | Atletika | Ženy skok daleký |
Stříbro | Kathrin Neimkeová | Atletika | Ženy vrh kouli |
Stříbro | Diana Ganskyová | Atletika | Ženy hod diskem |
Stříbro | Sabine Johnová | Atletika | Ženy sadmiboj |
Stříbro | Andreas Tews | Box | Muži Váha muší do 51 kg |
Stříbro | Andreas Stähle | Kanoistika | Muži K1 500 m |
Stříbro | Jörg Schmidt | Kanoistika | Muži C1 1000 m |
Stříbro | Olaf Heukrodt Ingo Spelly | Kanoistika | Muži C2 1000 m |
Stříbro | Birgit Fischerová | Kanoistika | Ženy K1 500 m |
Stříbro | Carsten Wolf Steffen Blochwitz Roland Hennig Dirk Meier | Cyklistika | Muži 4000 m stíhací závod (družstva) |
Stříbro | Christa Rothenburgerová | Cyklistika | Ženy sprint |
Stříbro | Udo Wagner | Šerm | Muži fleret - jednotlivci |
Stříbro | Sylvio Kroll | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Stříbro | Ralf Büchner Holger Behrendt Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker | Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Stříbro | Dagmar Kersten | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Stříbro | Sven Loll | Judo | Muži do 71 kg |
Stříbro | Henry Stöhr | Judo | Muži nad 95 kg |
Stříbro | Mario Streit Detlef Kirchhoff René Rensch | Veslování | Muži dvojka s kormidelníkem |
Stříbro | Ralf Schumann | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Stříbro | Frank Baltrusch | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro | Patrick Kühl | Plavání | Muži 200 m polohový závod |
Stříbro | Steffen Zesner Uwe Dassler Thomas Flemming Sven Lodziewski | Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Stříbro | Heike Friedrich | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Stříbro | Astrid Strauss | Plavání | Ženy 800 m volný způsob |
Stříbro | Katrin Zimmermann | Plavání | Ženy 200 m znak |
Stříbro | Birte Weigang | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Stříbro | Birte Weigang | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Stříbro | Ingo Steinhöfel | Vzpírání | Muži do 75 kg |
Bronz | Jens-Peter Herold | Atletika | Muži běh na 1 500 m |
Bronz | Hansjörg Kunze | Atletika | Muži běh na 5 000 m |
Bronz | Hartwig Gauder | Atletika | Muži chůze na 50 km |
Bronz | Heike Drechslerová | Atletika | Ženy běh na 100 m |
Bronz | Heike Drechslerová | Atletika | Ženy běh na 200 m |
Bronz | Katrin Dörreová | Atletika | Ženy maratonský běh |
Bronz | Ellen Fiedlerová | Atletika | Ženy 400 m překážek |
Bronz | Dagmar Neubauer-Rübsam Sabine Buschová Kirsten Emmelmannová Petra Müllerová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Bronz | Beate Kochová | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Bronz | Anke Veter-Behmer | Atletika | Ženy sedmiboj |
Bronz | André Wohllebe | Kanoistika | Muži K1 1000 m |
Bronz | André Wohllebe Hans-Jörg Bliesener Kay Bluhm Andreas Stähle | Kanoistika | Muži K4 1000 m |
Bronz | Bernd Dittert | Cyklistika | Muži 4000 m stíhací závod (jednotlivci) |
Bronz | Holger Behrendt | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Bronz | Sven Tippelt | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Sven Tippelt | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Bronz | Ulrike Klotz Bettina Schieferdecker Dörte Thümmler-Pawlak Gabriele Fähnrich Martina Jentsch Dagmar Kersten | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Bronz | Torsten Bréchôt | Judo | Muži do 78 kg |
Bronz | Steffen Zühlke Steffen Bogs Heiko Habermann Jens Köppen | Veslování | Muži párová čtyřka |
Bronz | Uwe Dassler | Plavání | Muži 1500 m volný způsob |
Bronz | Steffen Zesner Thomas Flemming Lars Hinneburg Dirk Richter | Plavání | Muži 4 × 100 m volný způsob |
Bronz | Katrin Meissner | Plavání | Ženy 50 m volný způsob |
Bronz | Manuela Stellmach | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Bronz | Anke Möhring | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Bronz | Cornelia Sirch | Plavání | Ženy 100 m znak |
Bronz | Cornelia Sirch | Plavání | Ženy 200 m znak |
Bronz | Silke Hörner | Plavání | Ženy 100 m prsa |
Bronz | Daniela Hunger | Plavání | Ženy 400 m polohový závod |
Bronz | Ronny Weller | Vzpírání | Muži do 110 kg |
Bronz | Andreas Schröder | Zápas | muži, volný styl do 130 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1988 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Německá demokratická republika LOH 1988
Německá demokratická republika na olympijských hrách | |
---|---|
NDR na LOH | |
NDR na ZOH |
Země na Letních olympijských hrách 1988 v Soulu | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Čad • Džibutsko • Egypt • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Kamerun • Keňa • Konžská republika • Lesotho • Libérie • Libye • Malawi • Mali • Maroko • Mauricius • Mauritánie • Mosambik • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zair • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kajmanské ostrovy • Kanada • Kolumbie • Kostarika • Mexiko • Nizozemské Antily • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Bahrajn • Bangladéš • Barma • Bhútán • Brunej • Čína • Filipíny • Hongkong • Indie • Indonésie • Irák • Írán • Izrael • Japonsko • Jižní Jemen • Jižní Korea • Jordán • Katar • Kuvajt • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Nepál • Omán • Pákistán • Saúdská Arábie • Severní Jemen • Singapur • Spojené arabské emiráty • Srí Lanka • Sýrie • Thajsko • Tchaj-wan • Vietnam |
Evropa | Andorra • Belgie • Bulharsko • Československo • Dánsko • Finsko • Francie • Irsko • Island • Itálie • Jugoslávie • Kypr • Lichtenštejnsko • Lucembursko • Maďarsko • Malta • Monako • Německá demokratická republika • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sovětský svaz • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie • Západní Německo |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Nový Zéland • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Vanuatu |